Pomniejszenie czcionkiNormalny rozmiar czcionkiPowiększenie czcionkiWersja kontrastowa

Samorząd Województwa Pomorskiego

Aktualności

Odcinkowy pomiar prędkości na Górce Rekowskiej

Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 216 na trasie Reda – Hel, pomiędzy Redą a Rekowem Górnym, 1 grudnia 2016 r. uruchomiono odcinkowy pomiar średniej prędkości. Jest to pierwsza w Polsce instalacja, która została wybudowana na drogach wojewódzkich. Podjęte działania mają zwiększyć bezpieczeństwo jazdy i przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków na drogach województwa pomorskiego.

Pierwsze unijne umowy z przedsiębiorcami podpisane!

W ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania dla 100 pomorskich przedsiębiorców, przekazując na ten cel ponad 52 mln zł. W obecności marszałka Mieczysława Struka, 29 listopada 2016 r. zostały podpisane pierwsze dwie umowy pomiędzy przedsiębiorcami a Agencją Rozwoju Pomorza.

Jednym głosem w sprawie drogi ekspresowej S6

Radni Sejmiku Województwa Pomorskiego 28 listopada 2016 r. przyjęli jednogłośnie stanowisko w sprawie realizacji drogi S6 w województwie pomorskim. W uchwale przedstawianej przez Jacka Bendykowskiego, przewodniczącego Klubu Platformy Obywatelskiej w Sejmiku, znalazły się argumenty za kontynuacją realizacji inwestycji w obecnej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej.

Podpisz petycję w sprawie budowy drogi ekspresowej S6

W ostatnim czasie pojawiają się w mediach doniesienia, w których przedstawiciele rządu odkładają budowę drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim. Podpisz petycję skierowaną do Premiera RP wzywającą do rozpoczęcia prac nad budową drogi.

„Srebrne drzewka” trafiły do pracowników pomocy społecznej

Pięciu pracowników pomocy społecznej z województwa pomorskiego otrzymało z rąk wicemarszałka Pawła Orłowskiego i przewodniczącego sejmikowej Komisji Zdrowia Andrzeja Bartnickiego „Srebrne drzewka" – nagrody za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w 2016 r. w dziedzinie pomocy społecznej.

TAK dla S6 w województwie pomorskim

Działa już profil społeczny na Facebooku „TAK dla S6 w województwie pomorskim", poświęcony zainaugurowanej 17 listopada 2016 r. w Lęborku akcji zbierania podpisów mieszkańców województwa pomorskiego pod apelem w sprawie budowy drogi ekspresowej S6.

Apel w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 – możesz dołączyć swój podpis

W obliczu ostatnich doniesień medialnych, w których przedstawiciele rządu odkładają budowę drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim na bliżej nieokreśloną przyszłość, nadszedł czas, aby Pomorzanie zabrali wspólny głos w tej sprawie. Dlatego 17 listopada 2016 r. w Lęborku, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wraz samorządowcami, przedsiębiorcami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych podpisali apel skierowany do Rządu RP. Także mieszkańcy województwa mogą poprzeć tę inicjatywę i dołączyć swój podpis pod apelem.

Odkorkować węzeł Kowale – list intencyjny podpisany

Rozwiązanie problemów komunikacyjnych węzła Kowale, położonego w ciągu Obwodnicy Trójmiasta, to cel podpisanego 14 listopada 2016 r. przez przedstawicieli samorządu województwa pomorskiego, miasta Gdańska, gminy Kolbudy i gminy Pruszcz Gdański listu intencyjnego.

Odważ się sięgnąć po fundusze europejskie. Przyjdź na spotkania informacyjne

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak w Twoim regionie Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego będzie wspierał przedsiębiorców, rynek pracy, ochronę zdrowia oraz działania na rzecz rozwoju zawodowego czy ekologii, przyjdź na bezpłatne spotkania dotyczące konkursów ogłaszanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

„Potrzebujemy Polski” – ambasador Francji z wizytą u marszałka województwa

O dobrych relacjach pomorsko-francuskich mowa była podczas spotkania marszałka Mieczysława Struka z Pierre Lévym, ambasadorem Francji w Polsce. W spotkaniu, które odbyło się 10 listopada 2016 r., wziął również udział Alain Mompert, Konsul Honorowy Francji w Gdańsku, który od 24 lutego wspiera oficjalnie kontakty polsko-francuskie.

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka

 • Żeglarskie święto w Kartuzach
  event
  03.12.2016,
 • Forum Inicjowania Rozwoju
  event
  12.12.2016,
 • Położnictwo przyszłości 1.0 – konferencja
  event
  1.12.2016
 • Adam Styp-Rekowski. Bliski, nie tak daleki Wschód
  event
  16.12.2016-19.02.2017
 • Floriany – Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych
  event
  wrzesień 2016 – maj 2017
// ]]>