Aktualności

Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego

W Gdańsku przez dwa dni, 2 i 3 kwietnia 2016 r., będzie trwać Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego Free Time – multidyscyplinarny bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Projekt adresowany jest do rodzin z dziećmi, a także osób poszukujących wyzwań, preferujących nowoczesny, aktywny i zdrowy styl życia. W trzech halach wystawienniczych i na terenach zewnętrznych na zwiedzających czeka moc atrakcji i konkursów.


Szykujcie się na Kolosy

Przez trzy dni, od piątku 11 marca, do niedzieli 13 marca 2016 r., w hali Gdynia Arena oraz w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się blisko sto prezentacji, pokazów zdjęć oraz filmów, przedstawiających najbardziej interesujące polskie dokonania podróżnicze 2015 r. Na swoje święto – Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – zjadą globtroterzy, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy realizowali najciekawsze przedsięwzięcia eksploracyjne. Kolosy to największa tego typu impreza w Europie.


Pomorskie na targach Freizeit w Norymberdze

Już po raz drugi województwo pomorskie zaprezentowało się podczas targów turystycznych Freizeit , które odbyły się od 24 do 28 lutego w Norymberdze.


Nowe Trendy w Turystyce 2016

Tegoroczna edycja branżowego spotkania Nowe Trendy w Turystyce odbędzie się w czwartek, 31 marca 2016 r., w auli Europejskiego Centrum Solidarności. Jest to jedno z największych w kraju spotkań branży turystycznej, podczas którego uczestnicy starają się odpowiedzieć na pytania dotyczące przyszłości turystyki. Konferencję honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Rajd Kluka w Lipuszu

Gdański oddział PTTK zaprasza do udziału w XVII edycji rajdu Pomorskiego Kluka 2016, który odbędzie się na terenie gminy Lipusz, w dniach 25-29 maja 2016 r. Dla chętnych do wyboru będą trasy: piesze, rowerowe i kajakowe. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.


Kościerska Wanoga

Chcesz spędzić czas w wyjątkowy sposób, dowiedzieć się nowych informacji o Kaszubach, dalekich podróżach, zobaczyć piękne miejsca, posłuchać relacji turystycznych pasjonatów oraz wziąć udział w nietypowych konkursach i wygrać nagrody? Weź udział w Kościerskiej Wanodze, która odbędzie się w sobotę, 27 lutego 2016 r. Tegorocznym hasłem jest „Spotkanie turystyki alternatywnej i niebanalnej".Wstęp – wolny.


O najdłuższej zimie w życiu w Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Piotrem Horzelą, który spędził półtora roku w Polskiej Stacji Antarktycznej na Wyspie Króla Jerzego. Spotkanie odbędzie się w środę, 17 lutego 2016 r., w Sali multimedialnej MEG. Wstęp jest wolny.


Rejs ORP Iskra dookoła świata 20 lat później

Seminarium „Rejs ORP Iskra dookoła świata we wspomnieniach jego uczestników – 20 lat później" odbędzie się w czwartek, 11 lutego 2016 r., w auli Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Seminarium rozpocznie się o godz. 10.00, a jego organizatorami są uczestnicy rejsu.


Dar Młodzieży wypiękniał po remoncie

– Dwa i pół miesiąca trwały prace remontowo-modernizacyjne na Darze Młodzieży. Odnowienie przeprowadziła Gdyńska Stocznia Remontowa Nauta. Na żaglowcu wykonano gruntowną przebudowę wnętrz w części studenckiej oraz remont odnowienia klasy 5-letniej – powiedział podczas ceremonii przekazania żaglowca Henryk Śniegocki, prorektor ds. morskich Akademii Morskiej w Gdyni.


Zgłoś swój projekt podróżniczy do Nagrody im. Andrzeja Zawady

Jak co roku podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni rozstrzygnięty zostanie konkurs o Nagrodę im. Andrzeja Zawady. I chociaż wydaje się, że czasu do 18. edycji Kolosów pozostało jeszcze dużo, to już teraz warto przygotować się do walki o nagrodę. Jest ona niemała i pozwala zrealizować duże marzenia. Finał odbędzie się w marcu 2016 r., Zgłoszenia należy przesyłać do 15 stycznia.