Pomniejszenie czcionkiNormalny rozmiar czcionkiPowiększenie czcionkiWersja kontrastowa

Samorząd Województwa Pomorskiego

Aktualności

Dzień Samorządu Terytorialnego

Z okazji przypadającego 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz Jan Kleinszmidt, przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego składają wszystkim pomorskim pracownikom samorządu terytorialnego najlepsze życzenia – wielu dalszych sukcesów i nowych ambitnych wyzwań.

Pomorski rynek pracy i kształcenie zawodowe

Przed nami kolejna, wyjazdowa sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego w Kwidzynie. Głównym tematem spotkania będzie dyskusja na temat rynku pracy oraz kształcenia zawodowego w regionie. Obrady odbędą się w poniedziałek, 30 maja br., o godz. 11, w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie, przy ul. Warszawskiej 19.

Region Morza Bałtyckiego – współpraca w ramach programów Interreg

Przedstawienie wpływu programów Interreg na rozwój obszaru Morza Bałtyckiego, a tym samym zachęcenie większej liczby instytucji do realizacji wspólnych przedsięwzięć – to cel zorganizowanej w Gdańsku konferencji „INTERREG changes the Baltic Sea Region. Stories that inspire", która odbyła się 23 maja br. w Europejskim Centrum Solidarności.

58 mln euro dla pomorskich Lokalnych Grup Działania

Na rozwój turystyki, aktywizację społeczną czy tworzenie miejsc pracy Lokalne Grupy Działania z województwa pomorskiego otrzymają łącznie 58 mln euro dofinansowania. W poniedziałek, 23 maja br., marszałek Mieczysław Struk wziął udział w uroczystym podpisaniu umów z przedstawicielami LGD na realizację strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Delegacja parlamentu Bośni i Hercegowiny na Pomorzu

Marszałek Mieczysław Struk oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kleinszmidt w piątek, 20 maja, spotkali się z delegacją parlamentu Bośni i Hercegowiny. Wśród gości byli m.in. Mladen Bosić, przewodniczący Izby Reprezentantów Zgromadzenia Parlamentarnego Bośni i Hercegowiny oraz Dusko Kovacević, ambasador BiH w Warszawie.

Wielospecjalistyczny Oddział Zabiegowy w Gdańsku

W Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, należącym do spółki Copernicus Pl, zakończyła się budowa Wielospecjalistycznego Oddziału Zabiegowego. Uroczyste otwarcie z udziałem marszałków województwa pomorskiego Mieczysława Struka i Hanny Zych-Cisoń odbyło się w poniedziałek, 23 maja 2016 r.

Ponad 95 mln zł dofinansowania na dziedzictwo kulturowe

XIX-wieczne słupskie spichlerze, Bazylika Mariacka w Gdańsku i miejskie mury obronne w Malborku – łącznie 17 projektów, decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego, otrzyma dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 95 mln zł.

Region Morza Bałtyckiego wspólnym dziedzictwem

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk spotkał się w piątek, 13 maja br., z ambasadorem Estonii, Harri Tiido, który podczas swojej wizyty w Gdańsku otworzył „Dni Kultury Estonii" w Trójmieście.

Sezon żeglarski 2016 rozpoczęty

Ogólnopolski, pomorski i klubowy sezon żeglarski 2016 został oficjalnie otwarty w Gdyni, w sobotę, 14 maja. Pamiątkową tablicą uhonorowano również kpt. Zdzisława Pieńkawę. W uroczystości wziął udział m.in. marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.

Finaliści Gryfa Gospodarczego

Komisja Konkursowa Nagrody Pomorskiej „Gryf Gospodarczy" spośród nadesłanych zgłoszeń wybrała 12 firm, które 1 czerwca wezmą udział w Gali Finałowej w Wielkiej Hali Dworu Artusa. Wśród tych dwunastu finalistów znajdują się firmy, które Kapituła Konkursu wskaże jako laureatów i które odbiorą zwycięskie statuetki z rąk Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, przewodniczącego Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości.

Archiwum wiadomości

Z prac zarządu i sejmiku

SOBOTA, 21 maja

13.00 Zblewo

Wicemarszałek Krzysztof Trawicki weźmie udział w uroczystości 125-lecia istnienia jednostki OSP oraz w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka.

PONIEDZIAŁEK, 23 maja

13.00 Gdańsk, Szpital im. Mikołaja Kopernika

Marszałek Mieczysław Struk i członek zarządu Hanna Zych-Cisoń wezmą udział w uroczystym otwarciu wielospecjalistycznego oddziału zabiegowego.

WTOREK, 24 maja

12.00 Chojnice, Zakład Produkcyjno – Usługowo – Handlowy „TEMIS"

Marszałek Mieczysław Struk weźmie udział w spotkaniu z zarządem Zakładu Produkcyjno – Usługowo – Handlowego „TEMIS".

ŚRODA, 25 maja

9.30 Gdańsk, Urząd Marszałkowski

Marszałek Mieczysław Struk weźmie udział w posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

19.45 Sopot, Hotel Sheraton

Marszałek Mieczysław Struk weźmie udział w uroczystym zakończeniu i wręczeniu nagród 16. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2016". 

  
Ramowy kalendarz prac Zarządu i Sejmiku Województwa Pomorskiego

Pod patronatem marszałka

  • Plażowa siatkówka biznesmenów
    event
    18-19.06.2016
  • Puchar Bursztynowego Psa
    event
    18-19.06, 1-2.10.2016
// ]]>