Aktualności

Rusza Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+. 430 mln zł na przedsiębiorstwa w regionie

Zarząd Województwa Pomorskiego 30 września 2016 r. podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę, na mocy której zostanie uruchomiony program wsparcia dla przedsiębiorstw w regionie. 430 mln zł trafi do mikro, małych i średnich firm w postaci kredytów, pożyczek, poręczeń i inwestycji kapitałowych. Województwo pomorskie jest pierwszym samorządem, który podpisuje umowę z BGK na zarządzanie tego typu środkami w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.


Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

1 października jest Świętem Osób Starszych. Honoruje ono tych, których darzymy największym szacunkiem i uznaniem za trud włożony w pracę zapewniającą rozwój Pomorza oraz w wychowanie kolejnych pokoleń. Osoby starsze mają takie doświadczenie życiowe, z którego powinniśmy korzystać, zmieniając otaczającą nas rzeczywistość.


Pomorskie nagrodzone na Smakach Regionów

Największe targi żywności regionalnej i tradycyjnej w kraju odbyły się w dniach 24-27 września 2016 r. w Poznaniu. Stolica Wielkopolski gościła 15 województw podczas targów Smaki Regionów. Przez cztery dni odwiedzający mogli rozsmakować się w tradycyjnych produktach z każdego zakątka kraju, także z województwa pomorskiego. Aż 5 produktów z naszego regionu zdobyło Medal Targów Smaki Regionów, a 6 zostało uhonorowanych statuetką Perły.


91 milionów złotych na budowę i modernizację dróg lokalnych

Już w przyszłym roku kolejne 52 projekty drogowe z Pomorza zostaną zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowy w tej sprawie podpisali w środę, 28 września 2016 r., marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski.


XXVI sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego w Wejherowie

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej gościło radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego, którzy 26 września 2016 r. obradowali tu na XXVI sesji. Poprzedziło ją podpisanie przez marszałków Mieczysława Struka i Wiesława Byczkowskiego umów o dofinansowaniu z PROW projektów dotyczących dróg lokalnych z powiatu wejherowskiego oraz wręczenie decyzji o dofinansowaniu projektów edukacyjnych z RPO WP.


Ocena stanu technicznego Pomorskiej Kolei Metropolitalnej po lipcowej ulewie

Prezentacja dokumentu pt. „Ocena stanu technicznego obiektów budowlanych Pomorskiej Kolei Metropolitalnej po ekstremalnym opadzie atmosferycznym w dniach 14-15 lipca 2016" była tematem konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w piątek, 23 września 2016 r.


Dwa dodatkowe przystanki PKM w Gdyni

PKM SA oraz konsorcjum firm Budimex SA i Ferrovial Agroman SA podpisały 22 września 2016 r., umowę na budowę dwóch dodatkowych przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na terenie Gdyni. Powstaną one w II połowie 2017 r. W wydarzeniu, które odbyło się w siedzibie PKM SA przy ul. Budowlanych 77, uczestniczyli także przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego, władz Gdyni oraz PKP PLK.


Diagnoza stanu kultury na Pomorzu

Nadbałtyckie Centrum Kultury wraz z Departamentem Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przygotowało ankietę, która pomoże przeprowadzić diagnozę obecnego stanu kultury na Pomorzu. Jest ona skierowana do wszystkich instytucji, organizacji, artystów i edukatorów działających w obszarze kultury, w tym edukacji kulturowej.


Europejski Koncert Wolności

Niezwykły koncert odbył się 18 września 2016 r. w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Z okazji 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy przed publicznością wystąpiły Baltic Sea Youth Philharmonic Orchestra i Kremerata Baltica. Spotkanie odbyło się pod patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.


Dzień Ryby w Gdańsku

Pokazy kulinarne z rybami w roli głównej, prezentacja zalet płynących ze spożywania ryb, wskazówki dotyczące zdrowego żywienia, a także możliwość zakupu ryb morskich i słodkowodnych od rybaków to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w Dniu Ryby. Wystarczy przyjść na Targ Rybny w Gdańsku w sobotę, 24 września 2016 r., aby poczuć prawdziwie morski klimat.


Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka