Aktualności

Jakie błędy popełnił Memling malując grzeszników i zbawionych? Czego jeszcze nie wiesz o słynnym obrazie?

W poprzedniej rozmowie podkreślił Pan, że mimo odkrytych podczas badań „Sądu Ostatecznego" niedoskonałości anatomicznych występujących na nim postaci, nadal pozostaje Pan pod wielkim wrażeniem obrazu.

DJ-ka i tancerka. Życie zaczyna się po… 60. Dokumentalna opowieść o niezwykłych kobietach w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Czy życie po 60. musi być nudne? Czy wypada zaszaleć? Stereotypy dotyczące życia seniorów przełamuje film dokumentalny pt. „Założę czerwone spodnie". Projekcja odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w czwartek, 22 czerwca 2017 r.

Nowa tradycja czy moda na rekonstruowanie umiejętności przodków? Przędzenie w Swołowie łączy pokolenia

Pamiętacie jesienne wieczory przepełnione miarowym stukotem kołowrotka? Dla młodszych to opowieści o tradycji, która przetrwała już tylko we wspomnieniach. Ale czy na pewno? Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w programie edukacyjno-artystycznym Dwa światy – jedna nić. Pierwsze spotkanie już w sobotę, 24 czerwca 2017 r.

Jedyna w Polsce impreza poświęcona teatrom telewizji i radia. 13 spektakli telewizyjnych, 26 słuchowisk i 8 słuchowisk dla dzieci i młodzieży

Liczne przedstawienia, odczyty, prezentacje i spotkania z twórcami. Laureaci Wielkiej Nagrody XVII Festiwalu Dwa Teatry – Sopot 2017 to wybitni polscy aktorzy – Ewa Dałkowska i Olgierd Łukaszewicz.

Przegląd najciekawszych, najwybitniejszych i najgłośniejszych spektakli z polskich scen. IX Wybrzeże Sztuki w Gdańsku

Teatr Narodowy w Warszawie czy Teatr Provisorium z Lublinie? Spektakl „Historia Jakuba" czy „Wszystko o mojej matce"? Wiele teatrów, mnóstwo sztuk do obejrzenia na gdańskiej scenie.

Gdański Archipelag Kultury działa już pół wieku. Świętowanie – 50 imprez na 50-lecie

Wystawy, koncerty, warsztaty, spotkania, festiwale, spektakle teatralne... Jubileusz jest świętowany pod hasłem: 50 imprez na 50-lecie.

3 sceny, 32 wykonawców, plaża, morze, koc i… Festiwal polskiej muzyki niezależnej w Gdańsku

Podczas dwóch dni, na trzech scenach na pięknej plaży, niedaleko molo w Gdańsku-Brzeźnie, będzie można przeżyć niesamowitą muzyczną ucztę. Koncerty są doskonałą okazją do promocji polskiej muzyki niezależnej i niekomercyjnej. Wstęp – wolny.

Walc z „Trędowatej” czy muzyka z „Gladiatora”? Każdy usłyszy coś dla siebie. Klasyka szklanego ekranu zabrzmi na Ołowiance

Muzykę klasyczną i filmową będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Na scenie letniej nad Motławą, w sobotę, 17 czerwca 2017 r. odbędzie się ostatni z Koncertów Promenadowych.

Rośliny walczące o światło i przetrwanie. W Centrum Aktywności Twórczej w Ustce niezwykła poezja ściera się z fotografią

Skąd bierze się nastrój ogarniający ludzi po włóczęgach wśród dzikiej przyrody? Czy wywołują go ukryte pod powierzchnią żywioły, które rzucają zaklęcia? Wernisaż prac Elviry Akzigitovej Body Electric odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w środę, 21 czerwca 2017 r.

Muzyka klasyczna i nie tylko. 11. Pomorskie Dni Chopinowskie w Waplewie Wielkim

W Muzeum Tradycji Szlacheckiej, Pomorskim Ośrodku Kontaktów z Polonią w Waplewie Wielkim k. Starego Targu, 16 i 17 czerwca 2017 r. rozbrzmiewać będą muzyka klasyczna w wykonaniu Katarzyny Popowej-Zydroń i dzieła kwartetu instrumentalnego Zagan Acoustic.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu