Pomniejszenie czcionkiNormalny rozmiar czcionkiPowiększenie czcionkiWersja kontrastowa

Samorząd Województwa Pomorskiego

Aktualności

Rusza Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+. 430 mln zł na przedsiębiorstwa w regionie

Zarząd Województwa Pomorskiego 30 września 2016 r. podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę, na mocy której zostanie uruchomiony program wsparcia dla przedsiębiorstw w regionie. 430 mln zł trafi do mikro, małych i średnich firm w postaci kredytów, pożyczek, poręczeń i inwestycji kapitałowych. Województwo pomorskie jest pierwszym samorządem, który podpisuje umowę z BGK na zarządzanie tego typu środkami w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

1 października jest Świętem Osób Starszych. Honoruje ono tych, których darzymy największym szacunkiem i uznaniem za trud włożony w pracę zapewniającą rozwój Pomorza oraz w wychowanie kolejnych pokoleń. Osoby starsze mają takie doświadczenie życiowe, z którego powinniśmy korzystać, zmieniając otaczającą nas rzeczywistość.

Pomorskie nagrodzone na Smakach Regionów

Największe targi żywności regionalnej i tradycyjnej w kraju odbyły się w dniach 24-27 września 2016 r. w Poznaniu. Stolica Wielkopolski gościła 15 województw podczas targów Smaki Regionów. Przez cztery dni odwiedzający mogli rozsmakować się w tradycyjnych produktach z każdego zakątka kraju, także z województwa pomorskiego. Aż 5 produktów z naszego regionu zdobyło Medal Targów Smaki Regionów, a 6 zostało uhonorowanych statuetką Perły.

91 milionów złotych na budowę i modernizację dróg lokalnych

Już w przyszłym roku kolejne 52 projekty drogowe z Pomorza zostaną zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowy w tej sprawie podpisali w środę, 28 września 2016 r., marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski.

XXVI sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego w Wejherowie

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej gościło radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego, którzy 26 września 2016 r. obradowali tu na XXVI sesji. Poprzedziło ją podpisanie przez marszałków Mieczysława Struka i Wiesława Byczkowskiego umów o dofinansowaniu z PROW projektów dotyczących dróg lokalnych z powiatu wejherowskiego oraz wręczenie decyzji o dofinansowaniu projektów edukacyjnych z RPO WP.

Ocena stanu technicznego Pomorskiej Kolei Metropolitalnej po lipcowej ulewie

Prezentacja dokumentu pt. „Ocena stanu technicznego obiektów budowlanych Pomorskiej Kolei Metropolitalnej po ekstremalnym opadzie atmosferycznym w dniach 14-15 lipca 2016" była tematem konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w piątek, 23 września 2016 r.

Dwa dodatkowe przystanki PKM w Gdyni

PKM SA oraz konsorcjum firm Budimex SA i Ferrovial Agroman SA podpisały 22 września 2016 r., umowę na budowę dwóch dodatkowych przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na terenie Gdyni. Powstaną one w II połowie 2017 r. W wydarzeniu, które odbyło się w siedzibie PKM SA przy ul. Budowlanych 77, uczestniczyli także przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego, władz Gdyni oraz PKP PLK.

Diagnoza stanu kultury na Pomorzu

Nadbałtyckie Centrum Kultury wraz z Departamentem Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przygotowało ankietę, która pomoże przeprowadzić diagnozę obecnego stanu kultury na Pomorzu. Jest ona skierowana do wszystkich instytucji, organizacji, artystów i edukatorów działających w obszarze kultury, w tym edukacji kulturowej.

Europejski Koncert Wolności

Niezwykły koncert odbył się 18 września 2016 r. w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Z okazji 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy przed publicznością wystąpiły Baltic Sea Youth Philharmonic Orchestra i Kremerata Baltica. Spotkanie odbyło się pod patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.

Dzień Ryby w Gdańsku

Pokazy kulinarne z rybami w roli głównej, prezentacja zalet płynących ze spożywania ryb, wskazówki dotyczące zdrowego żywienia, a także możliwość zakupu ryb morskich i słodkowodnych od rybaków to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w Dniu Ryby. Wystarczy przyjść na Targ Rybny w Gdańsku w sobotę, 24 września 2016 r., aby poczuć prawdziwie morski klimat.

Archiwum wiadomości

Z prac zarządu i sejmiku

Ramowy kalendarz prac Zarządu i Sejmiku Województwa Pomorskiego

Okres od 1 do 7 października 2016 r.

 

SOBOTA, 1 października

12.00 Gdańsk, Bazylika Mariacka

Wicemarszałek Krzysztof Trawicki na weźmie udział w Gdańskim Dziękczynieniu za  Światowe Dni Młodzieży.

 

NIEDZIELA, 2 października

10.40 Piaśnica

Marszałek Mieczysław Struk weźmie udział w uroczystościach ku czci osób pomordowanych w Lesie Piaśnickim w latach  1939-1940.

16.00 Luzino

Marszałek Mieczysław Struk weźmie udział  w uroczystości odsłonięcia pomnika prof. Gerarda Labudy.

 

PONIEDZIAŁEK, 3 października

10.30 Gdańsk, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

Wicemarszałek Wiesław Byczkowski weźmie udział w uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017.

13.00 Malbork

Członek zarządu Ryszard Świlski weźmie udział w uroczystym otwarciu drugiej nitki mostu nad Nogatem.

 

WTOREK, 4 października

11.15 Gdańsk, Politechnika Gdańska

Członek Zarządu Paweł Orłowski weźmie udział w uroczystym posiedzeniu Senatu PG z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017.

18.00 Kowale

Członek zarządu Ryszard Świlski weźmie udział w spotkaniu z mieszkańcami Kowal ws. przebudowy drogi wojewódzkiej nr 221.

 

ŚRODA, 5 października

13.00 Gdańsk, Urząd Marszałkowski

Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski wezmą udział w uroczystym podpisaniu 11 umów dot. dofinansowania Jednostek Samorządu Terytorialnego – Gmin i Miast Gmin, w zakresie zakupu samochodów ratowniczo – gaśniczych dla lokalnych Ochotniczych Straży Pożarnych.

14.30 Pruszcz Gdański, Urząd Miasta

Członek zarządu Ryszard Świlski weźmie udział w uroczystym podpisaniu umów pomiędzy ZDW a wykonawcą przebudowy dw nr 226 w Pruszczu Gdańskim.

 

CZWARTEK, 6 października

8.00 Gdańsk, Urząd Marszałkowski

Posiedzenie Zarządu Województwa Pomorskiego.

 

PIĄTEK, 7 października

13.00 Europejskie Centrum Solidarności

Marszałek Mieczysław Struk weźmie udział w uroczystych obchodach Światowego Dnia Turystyki.

 


Ramowy kalendarz prac Zarządu i Sejmiku Województwa Pomorskiego

Pod patronatem marszałka

 • Wystartuj w Biegu weselników w Somoninie
  event
  22.10.2016,
 • Fahrenheit zaprasza na Targ Węglowy
  event
  01.10.2016,
 • Podróżnicze opowieści na festiwalu Wanoga
  event
  07.10.2016, 08.10.2016, 09.10.2016,
// ]]>