Aktualności

„Decydujesz, pomagamy” – program grantowy dla lokalnych aktywistów

Ruszyła II edycja programu „Decydujesz, pomagamy", w ramach którego aż 150 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych otrzyma łącznie 750 tys. zł na realizację projektów skierowanych do lokalnych społeczności. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2017 r. Inicjatywę patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Jak angażować ludzi w swoje działania? Grywalizacja!

TechKlub Gdańsk zaprasza 11 stycznia 2017 r. na rozmowę o tym, w jaki sposób zachęcić odbiorców do udziału w działaniach, czyli o grywalizacji. Gościem będzie Agnieszka Deka-Malijewska. Zostanie również zaprezentowana bezpłatna aplikacja grywalizacyjna Huntly. Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

Wspólny bilet na Pomorzu w 2020 r.

W 2020 r. na terenie województwa pomorskiego osoby korzystające ze środków komunikacji zbiorowej pojadą na podstawie jednego wspólnego biletu. To efekt rozpoczynającego się 4 stycznia 2017 r. z inicjatywy władz województwa pomorskiego programu, dzięki któremu powstanie regionalny, ujednolicony system poboru opłat za przewozy w transporcie pasażerskim oraz jednolita informacja pasażerska.

Na pomorskie firmy czeka dofinansowanie!

Mikro-, makro- i średnie firmy z Pomorza mogą starać się o dofinansowanie na dalszy rozwój swoich przedsiębiorstw. Wnioski umożliwiające pozyskanie funduszy na innowacyjne projekty w zakresie nowych technologii można składać od 1 lutego do 15 marca 2017 r.

Senior na Plus 2! – edukacja finansowa

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, 1 stycznia 2017 r. rozpoczęło realizację projektu edukacyjnego „Senior na plus 2! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus". W ramach projektu od marca do połowy czerwca 2017 r. zaplanowano bezpłatne zajęcia edukacyjne dla osób po 55. roku życia. Rekrutacja uczestników odbywa się poprzez zgłoszenia organizacji działających na rzecz seniorów.

Startuje XV Gdyński Biznesplan

Rusza 15. edycja Gdyńskiego Biznesplanu. Konkurs jest skierowany do osób chcących realizować swoje pomysły i rozwijać własne firmy w Gdyni. Na uczestników czeka 15 tysięcy złotych oraz liczne nagrody rzeczowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2017 r.

Możliwości wsparcia z funduszy europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wejherowie zaprasza 3, 4 i 5 stycznia 2017 r. na spotkania informacyjne poświęcone zagadnieniom związanym z możliwościami wsparcia finansowego ze środków unijnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej z uwzględnieniem instrumentów zwrotnych. Spotkania odbędą się w Kartuzach, Wejherowie i Pucku. Udział jest bezpłatny.

Podpisano kolejne umowy o jakości edukacji ogólnej

Umowy z powiatem człuchowskim oraz gminą Chojnice w ramach największego konkursu pod względem kwoty przeznaczonej na dofinansowanie, podpisano 22 grudnia 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Powiat człuchowski będzie wspierać 1229, a gmina Chojnice – 1740 uczniów.

Nowa firma w podstrefie Lębork w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Alu-System z Bydgoszczy to czwarty podmiot gospodarczy planujący działalność w podstrefie Lębork w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Na początku grudnia 2016 r. właściciel firmy Piotr Kałużny odebrał zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie z rąk Mirosława Kamińskiego, prezesa PAAR SA oraz burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka.

Konferencja Litwa – Polska – Rosja 2007-2013 i Polska – Rosja 2014-2020

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, 8 grudnia 2016 r. podsumowano program realizowany w poprzedniej perspektywie finansowej. Zaprezentowano też nowy program, który będzie wdrażany w aktualnym okresie programowania. Udział w konferencji wzięło blisko 200 gości z Litwy, Polski i Rosji, a zwłaszcza z terenów przygranicznych.