Aktualności

Szybkie randki… z Szekspirem. Niezwykła propozycja na urodziny dramaturga ze Stratfordu

Na randkę do teatru? Dlaczego, nie. Gdański Teatr Szekspirowski hucznie świętuje 453. urodziny patrona, które przypadają 23 kwietnia 2017 r.

Archiwalne zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat. Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne ma już 70 lat!

Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne istnieje od 1947 roku. Od momentu powstania popularyzuje fotografię i wspiera inicjatywy z nią związane na Pomorzu. Jubileuszowa wystawa to kilkadziesiąt prac w różnych technikach. Znajdują się wśród nich zdjęcia zarówno nowe, jak i archiwalne sprzed kilkudziesięciu lat.

Kultura według artystów, polityków i biznesmenów. Przyjdź na Kongres Kultury Pomorskiej!

W 18 dyskusjach i rozmowach w różnych miejscowościach województwa pomorskiego brali udział nie tylko artyści, animatorzy i aktywiści życia kulturalnego, ale też politycy, urzędnicy i biznesmeni. Podsumowanie będzie miało miejsce 24 kwietnia 2017 r. w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Mazurek czy baba, żurek z Łągu czy Tychnowych? Pomorski stół wielkanocny tradycyjnie pyszny

Wielkanocne śniadanie to najważniejsza chwila nadchodzących świąt. Czego nie może zabraknąć na naszym stole? Który żurek, z Łągu czy Tychnowych, smaczniejszy?

Kulturalna Wielkanoc. Spektakl w Teatrze Wybrzeże czy koncert muzyki dawnej?

Święta to czas spotkań rodzinnych, towarzyskich to biesiadowanie przy suto zastawionych stołach. Można też inaczej zaplanować ten czas i wybrać się do teatru lub na koncert.

Donald Tusk po wizycie w Muzeum II Wojny Światowej. „Jeszcze tu wrócę”

Wizyta Donalda Tuska miała charakter prywatny, towarzyszyli mu twórcy wystawy, nie było nowego dyrektora Karola Nawrockiego.

W Gdańsku osądzą Jezusa. W Wejherowie powędrują przez kalwarię. Misteria Męki Pańskiej w Wielki Piątek

Tradycyjnie w Wielki Piątek odbędą się plenerowe inscenizacje ostatnich chwil życia Chrystusa. Tysiące wiernych będzie uczestniczyć w wydarzeniach religijnych i artystycznych na Pomorzu.

Wielka Sobota to czas święcenia pokarmów. Wielki Tydzień na Pomorzu

Do kiedy można sprzątać domy? Czym różnią się kaszubskie pisanki od kociewskich kraszanek? Dlaczego połykano bazie oderwane od poświęconych palm?

Jak zapanować nad reklamowym chaosem i poprawić estetykę swojej ulicy? [FILM]

Masz już dość wszechobecnych reklam kuszących promocjami i przesłaniających fasady budynków, różnokolorowych elewacji czy pozbawionych zieleni betonowych placów i skwerów? Do zmiany wizerunku polskich miast i miasteczek zachęca film „Krajobraz mojego miasta", przygotowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Xiu Xiu w Gdańsku. Kultowy amerykański zespół wystąpi w Szekspirowskim

Europejską trasę koncertową Xiu Xiu rozpoczyna występem w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w czwartek, 20 kwietnia 2017 r. Koncert poprzedzi performance Lee Ranaldo.