Aktualności

Z Gdańska w świat przez Finlandię. Od kwietnia samolot do Helsinek będzie latał dwa razy dziennie

Dodatkowe połączenie pomiędzy Gdańskiem a Helsinkami z lotniska im. Lecha Wałęsy będzie realizowane od 24 kwietnia do 27 października 2018 r.

O chorobach i środkach przeznaczonych do produkcji ziemniaków w Lubaniu

Zwiedzanie poletek pokazowych z 40 odmianami ziemniaka, możliwość zapoznania się z ofertą sprzętu i środków przeznaczonych do produkcji ziemniaków i rozmowy o chorobach ziemniaków.

Powołano Pomorską Radę Inwestycyjną. Będzie doradzać w zakresie pożyczek

Zarząd Województwa Pomorskiego, na posiedzeniu 29 sierpnia 2017 r., powołał Pomorską Radę Inwestycyjną. Do jej zadań należy doradztwo w zakresie wdrażania w województwie pomorskim zwrotnego wsparcia finansowego, udzielanego m.in. przedsiębiorcom.

Chcesz promować swoją firmę za granicą? 5 mln zł w puli konkursu dla pomorskich przedsiębiorców [AKTUALIZACJA]

Zdobycie grantu finansowego ma pomóc firmom z naszego województwa nie tylko w promocji za granicą, ale też w zdobyciu nowych rynków zbytu. Konkurs organizuje Agencja Rozwoju Pomorza, a wnioski o dofinansowanie można składać od 11 września 2017 r.

Nowe rozporządzenie premier Szydło w sprawie gmin poszkodowanych w nawałnicy

Premier Beata Szydło 25 sierpnia wydała nowe rozporządzenie w sprawie gmin poszkodowanych w wyniku działania żywiołu w sierpniu 2017 r. Lista gmin na Pomorzu została rozszerzona o 11 pozycji. Dokument dotyczy jednak tylko uproszczeń związanych z rozbiórką i odbudową np. domów.

Tylko niektórych poszkodowanych w nawałnicy zwolniono z podatku od darowizn. Koniecznie potrzebne uzupełnienia ze strony rządu

Minister Rozwoju i Finansów 24 sierpnia wydał rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku od spadków i darowizn od niektórych podatników. Chodzi o to, aby mieszkańcy gmin dotkniętych przez kataklizm nie musieli płacić podatku od darowizn finansowych i rzeczowych, czyli od pomocy którą otrzymują. Problem w tym, że rozporządzenie odnosi się do listy gmin wymienionych w poprzednim rozporządzeniu, a tam brakuje tych, które najbardziej ucierpiały podczas wichury.

Pomoc prawna dla poszkodowanych w nawałnicy. Radcy prawni odpowiedzieli na apel marszałka

Radcowie prawni będą za darmo udzielać pomocy poszkodowanym w nawałnicy mieszkańcom Pomorza. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku (OIRP) w odpowiedzi na apel marszałka rozszerzy swoją akcję bezpłatnej pomocy prawnej o powiaty chojnicki, kościerski, bytowski, kartuski i kwidzyński.

Będzie dodatkowy przystanek PKM w Gdańsku? Zobacz, co oznacza numer 6@ [WIZUALIZACJA]

Dodatkowy przystanek PKM Gdańsk Firoga ma powstać przy ul. Szybowcowej i służyć pracownikom firm znajdujących się w pobliżu lotniska. Jego wybudowanie w latach 2021-2023 wiąże się z elektryfikacją linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Możliwości wsparcia ze środków Funduszu Pracy na terenach, gdzie miały miejsce klęski żywiołowe

Powiatowe urzędy pracy, na terenie działania których wystąpiły klęski żywiołowe, mogą ubiegać się za pośrednictwem marszałka województwa o pozyskania dodatkowych środków z rezerwy Funduszu Pracy w dyspozycji ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Bezpieczniej w pomorskich gminach. Rozbudowa systemu przeciwpowodziowego i nowy sprzęt dla strażaków

Zakup sprzętu dla straży pożarnej, budowa zbiorników retencyjnych, nowa kanalizacja i poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego to tylko część nowych inwestycji na Pomorzu.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu