Turystyka
Turystyka Robert Chmielecki - "Motława nocą"

Przyjazd do naszego regionu to gwarancja dobrze spędzonego czasu oraz wspaniały pomysł na niezapomniane wakacje. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Turyści spragnieni wrażeń kulturalnych mogą zwiedzić ciekawe muzea i galerie, podziwiać bezcenne zabytki w miejscowościach przepełnionych historią i unikatową tradycją. Natomiast miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z licznych szlaków rowerowych, kajakowych czy żeglarskich. Na Pomorzu z pewnością nikt nie będzie się nudzić!

Pomorskie zaprasza nie tylko przez trzy miesiące letnich wakacji, ale jest także jednym z najchętniej wybieranych województw w Polsce podczas ferii zimowych. Przemierzając nasz region o każdej porze roku nasi goście zawsze znajdą tutaj dla siebie coś interesującego. Rozbudowują się bazy noclegowa, gastronomiczna i rozrywkowa, powstają też nowe atrakcje turystyczne. Turyści przybywający z Polski i ze świata doceniają zarówno urok metropolii, jak i są pod wrażeniem wyjątkowej przyrody, wspaniałych zabytków, lokalnej kuchni oraz gościnności mieszkańców naszego regionu.

Przyjazdy krajowe
1
miejsce województwa pomorskiego w rankingu przygotowanym przez Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula w 2018 r.
W 2018 r. Województwo pomorskie odwiedziło
8,4 mln
turystów
Ponad
2000 km
liczą trasy rowerowe w województwie pomorskim
Regiony
Regiony

O tym, że Pomorskie nie jedno ma oblicze przekonać można się podróżując przez jego malownicze i pełne atrakcji regiony.

Czytaj więcej
Atrakcje turystyczne
Atrakcje turystyczne

Szerokie piaszczyste plaże, olbrzymie kompleksy leśne, kilkaset jezior i rzek, a także pola i łąki pokryte darami natury, to tylko niektóre z atutów województwa pomorskiego. Każdy, kto wybierze się w podróż po Pomorskiem, może z nich skorzystać.

Czytaj więcej
Szlaki
Szlaki

Liczne trasy na terenach objętych ochroną przyrody, w lasach, obszarach nadmorskich czy w miastach dostarczą Ci niezapomnianych przeżyć. Wybierz się na kilkudniową wycieczkę przez Kaszuby lub Kociewie, poznaj osobliwości przyrodnicze i krajobrazy Borów Tucholskich, Słowińskiego Parku Narodowego czy parków krajobrazowych. Zwiedzaj Pomorskie pieszo, rowerem lub kajakiem

Czytaj więcej
Aktualności