Aktualności

Adiunkt, wykładowca i kustosz wyróżnieni. Pomorskie Nagrody Muzealne za rok 2016 wręczone!

Na Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku, siedzibie Muzeum Pomorza Środkowego, 23 maja 2017 r. miała miejsce uroczysta gala trzeciej odsłony Pomorskiej Nagrody Muzealnej, organizowanej przez Oddział Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich pod patronatem i przy wsparciu marszałka województwa pomorskiego.

Pilot Dywizjonu 308 przekazuje Muzeum Historycznemu niezwykłe zdjęcie. Powojenny Gdańsk z lotu ptaka

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska otrzymało niezwykły dar. Wykonane w 1947 r. zdjęcie lotnicze zniszczonego Gdańska przekazał Jerzy Główczewski, który w czasie II wojny światowej służył w Dywizjonie 308 Polskich Sił Zbrojnych. Przekazana fotografia będzie stanowiła element nowej wystawy stałej, która powstaje w Ratuszu Głównego Miasta.

Najazd trójmiejskich bibliotekarzy. Wspólny przejazd rowerowy bibliotekarzy i czytelników

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

Atrakcje z trolejbusem w tle czy siłownia pod chmurką? Ostatni z Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Jeszcze tylko dzisiaj jest szansa na skorzystanie z bezpłatnych atrakcji zorganizowanych przez beneficjentów funduszy europejskich. Dobra zabawa i niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Zabawy ze szpadą w roli głównej. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Szekspirowskim

Każdy, kto odwiedził Gdański Teatr Szekspirowski mógł dowiedzieć się, jakie są rodzaje białej broni i do czego służą, pokibicować uczestnikom turnieju szemierczego czy pozwiedzać z przewodnikiem budynek i poznać jego historię.

Arie i duety operowe. Polska Filharmonia Bałtycka na Ołowiance zaprasza na wyjątkowy koncert

„Aida", „Carmen" czy „Romeo i Julia" to tylko niektóre z propozycji Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na niedzielny wieczór. Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej 21 maja 2017 r. zamieni się w scenę operową.

Zwiedzanie statku, rejsy po Zatoce Puckiej i szermierczy turniej. Trzeci z Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Weź udział w jednej z atrakcji przygotowanych przez beneficjentów funduszy europejskich i zobacz, jak nasz region zmienił się dzięki tym środkom. Masz jeszcze tylko dwa dni.

Mammografia i koło fortuny. Drugi z Dni Otwartych Funduszy Europejskich za nami

Kilkaset osób wzięło udział w kole fortuny w Centrum Hewelinum, a kilkadziesiąt kobiet poddało się mammografii. Miłośnicy regionalnej kuchni delektowali się kaszubskimi specjałami.

Gęsina i ślubne fotografie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w restauracji Mùlk w Miszewku

Zwyczaje ślubne na Kaszubach, a do tego wędzonki i tradycyjna gęsina. Tak restauracja Mùlk - Chëcz Kaszëbskô w Miszewku gościła uczestników DOFE 2017. Frekwencja dopisała, a smakołyki szybko znikały ze stołu.

Kreatywne spotkanie ze sztuką. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Straszna Syrenka hitem Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.