Aktualności

Pięknieją dzięki środkom unijnym. Kolejne miliony na żuławskie kościoły [GALERIA]

Już wkrótce w zabytkowych świątyniach na terenie gminy Cedry Wielkie rozpoczną się prace remontowe i konserwatorskie. Kościoły te staną się częścią oferty turystycznej promującej Żuławy. Umowy pomiędzy proboszczami a wykonawcą podpisano 16 maja 2017 r.

Poczuj się jak prawdziwy kolejarz. Zobacz pociągi, które jeździły 100 lat temu. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Chcesz zobaczyć stare lokomotywy? A może przejechać się drezyną? Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie zaprasza w czwartek, 18 maja 2017 r. Wstęp jest bezpłatny.

Zabawa na Gradowym szlaku. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Hewelianum w Gdańsku

Gra terenowa, quiz internetowy, zabawa edukacyjna… oraz atrakcyjne nagrody. Sprawdź, jak zmieniła się Góra Gradowa dzięki funduszom europejskim. Centrum Hewelianum w Gdańsku zaprasza w czwartek i piątek, 18-19 maja 2017 r.

Jesteś młodym i kreatywnym artystą? Rybie Oko to konkurs dla Ciebie. Zgłoś się i wygraj aż 25 tys. zł

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza do udziału w 9. edycji konkursu Biennale Sztuki Młodych. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 czerwca 2017 r.

Królewska życzliwość i łaska dla Gdańska. Rocznica wielkiego przywileju

W maju 2017 r. mija dokładnie 560 lat od wystawienia przez Kazimierza Jagiellończyka wielkiego przywileju dla Gdańska. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia organizowane jest doroczne Święto Miasta, natomiast Muzeum Historyczne Miasta Gdańska przygotowuje specjalną wystawę.

Sensacja, czary i bratobójcza zemsta na deskach Szekspirowskiego. Lalki i aktorzy w „Burzy” Szekspira

W ramach Dnia Teatru Publicznego w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim we wtorek, 16 maja 2017 r. będzie można obejrzeć „Burzę" Wiliama Szekspira Białostockiego Teatru Lalek.

Nieoczekiwana zmiana miejsc. Wystawa poplenerowa w Ustce

Jaki będzie świat naszego alter ego? Co jest po drugiej stronie? Na te i podobne pytania próbowali odpowiedzieć artyści, dzięki którym powstała wystawa poplenerowa. Ekspozycję można oglądać w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce do 19 maja 2017 r.

Kompozycje z milionów tulipanów. Kraina łagodności w Mokrym Dworze

Niezwykłe dywany, ułożone z milionów główek tulipanów, będzie można oglądać 13 i 14 maja 2017 r. w Mokrym Dworze w gminie Pruszcz Gdański. Dziewiąty Żuławski Tulipan będzie przebiegać pod hasłem: Kraina łagodności – kochajmy się.

Kulturalnie, aktywnie i kreatywnie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Chcesz robić artystyczne zdjęcia. Może wolisz wyrzeźbić designerski przedmiot. A może chcesz obejrzeć wystawę? Centrum Aktywności Twórczej w Ustce zaprasza w czwartek, 18 maja 2017 r. Wstęp – bezpłatny.

Mamy Problem. Monodram Macierzyński

Kiedy w domu pojawia się noworodek, wszyscy są szczęśliwi. Niemowlę leży w białym kaftaniku, radośnie kwili i macha rączkami do przytulonych do siebie rodziców… tak to przynajmniej wygląda w reklamach. A jak jest naprawdę? O rozterkach macierzyństwa będzie można posłuchać w Dzień Matki, 26 maja 2017 r.