Aktualności

Z Gdańska do Rygi w niewiele ponad godzinę. Łotewski przewoźnik powraca na lotnisko

Z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku od 27 marca 2018 r. będzie można polecieć do Rygi. Najtańszy bilet w jedną stronę będzie kosztował 29 euro.

Pół miliona złotych dla pomorskich jednostek ochotniczej straży pożarnej. Kupią za to nowe wozy

Osiem jednostek ochotniczej straży pożarnej otrzyma pół miliona złotych z budżetu województwa pomorskiego. Środki te zostaną przeznaczone na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Marszałek Struk apeluje do pomorskich przedsiębiorców i pracodawców o pomoc poszkodowanym w nawałnicach

Chodzi o pomoc materialną, objęcie indywidualną opieką lokalnych przedsiębiorców, którzy nie mogą normalnie działać i zorganizowanie kolonii dla dzieci z poszkodowanych rodzin.

Drogi wojewódzkie są przejezdne, ale nadal trwa walka ze skutkami nawałnicy. Samorządowcy pomagają w terenie

W środę, 16 sierpnia 2017 r. marszałek Mieczysław Struk spotkał się z samorządowcami. Przekazał 2 agregaty oraz rozmawiał o innych, pilnych potrzebach. A te są bardzo duże.

Nawet 23 tysiące złotych na własny biznes. Jak przedsiębiorcze Pomorzanki mogą zdobyć te pieniądze?

Mieszkanki Pomorza mogą starać się o unijną dotację na otwarcie własnej firmy. Od 16 sierpnia 2017 r. Agencja Rozwoju Pomorza prowadzi nabór wniosków. Aby zakwalifikować się do projektu, należy opisać pomysł na biznes i oszacować planowane wydatki.

Jesteś na wypowiedzeniu lub grozi Ci zwolnienie z pracy? Zdobądź nowe kwalifikacje i znajdź zatrudnienie

Decyzją Zarząd Województwa Pomorskiego ponad 70 mln zł unijnego dofinansowania przeznaczonych zostanie m.in. na doradztwo zawodowe, specjalistyczne kursy i szkolenia. Rozpoczną się one jeszcze w tym roku. Z pomocy skorzystają też osoby, które będą chciały założyć własną firmę.

Kolejne miliony dla pomorskich przedsiębiorców. Będą mogli skorzystać z pożyczek na preferencyjnych warunkach

Małe firmy z Pomorza mogą liczyć na wsparcie – szczególnie te przedsiębiorstwa, które nie mogą się starać o finansowanie z kredytów komercyjnych. Dwa banki połączą siły, by pomóc lokalnym firmom.

Nowe połączenia z gdańskiego lotniska. Od grudnia polecimy do Portugalii i na Litwę

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia samoloty połączą Gdańsk z Portugalią i Litwą. Wizzair ogłosił szczegóły zimowej siatki połączeń.

Prawie 90 mln zł na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Na Pomorzu pojawią się pośrednicy finansowi

Pożyczek będą udzielać pośrednicy finansowi, wspierani przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Pieniądze będą przeznaczone dla małych przedsiębiorstw, które mają problem z uzyskaniem kredytu komercyjnego. Pomorscy przedsiębiorcy skorzystają z takich pożyczek jako pierwsi w Polsce.

Geotermalne ogrzewanie na kolei. Eksperymentalny rozjazd kolejowy

Jeden z rozjazdów zamontowanych na stacji w Słupsku ogrzewa energia geotermalna. To nowatorski projekt i jedyna taka technologia w Polsce.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu