Aktualności

„Raj dla opornych” i nie tylko w Pruszczu Gdańskim. IX sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże

Podczas wakacyjnych miesięcy na Scenie Letniej zaprezentowane zostaną podwójna premiera „Randki z feministą" Samanthy Ellis w reżyserii Michała Derlatki, a także „Par paranoje", „Wesołe kumoszki z Windsoru" oraz Lekcje Niegrzeczności. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Muzyka klasyczna i rozrywkowa oraz jazz w altanie w parku oliwskim. Goście Polskiego Chóru Kameralnego

Rozpoczął się kolejny cykl bezpłatnych koncertów w parku oliwskim. Muzyczne prezentacje odbywają się w altanie w letnie soboty o godz. 12.00. Tegoroczne spotkania poprowadzą słuchaczy przez różne style i epoki, głównie dzięki artystom związanym z gdańską Akademią Muzyczną.

VIII Ogólnopolski Festiwal Teatralny MOST, czyli Młodzieżowe Otwarte Starcia Teatralne w Gdańsku

W Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku przez trzy dni, od 26 do 28 czerwca 2017 r., młode amatorskie teatry z całej Polski zaprezentują nowatorskie spojrzenie na świat i ludzi. Oprócz prezentacji młodzieżowych spektakli, uczestnicy wezmą udział w warsztatach.

Bo w orkiestrach dętych jest jakaś siła… Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych w Lipuszu

Nie lada gratka czeka 24 czerwca 2017 r. w Lipuszu na miłośników bogatych orkiestrowych aranżacji i porywających rytmów. Korowód orkiestr dętych, konkurs przemarszu paradnego, występy estradowe. Wstęp – wolny.

Msza na wodach Morza Bałtyckiego? Niezwykła Morska Pielgrzymka Rybaków

Ta niezwykła pielgrzymka odbywa się nieprzerwanie od 1981 roku. W odpust świętych apostołów Piotra i Pawła, czyli około 29 czerwca, na Zatokę Pucką wypływają dziesiątki udekorowanych łodzi i kutrów z rozśpiewanymi rybakami.

Największe przeboje Kayah w kameralnym wydaniu z kwartetem smyczkowym. Święto muzyki kameralnej w Centrum św. Jana

Koncert Kayah z największymi jej przebojami w unikatowym wydaniu kameralnym z Royal String Quartet będzie miał miejsce 29 czerwca 2017 r. w Centrum Świętego Jana w Gdańsku (godz. 20.30) w ramach święta muzyki kameralnej 6. Euro Chamber Music Festival Gdańsk.

Zajęcia ruchowe, prelekcje, warsztaty i zajęcia. Wyjątkowe wydarzenie stworzone przez kobiety dla kobiet

W Filharmonii Kaszubskiej, siedzibie Wejherowskiego Centrum Kultury, 24 czerwca 2017 r. odbędzie się Festiwal KobieTy, dedykowany wszystkim Paniom, mieszkankom Wejherowa i okolic. Udział w nim jest bezpłatny.

Pomorzanie na plaży. Gdańskie kąpieliska morskie do 1939 roku

W Domu Uphagena w Gdańsku od 22 czerwca 2017 r. prezentowana jest wystawa o strojach plażowych. Korzystając z uroków gdańskich plaży nie sposób zapytać, jak wyglądały one dawniej? Jak odpoczywali nasi przodkowie?

Kapsuła czasu, koncerty na stadionie i 50 okrążeń dookoła orlika. Reda świętuje 50-lecie nadania praw miejskich

Koncerty polskich gwiazd, kaszubskich zespołów i 50 okrążeń wokół orlika to tylko niektóre atrakcje związane z rozpoczynającym się właśnie świętem Redy. Miasto obchodzi 50-lecie nadania praw miejskich z pompą.

Gdzie moja wyobraźnia mnie wiedzie... Ręczne malowanie tkanin w Nadbałtyckim Centrum Kultury

Jaką techniką można malować tkaniny? Gdzie można zobaczyć artystkę przy pracy? Czego można dowiedzieć się o portretowaniu ludzi o wieloetnicznym pochodzeniu?

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu