Aktualności

Rywalizacja na trąbki, rogi, puzony i tuby. Konkurs Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych

Kto najlepiej zagra na rogu? Kto najlepiej panuje nad instrumentem? O tym zadecyduje międzynarodowe jury podczas konkursowych przesłuchań. Sędziowie zagrają i poprowadzą warsztaty mistrzowskie.

Indywidualna i zbiorowa pamięć w sztuce. Niezwykła wystawa w Słupsku i Ustce

Czym jest pamięć? Jak można ją przedstawić? Malarstwo, fotografie czy niezwykłe instalacje można oglądać w słupskiej Baszta Czarownic i Galerii Kameralnej oraz w usteckim Centrum Aktywności Twórczej. Wystawa Przeszłość jest obcym krajem będzie czynna do 18 czerwca 2017 r.

Wystawa zimą inspirowana. Fotografie Jany Gombikovej w usteckiej galerii

Zima – czasem biała, czasem szara, ale często bez promieni słonecznych, które zachęcają do aktywności. To motyw przewodni, jaki zainspirował artystkę Janę Gombikovą do poszukiwań. Niezwykłą wystawę fotografii Winter Blues można oglądać w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce do 7 maja 2017 r.

Kurator wystawy, poeta i kompozytor. Znamy laureatów Pomorskiej Nagrody Artystycznej! [ZDJĘCIA]

Pomorską Nadzieją Artystyczną jest dyrygent, a Wielką Pomorską Nagrodę Artystyczną otrzymał wybitny pisarz. Najważniejsze nagrody kulturalne samorządu województwa pomorskiego zostały wręczone podczas uroczystej gali.

Była rywalizacja na ciasta z owocami i stroje. Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Luzinie

Gospodynie z Rokocina w powiecie starogardzkim zdobyły Grand Prix XIV Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Luzinie. Zabawa była bardzo udana.

Zamiast dramatu politycznego – opowieść o miłości, nienawiści i zemście. „Rigoletto” w Operze Bałtyckiej

Opowieść o nienawiści, miłości i pożądaniu. Współczesny widz przywykł do oglądania tych emocji na ekranie kinowym, ale Opera Bałtycka proponuje obraz pełen skrajnych uczuć, intryg i śmiercionośnego fatum w towarzystwie ponadczasowej „ścieżki dźwiękowej" autorstwa Verdiego w wersji bez pełnej scenografii.

Gala Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Głosy są już zliczone, koperty zalakowane

Kto w tym roku otrzyma Pomorską Nagrodę Artystyczną? Wybory były tajne – członkowie Kapituły wysłali swoje głosy do notariusza, który je zliczył i przygotował zalakowane koperty z wynikami. Otworzymy je w czwartek, 27 kwietnia o godz. 19.

Gdańscy artyści pomagają chorej koleżance. Już dziś koncert dla Basi Piórkowskiej

Gdańska artystka Barbara Piórkowska choruje. Jej przyjaciele i znajomi, gdańscy artyści, postanowili ją wesprzeć – psychicznie, duchowo i materialnie. Koncert charytatywny i aukcję zaplanowano na 9 maja 2017 r. w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Cały dochód zostanie przekazany Basi.

Setne urodziny Elli Fitzgerald w Szekspirowskim. Zabrzmią największe przeboje artystki

Obchodzoną w kwietniu setną rocznicę urodzin Elli Fitzgerald Gdański Teatr Szekspirowski uczci koncertem jej największych przebojów. Na deskach teatru w sobotę, 29 kwietnia 2017 r. utwory damy jazzu wykonają cztery utalentowane wokalistki.

Tysiące flag dla pomorskich szkół

Marszałek województwa Mieczysław Struk zaprosił uczniów pomorskich szkół do obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przypadającego 2 maja. We wtorek, 25 kwietnia 2017 r. wspólnie przygotują paczki z flagami Polski, Unii Europejskiej i województwa pomorskiego, które trafią do szkół w regionie.