Aktualności

Pokolenia, czyli powrót do korzeni. Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki świętuje 60-lecie

W Galerii Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki Punkt będzie można obejrzeć prace małżeństwa Dobrochny i Stanisława Michelów oraz ich córki Magdaleny. Artysta to jeden z założycieli Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, które świętuje 60-lecie istnienia.

Lubisz dzieła fantastyki polskiej i światowej? Weź udział w grze terenowej

Tegoroczna, czwarta edycja Książki Go! to ukryte 52 egzemplarze fantastyki. Wskazówek do lokalizacji, w których będą ukryte, trzeba szukać w mediach społecznościowych biblioteki publicznej w Gdańsku.

Podróż do XVIII-wiecznej Ameryki. Ostatni Mohikanin na Grodzisku w Sopocie

Potyczki brytyjsko-francuskie, kuchnia wojskowa oraz pokazy mody, uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy. Skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie w sobotę, 26 sierpnia 2017 r., organizuje festyn w realiach Ameryki Północnej z połowy XVIII wieku. W imprezie wezmą udział rekonstruktorzy historyczni.

Mozart klasycznie, jazzowo i folkowo, czyli koncerty, przedstawienia marionetkowe, spektakle operowe i teatralne

Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana to cykl koncertów i wydarzeń związanych z twórczością mistrza z Salzburga, zainicjowany 11 lat temu w roku 250. rocznicy urodzin Mozarta i wprowadzenia się ostatniego polskiego opata w Oliwie Jacka Rybińskiego do Pałacu Opatów

Literacki Sopot po hiszpańsku. Cztery dni z literaturą, targami książki i warsztatami dla wszystkich

W czwartek, 17 sierpnia 2017 r. zacznie się 6. edycja festiwalu Literacki Sopot. Potrwa aż do niedzieli. Nie zabraknie spotkań ze znanymi pisarzami, tłumaczami oraz dyskusji i warsztatów dla uczestników w każdym wieku.

Kiermasz rybny i… nauka robienia wełnianych skarpet dla rybaków. Skansen w Klukach zmieni się w żywe muzeum

Szycie sieci, wyplatanie koszy, smażenie kotletów rybnych, wędzenie węgorzy, degustacja słowińskiej zupy rybnej oraz tradycyjnego chleba z rybną pastą. W sobotę, 19 sierpnia 2017 r. wszystko kręcić się będzie wokół ryby. Tego dnia Kluki staną się na powrót wsią zamieszkaną przez rybaków.

Vivat Vasa!, czyli jak Polacy ze Szwedami pod Gniewem wojowali. Inscenizacja wydarzeń sprzed prawie 400 lat

Zbliża się wielka bitwa dwóch królów z dynastii Wazów. Naprzeciw siebie staną szwedzkie regimenty piechoty uzbrojone w piki i muszkiety oraz polskie chorągwie husarskie i pancerne. Historyczna inscenizacja odbędzie w Gniewie w sobotę i niedzielę, 19-20 sierpnia 2017 r.

Kim jest tajemniczy gość, który pojawi się w Będominie? Zagadka zostanie rozwiązana w trakcie batalii napoleońskiej

Prezentacja wojsk, pokazy artyleryjskie, a na zakończenie inscenizacja bitwy. W sobotę, 19 sierpnia 2017 r., w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, każdy będzie mógł się przekonać jak wyglądał dzień z życia żołnierza w okresie wojen napoleońskich.

Układanie bukietów z ziół i wicie wianków. Święto Matki Boskiej Zielnej na Pomorzu

Widowisko dożynkowe we Wdzydzach Kiszewskich oraz Święto Ziół w Swołowie, połączone z konkursem na tradycyjny bukiet ziołowy. Takie imprezy przygotowały pomorskie muzea z okazji święta przypadającego na 15 sierpnia 2017 r.

Muzyka, pokazy filmów i wykłady na terenach postoczniowych. W niedzielę rozpoczął się festiwal Solidarity of Arts

Przed nami dwa tygodnie dobrej muzyki, kina, instalacji artystycznych i spotkań z najlepszymi artystami.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu