Aktualności

Przystanki PKM w Gdyni. Wirtualny spacer po stacjach, które dopiero powstaną

Pomorska Kolej Metropolitalna z okazji 91. urodzin Gdyni przygotowała niespodziankę. Jest nią film z komputerowymi animacjami budowanych przystanków PKM Gdynia Karwiny i PKM Gdynia Stadion.

Bardziej komfortowa i krótsza podróż z Miastka do Ustki. Remont na kolei rozpocznie się wiosną

90 km zmodernizowanej linii kolejowej, nowe perony, oświetlenie, wiaty i ławki oraz lepsza dostępność dla osób niepełnosprawnych to efekty remontu, z jakich będą mogli skorzystać podróżujący koleją na trasie Miastko – Ustka. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na grudzień 2020 roku.

Co nam dają pieniądze z Unii Europejskiej. Dowiesz się w maju

Co ciekawego powstało na Pomorzu za unijne pieniądze? Najciekawsze projekty będziemy mogli zobaczyć w czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich od 18 do 21 maja 2017 r.

Włochy, Holandia, Norwegia, Szwecja, Anglia, Irlandia Północna i Izrael. Nowe połączenia lotnicze z Gdańska

Ryanair, KLM, SAS i Wizz Air uruchamiają kilkanaście nowych, bezpośrednich połączeń lotniczych. Pasażerowie z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku w 2017 r. wylecą do Włoch, Holandii, Norwegii, Szwecji, Anglii, Irlandii Północnej i Izraela.

Jaśniej i oszczędniej na Pomorzu. Prawie 90 milionów złotych na LED-y w 18 gminach i miastach

Prawie 90 milionów złotych przeznaczono na modernizację oświetlenia w 18 pomorskich gminach i miastach. Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję, która umożliwi wymianę oświetlenia zewnętrznego i oszczędność energii oraz lepsze oświetlenie dróg i chodników w naszym regionie.

Zmiany w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zaskakująca dymisja członka zarządu

We wtorek, 7 lutego 2107 r. rada nadzorcza odwołała ze stanowiska Andrzeja Marszka, wiceprezesa PSSE. Jeszcze wczoraj w mediach spekulowano, że pracę straci prezes Aleksandra Jankowska.

Czy Pomorze postawi na gaz? To poprawi komfort życia mieszkańców

Do większego korzystania z gazu ziemnego oraz rozbudowy sieci gazowej na terenie poszczególnych gmin województwa pomorskiego namawia przedstawicieli lokalnych samorządów Polska Spółka Gazownictwa. - Działania związane z gazyfikacją regionu będą stymulować rozwój gospodarczy, wpłyną na zwiększenie dywersyfikacji źródeł energii i poprawę stanu środowiska naturalnego – ocenia Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Sztormy Roku 2017. Głosuj na najlepszych: sportowca, wydarzenie, firmę i euroinspiracje

Na Pomorskie Sztormy, plebiscyt organizowany przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto" i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, można głosować do 17 lutego 2017 r.

CEE Awards wyróżniło firmy z Europy Środkowo-Wschodniej. Aż 5 głównych nagród trafiło do Trójmiasta

Tytuł najdynamiczniej rozwijającego się miasta dla aglomeracji trójmiejskiej, a dla Gdańska główną nagrodę za inicjatywę roku w sektorze publicznym przyznało międzynarodowe jury CEE Shared Services and Outsourcing Awards 2017. Uhonorowano również trójmiejskie firmy z sektora Business Services. Nagrody wręczono 2 lutego 2017 r. w Warszawie.

Trójmiasto wiceliderem wśród najatrakcyjniejszych miejsc dla poszukujących pracy

Nie chcemy już wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu pracy. Coraz częściej szukamy ofert w Polsce. Plaże, dobre połączenia komunikacyjne krajowe i zagraniczne, czyste powietrze – to tylko niektóre atuty Trójmiasta. Jesteśmy po Wrocławiu najchętniej wybieranym miejscem do rozpoczęcia nowego etapu kariery zawodowej.