Pomniejszenie czcionkiNormalny rozmiar czcionkiPowiększenie czcionkiWersja kontrastowa

Samorząd Województwa Pomorskiego

Aktualności

Zgłoś kandydata do Srebrnego Drzewka

Jeśli znasz kogoś, kto działa społecznie i uważasz, że zasługuje na wyróżnienie, to zgłoś go do Srebrnego Drzewka. Jest to nagroda marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka, przyznawana za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej dla pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z województwa pomorskiego. Termin nadsyłania kandydatur upływa 25 września 2016 r.

Rekomendacja dla nowego członka Zarządu Województwa

Pomorski Zarząd Platformy Obywatelskiej oraz Klub Radnych Platformy Obywatelskiej w Sejmiku Województwa Pomorskiego, podczas posiedzeń 22 sierpnia 2016 r., pozytywnie zaopiniowały kandydaturę Pawła Orłowskiego na członka Zarządu Województwa Pomorskiego.

IV Pomorskie Święto Wisły

Pomorskie Święto Wisły odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia 2016 r. (sobota-niedziela) na terenie dwóch powiatów – tczewskiego i sztumskiego oraz 9 miast: Gdańsk, Gniew, Grudziądz, Kwidzyn, Malbork, Pelplin, Świecie, Tczew i Wisła. Uczestnikami międzynarodowej imprezy będą goście z Ukrainy, Niemiec i Litwy i Polski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął m.in. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Podziel się książką z pacjentami szpitali

Trwa zbiórka książek dla pacjentów pomorskich szpitali, którą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego prowadzi przy swoim pawilonie „Pomorskie dla Zdrowia" na Targu Węglowym w Gdańsku. Tytuły, które chcemy przekazać w ramach akcji, można przynosić do 14 sierpnia 2016 r.

Dożynki Województwa Pomorskiego 2016

Uroczyste dziękowanie za dobre zbiory to staropolski obyczaj, ważny element naszego dziedzictwa kulturowego. Doceniając znaczenie rolnictwa i obszarów wiejskich Urząd Marszałkowski współorganizuje regionalne święta plonów. W tym roku Dożynki Województwa Pomorskiego odbędą się 11 września w Brusach, w powiecie chojnickim.

Marszałek o małym ruchu granicznym z Obwodem Kaliningradzkim

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysława Struka skierował list do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka oraz ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Wyraża w nim nadzieję na przywrócenie małego ruchu granicznego z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej.

Adam Orzechowski ponownie dyrektorem Teatru Wybrzeże

Marszałek województwa Mieczysław Struk 29 lipca 2016 r. wręczył Adamowi Orzechowskiemu trzeci już angaż powołujący go na stanowisko dyrektora Teatru Wybrzeże w Gdańsku na najbliższych pięć sezonów artystycznych – do końca sierpnia 2021 roku. Uroczystość miała miejsce w foyer teatru, przy licznie zgromadzonych pracownikach instytucji.

Stara Apteka i Przejście Bramne w Gdańsku nowymi miejscami kultury

Teatr Wybrzeże w Gdańsku pod koniec 2017 r. zyska nową scenę z salą prób oraz taras widokowy. Wszystko dzięki realizacji projektu pn. „Poprawa stanu zabytkowego budynku Starej Apteki z XVII w. wraz z Przejściem Bramnym i murami obronnymi Głównego Miasta w Gdańsku, poprzez nadanie nowych funkcji kulturalnych", który otrzyma dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 20014-2020. Umowę w tej sprawie marszałek Mieczysław Struk podpisał z dyrektorem teatru Adamem Orzechowskim 29 lipca 2016 r.

Województwo pomorskie i jego regionalny program operacyjny zaprezentowane w 22 językach

W 57. numerze wydawanej w 22 językach publikacji Komisji Europejskiej „Panorama", województwu pomorskiemu i Regionalnemu Programowi Operacyjnemu na lata 2014-2020 poświęcono okładkę i osiem stron. Znalazł się tam także wywiad z marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem. Pomorskie to pierwszy region tak kompleksowo przedstawiony.

Unijne wsparcie na ratowanie słupskich zabytków

4 słupskie obiekty zabytkowe: kościół Mariacki, kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku oraz dwa XIX-wieczne spichlerze otrzymają wsparcie unijne ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Uroczystość podpisania umów z udziałem marszałka Mieczysława Struka odbyła się 27 lipca 2016 r., w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Archiwum wiadomości

Z prac zarządu i sejmiku

 

SOBOTA, 20 sierpnia

10.00 Będomin, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie

Wicemarszałek Krzysztof Trawicki weźmie udział w widowisku historycznym „Batalia Napoleońska – Będomin 2016".

13.00 Ostrzyce

Marszałek Mieczysław Struk weźmie udział w „Święcie Ryby Jeziornej".

 

NIEDZIELA, 21 sierpnia

16.00 Puck

Marszałek Mieczysław Struk weźmie udział w ceremonii zakończenia XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie.

 

PONIEDZIAŁEK, 22 sierpnia

9.00 Gdańsk, Urząd Marszałkowski

Wicemarszałek Krzysztof Trawicki weźmie udział w spotkaniu z Edwardem Sobieckim, dyrektorem biura zarządu Starogardzkiego Klubu Biznesu.

 

WTOREK, 23 sierpnia

12.00 Bytonia

Wicemarszałek Krzysztof Trawicki weźmie udział w spotkaniu z artystami i twórcami ludowymi na plenerze artystycznym.

 

ŚRODA, 24 sierpnia

13.30 Warszawa

Marszałek Mieczysław Struk będzie uczestniczył w spotkaniu z panią Anną Streżyńską, ministrem cyfryzacji.

 

CZWARTEK, 25 sierpnia

19.00 Starogard Gdański, Rynek Miejski

Wicemarszałek Krzysztof Trawicki weźmie udział w otwarciu turnieju piłkarskiego Deyna Cup.

 

PIĄTEK, 26 sierpnia

12.00 Błotnik

Marszałek Mieczysław Struk weźmie udział w prezentacji prototypu domu pływającego. 

 

Ramowy kalendarz prac Zarządu i Sejmiku Województwa Pomorskiego

Pod patronatem marszałka

  • Kolorowe latawce nad Łebą
    event
    26.08.2016, 27.08.2016, 28.08.2016,
// ]]>