Pomniejszenie czcionkiNormalny rozmiar czcionkiPowiększenie czcionkiWersja kontrastowa

Samorząd Województwa Pomorskiego

Aktualności

Sejmik przyjął rezygnację wicemarszałek Hanny Zych-Cisoń

Sejmik Województwa Pomorskiego podczas lipcowej sesji, która odbyła się w Chojnicach 25 lipca 2016 r., przyjął rezygnację Hanny Zych-Cisoń z funkcji członka Zarządu Województwa Pomorskiego. Pani marszałek złożyła ją dwa tygodnie wcześniej na ręce marszałka Mieczysława Struka, argumentując to powodami osobistymi.

Pomorskie liderem wdrażania środków unijnych

108 umów o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 podpisał do połowy lipca 2016 r. Zarząd Województwa Pomorskiego. Łączna ich wartość to 1,69 mld zł, a unijne wsparcie wyniosło 1,19 mld zł. To najlepszy wynik w kraju.

Komunikat drogowy – utrudnienia na drodze w kierunku Łeby

Informacja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, dotycząca sytuacji awaryjnej na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Nowa Wieś Lęborska

Konkurs o Pomorską Nagrodę Jakości

Kierujesz przedsiębiorstwem lub pracujesz w firmie, która skutecznie zarządza, produkuje nowoczesne wyroby oraz świadczy usługi na wysokim poziomie? Jeśli tak, to weź udział w 20. edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości. Zgłoszenia można nadsyłać do piątku, 30 września 2016 r. Konkurs patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Sejmik Województwa Pomorskiego będzie obradował w Chojnicach

Przed nami kolejna, wyjazdowa sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego w Chojnicach. Głównym tematem spotkania będzie dyskusja na temat audytu krajobrazowego w naszym województwie. Obrady odbędą się w poniedziałek, 25 lipca br., o godz. 11, w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach, przy ul. Piłsudskiego 30a.

Nowa siedziba Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu

W piątek, 22 lipca 2016 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

Zaproszenie dla NGO do Brukseli

Pracujesz w organizacji pozarządowej w województwie pomorskim? Jeśli tak, to propozycja specjalnie dla Ciebie. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego i zarazem przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej, zaprasza organizacje non-profit do zgłaszania kandydatur do udziału w wizycie studyjnej w Brukseli. Europejski Tydzień Regionów i Miast trwa od 10 do 13 października 2016 r. Zgłoszenia można nadsyłać do 24 sierpnia.

Najnowsze informacje o sytuacji na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Informacja z 19 lipca 2016 r., godz. 14.00 – linia PKM na odcinku pomiędzy Rębiechowem a przystankiem Gdańsk Port Lotniczy – została udostępniona przewoźnikowi – SKM w Trójmieście.

Pomorskie z wizytą w Maklemburgii

Opowieści o Międzynarodowym Szlaku Bursztynowy, starożytna Faktoria, archeologiczne odkrycia, a nawet żywi żołnierze sprzed wieków – tak w tym roku województwo pomorskie promowało się u naszych zachodnich sąsiadów, podczas dorocznego święta Dni Maklemburgii (8-10 lipca 2016 r.)

„Pomorskie dla zdrowia". Bezpłatne badania lekarskie

Wszyscy, którzy podczas Jarmarku św. Dominika odwiedzą stoisko Urzędu Marszałkowskiego, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad lekarskich. Punkt otwarty będzie na Targu Węglowym w Gdańsku od 31 lipca do 14 sierpnia.

Archiwum wiadomości

Z prac zarządu i sejmiku

SOBOTA, 23 lipca

12.00 Gdańsk, Bazylika Mariacka

Marszałek Mieczysław Struk weźmie udział w uroczystej Mszy Św. z okazji obchodów Światowych Dni Młodzieży.

 

PONIEDZIAŁEK, 25 lipca

11.00 Chojnice, Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe

XXIV Sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego.

 

WTOREK, 26 lipca

11.00 Gdańsk, Urząd Marszałkowski

Wicemarszałek Krzysztof Trawicki weźmie udział w spotkaniu z NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność".

 

ŚRODA, 27 lipca

10.00 Słupsk, Muzeum Pomorza Środkowego

Marszałek Mieczysław Struk weźmie udział w uroczystości podpisania umów o dofinansowanie z RPO 2014-2020.

 

CZWARTEK, 28 lipca

13.00 Gdynia, przystań jachtowa Marina Gdynia

Wicemarszałek Krzysztof Trawicki i członek zarządu Ryszard Świlski wezmą udział w otwarciu 11.Targów Sportów Wodnych WIATR i WODA – na wodzie.

 

PIĄTEK, 29 lipca

9.00 Gdańsk, Urząd Marszałkowski

Marszałek Mieczysław Struk weźmie udział w spotkaniu z prezydentem Konfederacji Lewiatan, Henryką Bochniarz.

 

Ramowy kalendarz prac Zarządu i Sejmiku Województwa Pomorskiego

Pod patronatem marszałka

// ]]>