Aktualności

Czerznienie masła, tkanie na krosnach, kręcenie batów i wyrób tabaki. Jarmark Krancbal w Nadolu

Występy regionalnych zespołów muzyczno-tanecznych i kabaretowych, jarmark folklorystyczny, kuchnia regionalna oraz interaktywne prezentacje dawnych sprzętów gospodarstwa domowego i maszyn rolniczych – to tylko część atrakcji przygotowanych w Nadolu.

Piłsudski w murach gdańskiego więzienia. „Z łoskotem zatrzaśnięto za nim żelazne drzwi celi”

Sto lat temu w gdańskim więzieniu osadzono komendanta legionów Józefa Piłsudskiego, późniejszego marszałka i pierwszego naczelnika odrodzonego państwa polskiego, oraz pułkownika Kazimierza Sosnkowskiego. Uroczystości rocznicowe zaplanowano w sobotę, 22 lipca 2017 r.

Rycerskie pojedynki, pokazy konne i sokolnicze. Oblężenie twierdzy malborskiej przez wojska króla Jagiełły

Jak za dawnych czasów, przed zamkiem obóz rozbiją rycerze. Wojsko zaprezentuje się w pełnym, historycznym uzbrojeniu. Kowale, kucharze, szewcy i krawcy podzielą się tajnikami swojego rzemiosła. Będzie też czas na pląsy i rodzinne rozrywki.

Biografia Hansa Memlinga i spotkanie z „Sądem Ostatecznym” w wersji… komiksowej

Niecodzienne spotkanie odbędzie się w Sali Memlinga w Muzeum Narodowym w Gdańsku. To promocja najnowszego wydawnictwa Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku – „Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu" i okazja, by poznać autora komiksu Łukasza Pawlaka.

Opowieści o dzieciństwie mieszkańców Pomorza. Wakacyjna zagroda w Swołowie

O tym, jak kiedyś bawiły się dzieci można będzie dowiedzieć się w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. W ramach Dziecięcej zagrody 22 i 23 lipca 2017 r. będzie Podwórko opowieści.

Święto muzyki, tańca, mody, kina i motoryzacji lat 40., 50. i 60. Polish Boogie Festival w Człuchowie

Kochasz klimat retro? Kręci Cię styl lat 40., 50. i 60. XX w.? W Człuchowie usłyszysz artystów, którzy nierzadko przyjeżdżają do Polski specjalnie na to wydarzenie i grają tylko ten jeden wyjątkowy koncert.

Znów poczuć się dzieckiem. Fenomen dobranocek i historia kina animowanego

Bolek i Lolek, Miś Uszatek, Pszczółka Maja, Reksio… To bohaterowie najsłynniejszych dobranocek, które oglądało kilka pokoleń Polaków. Będzie można ich spotkać na nowej wystawie w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 20 lipca 2017 r.

Spotkania z folklorem, bieg uliczny, baśka, spacer z duchami, koncerty. Lęborskie Dni Jakubowe zapraszają

Kiermasz twórców ludowych, plener malarski, wystawa w wieży kościoła św. Jakuba, tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, cukrową watą i balonami, konkursy dla dzieci i dorosłych, występy zespołów lokalnych, regionalnych oraz zagranicznych, turniej karciany Lęborska Baśka. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców i turystów.

Czy kolory mogą być zjednoczone? Wystawa Aliny Pieńkowskiej w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku

W Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku do końca lipca 2017 r. można oglądać wystawę rzeźby oraz kolażu Anny Pieńkowskiej. „Kolory zjednoczone" to seria rzeźb i kolaży, do których artystka wykorzystała wszelkie uliczne znaleziska.

Międzynarodowa muzyka, literatura, teatr i… pyszne jedzenie. 13. edycja Festiwalu Kultur Świata w Kolibkach

Globaltica to pięć dni z muzyką świata, pysznym jedzeniem, literaturą podróżniczą, teatrem dla najmłodszych w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze nadmorskiego parku. W Kolibkach w dniach 19-23 lipca 2017 r. odbędzie się trzynasta edycja festiwalu.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu