Aktualności

Karnawałowo i urodzinowo dla dzieciaków

Kończący się powoli karnawał, ale przede wszystkim zbliżające się 89. urodziny Gdyni są świetnym pretekstem do zorganizowania imprezy dla dzieci. W sobotę, 31 stycznia 2015 r., w hali Gdynia Arena, odbędzie się wielki bal „W zaczarowanym świecie Śpiącej Królewny i dzielnego Królewicza". Konieczna wcześniejsza rejestracja uczestników.

Kolęda w mundurach

Choć za oknem aura bardziej wiosenna, większość choinek już zgubiła igły, a świąteczne kalorie zostały spalone, w Gdyni czeka nas festiwal bożonarodzeniowych pieśni. W dodatku w nie byle jakim wykonaniu. Jubileuszowa edycja Festiwalu Kolęd i Pastorałek Wojska Polskiego „Nadmorska Kolęda – Gdynia 2015"będzie jednocześnie inauguracją cyklu obchodów 70-lecia utworzenia Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni. Festiwal rusza w czwartek, 22 stycznia 2015 r.

Kwadratura… konia na scenie

Niezwykłe widowisko teatralne zaprezentuje kwidzyńskiej publiczności nowopowstała grupa Movement theater group. W teatrze, w piątek, 23 stycznia 2015 r., odbędzie się premiera spektaklu „Kwadratura Konia", w reżyserii Doroty Anny Dąbek.

Niespokojni bohaterowie XX wieku

Dom Wydawniczy PWN oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają w czwartek, 22 stycznia 2015 r., na premierę książki pt. „Niespokojni". O Lechu Bądkowskim, Janie Karskim, Stefanie Kisielewskim, Marianie Kołodzieju, Jacku Kuroniu i Kazimierzu Moczarskim Anna Sobecka będzie rozmawiała z autorką książki – Aliną Kietrys. Wstęp jest wolny.

O konflikcie polsko-szwedzkim w XVII w.

Wojnom szwedzkim na Powiślu poświęcony będzie kolejny wykład w ramach Uniwersytetu Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej. Spotkanie odbędzie się w środę, 21 stycznia 2015 r. w sali Kwidzyńskiego Centrum Kultury. Wstęp jest wolny.

Do stajenki – koncert kolęd

Polski Chór Kameralny zaprasza 24 stycznia 2015 r. na koncert kolęd „Do stajenki", zorganizowany z okazji 80. urodzin prof. Mariana Borkowskiego. Muzyczne spotkanie w Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku to okazja do wysłuchania kolęd oraz kompozycji bożonarodzeniowych profesorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – Mariana Borkowskiego oraz Pawła Łukaszewskiego.

Premiera „Sanatorium” w Słupsku

W Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, 22 stycznia 2015 r. będzie miała miejsce premiera „Sanatorium" Polskiego Teatru Tańca z Poznania. Inspiracją do powstania spektaklu jest proza Brunona Schulza, a zwłaszcza „Sanatorium pod klepsydrą" oraz jego adaptacja filmowa w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa.

Projekcja filmu „Przestrzenie Fangora”

W Zielonej Bramie, Oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku, 17 stycznia 2015 r. będzie miała miejsce projekcja filmu „Przestrzenie Fangora". Seans zaplanowano w przestrzeni wystawy „Mapa symptomów. Geometria Anny Szprynger". Wstęp – wolny.

Przyjdź, posłuchaj, zobacz, pomóż

Gdańskie uczelnie artystyczne, Akademia Muzyczna i Akademia Sztuk Pięknych, zapraszają 19 stycznia 2015 r. na Noworoczny Koncert Charytatywny. Znane i lubiane utwory o charakterze rozrywkowym zaprezentują studenci różnych wydziałów Akademii Muzycznej. Koncert poprowadzi absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku Milena Kanabus.

Nowa kolekcja sztuki XX i XXI wieku

W Pałacu Opatów, oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku, 15 stycznia 2015 r. odbędzie się wernisaż wystawy kolekcji sztuki współczesnej XX i XXI w. Najnowsze dzieła prezentują nieobecny dotąd w niej obraz zmieniającego się świata XX i XXI w. (poza Polską) i dążeń wolnościowych.. Ekspozycję można oglądać do 8 lutego 2015 r.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu