Aktualności

Sygnały myśliwskie, wystawy i zwyczaje łowieckie. Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja

W Sierakowicach i Ostrzycach, 14-15 lipca 2017 r. będzie można posłuchać sygnałów myśliwskich, obejrzeć wystawy kolekcjonerskie myśliwych i poznać zwyczaje łowieckie. Gwiazdą wieczoru będzie Margaret. Patronatem honorowym imprezę objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Hity zespołów Electric Light Orchestra, Yes i Patti Smith. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty

Festiwal Legend Rocka odbędzie się 12 i 13 lipca oraz 13 sierpnia 2017 r. w Dolinie Charlotty. W lipcu wystąpią The Orchestra – grupa złożona z członków Electric Light Orchestra oraz Electric Light Orchestra Part II oraz ARW, czyli trzech muzyków zespołu Yes, a w sierpniu – Patti Smith.

Od marionetek do robotów. Historia teatrów lalkowych w Gdańsku

Wspólny spacer babci i dziadka z wnukami, rodziców z dziećmi.... Okazja do wspomnień i wspólnego poznawania historii Teatru Miniatura, do którego większość gdańszczan chodziła, mając kilka czy kilkanaście lat. Kunszt aktorów i pomysłowość reżyserów przenosiły widzów w fantastyczne krainy, pozwalały przeżywać przygody, wędrować nawet w kosmos.

Tabaka, heklunki oraz… porady zdrowotne. Skansen we Wdzydzach zaprasza na jarmark

Jarmark Wdzydzki to największa na Kaszubach impreza folklorystyczna. W sobotę i niedzielę, 15-16 lipca 2017 r., w Kaszubskim Parku Etnograficznym odbędzie się tradycyjny kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. W tym roku program imprezy obejmie także bezpłatne badania i konsultacje.

Kiedyś nowoczesność, dziś już tylko historia. Poznacie Gdańsk na zdjęciach sprzed 60 lat?

Budynki, porty, miejsca rekreacji, które blisko 60 lat temu były szczytem nowoczesności, dziś są już częścią historii Trójmiasta. Czy poznajesz te miejsca?

Kreski, paski czy kręgi? Przestrzeń i konstrukcja Zofii Artymowskiej – 100-lecie awangardy w Polsce

Wystawa prezentuje rzadko pokazywane prace artystki, której droga twórcza wiodła od informelu do abstrakcji geometrycznej wywodzącej się z konstruktywizmu.

Lalki oraz spektakle oparte na gdańskich legendach w Teatrze w Oknie [PREMIERA]

„Papugę Jana Heweliusza", „Gdański Zegar" oraz „Karczmę Jeruzalem" w wykonaniu Teatru Barnaby będzie można zobaczyć w Teatrze w Oknie od 12 do 25 lipca 2017 r.

Kafetiera, kufel, łyżka i puchar. Kiedy powstały nowe eksponaty w Oddziale Sztuki Dawnej?

Pracownia Metali Muzeum Narodowego w Gdańsku wzbogaciła się o cztery nowe nabytki. Są to: kafetiera, kufel, łyżka i puchar.

Nie tylko dla miłośników kina. Filmy w plenerze w widokiem na centrum miasta

Projekcje filmowe z widokiem na dachy Głównego Miasta. Taką ofertę, w kolejnym sezonie wakacyjnym, dla widzów przygotował Gdański Teatr Szekspirowski. Pokazy plenerowe będą w każdą sobotę do 26 sierpnia.

Cofnij się w czasie do XVII wieku. Przeżyj szturm wojsk szwedzkich na twierdzę Wisłoujście

W najbliższą sobotę i niedzielę, 8-9 lipca 2017 r., Muzeum Historyczne Miasta Gdańska organizuje festiwal historyczny Wisłoujście 1628. Wojska szwedzkie dwukrotnie będą próbowały zdobyć gdańską fortyfikację bronioną przez wojska Rzeczpospolitej.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu