Aktualności

Przystanki Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion będą wybudowane dwa miesiące później

Wstrzymana na pewien czas budowa przystanków Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion została wznowiona. Harmonogram budowy zakładał wykonanie peronów do 30 lipca 2017 r. Ten termin ulegnie wydłużeniu o dwa miesiące.

Największe odkrycie ostatnich lat to dinozaur w bursztynie. „Pióra i ogon wielkości zapałki" [AMBERIF W GDAŃSKU]

Ponad 470 wystawców branży jubilerskiej z 18 krajów zaprezentuje w Gdańsku swoje wyroby. 24. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif rozpocznie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo 22 marca 2017 r. i potrwa 4 dni.

Przedsiębiorcza kobieta nagrodzona przez internautów. Gdańszczanka została Bizneswomen Publiczności

Natalia Bogdan, założycielka i prezes zarządu agencji pracy Jobhouse, otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką. Jej działająca od niespełna sześciu lat firma z powodzeniem konkuruje z największymi międzynarodowymi agencjami.

Uniwersytet Gdański kończy 47 lat! Z tej okazji zaprasza na Dni Otwarte Uczelni

Uniwersytet Gdański, 20 i 21 marca 2017 r. obchodzi 47. rocznicę powołania uczelni. Uroczyste posiedzenie Senatu UG, Dni Otwarte oraz Targi Akademia, podczas których będzie można zapoznać się z ofertą kształcenia największych uczelni z całej Polski to tylko część bogatego programu święta.

Od maja z Gdańska polecimy do Berlina. Powraca połączenie lotnicze do stolicy Niemiec

Z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy od 5 maja 2017 r. będzie można polecieć do Berlina. Połączenie będą obsługiwać linie lotnicze Air Berlin, które już kilka lat temu były jednym z przewoźników obsługujących gdańskie lotnisko.

Kto najlepiej odnowił swoje miasto? Można zgłaszać kandydatów

Minister infrastruktury i budownictwa ogłosił konkurs, w wyniku którego nagrodzone zostaną najlepsze rozwiązania i osiągnięcia rewitalizacyjne. Będą to pierwsze tego rodzaju wyróżnienia. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2017 r.

Pomorze w Cannes wystąpiło razem. Prestiżowe wyróżnienie dla Gdyni

Gdynia otrzymała w Cannes tytuł Polskie Miasto Przyszłości 2017/18. Wyróżnienie zostało wręczone podczas MIPIM – najbardziej prestiżowych targów nieruchomości na świecie. We Francji odebrał je prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Rekord na gdańskim lotnisku. Hitem połączenia do Krakowa i Oslo

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy może pochwalić się kolejnym sukcesem. W lutym 2017 roku liczba pasażerów wzrosła o ponad 11 procent. To kolejny okres, kiedy liczba użytkowników lotniska rośnie

Do Pomorskiego Gryfa Gospodarczego można zgłaszać się już tylko dziś

O Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy walczą liderzy pomorskiej przedsiębiorczości. Do konkursu firmy mogą zgłaszać się do 14 kwietnia 2017 r. Udział jest bezpłatny.

Nowe perony i windy. Dworzec Gdańsk Główny będzie przebudowany

Duży projekt remontu gdańskiego dworca głównego. Stacja zyska nowe tory i windy. Przebudowane zostaną perony. Modernizacja usprawni obsługę podróżnych.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu