Aktualności

Będą setki nowych miejsc pracy. Globalne centrum usług Swarovskiego to dowód na wiarygodność i atrakcyjność Pomorskiego

Nowoczesne biuro firmy Swarovski znajduje się w budynku Yoko w Garnizonie w Gdańsku-Wrzeszczu. Oficjalne przecięcie wstęgi odbyło się w poniedziałek, 12 czerwca 2017 r.

W jakiej restauracji zjemy najlepszą tradycyjną potrawę? [WYNIKI KONKURSU POMORSKIE SMAKI]

W czasie Święta Produktu Tradycyjnego mogliśmy zobaczyć (i spróbować) najlepszych pomorskich potraw. – Chcemy pokazać to wielkie bogactwo smaków, które mamy na Pomorzu i zachęcać do jedzenia produkowanej u nas żywności – mówił marszałek Mieczysław Struk, który od lat patronuje imprezie.

Karambol i pożar w tunelu. Blisko 40 poszkodowanych. Ćwiczenia ratownicze w tunelu pod Martwą Wisłą [ZDJĘCIA]

Najpierw zderzyły się dwa samochody, w które wjechał autobus miejski. Potem wybuchł pożar. Policja, ratownicy medyczni oraz strażacy pośpieszyli na pomoc. Wszyscy zdali egzamin na piątkę.

Najnowsze osiągnięcia techniki, technologii i genetyki. Żuławskie Targi Rolne i Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Starym Polu

Najpiękniejsze okazy bydła mlecznego i mięsnego oraz koni. Wystawa królików, gołębi, ptactwa ozdobnego i egzotycznego. Maszyny i urządzenia do prac polowych. To tylko niewielka część tego, co można zobaczyć podczas Żuławskich Targów Rolnych w Starym Polu.

Nowy rozkład jazdy na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Sprawdź, o której odjeżdża Twój pociąg

Nowy rozkład jazdy pociągów wchodzi w życie 11 czerwca 2017 r. Niektóre składy pojadą wcześniej niż do tej pory.

Najpierw Starogard Gdański i Słupsk, potem Szwecja, Niemcy i Litwa. Przez Bałtyk z jednym biletem. Tak ma być za trzy lata

Przedstawiciele Pomorza, Szwecji, Niemiec i Estonii spotkali się w Gdańsku, aby zainaugurować prace nad wspólnym biletem, który ma ułatwić podróżowanie po krajach bałtyckich.

Gdyńska Szkoła Filmowa wygrała w ubiegłym roku. Kto zdobędzie tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej 2017?

Które miejsca na Pomorzu są bezpieczne dla mieszkańców, ciekawe dla turystów i atrakcyjne dla przedsiębiorców? Rozpoczęła się XII edycja prestiżowego konkursu o nagrodę marszałka województwa pomorskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 sierpnia 2017 r.

Inwestycja w odpady? To się opłaca. Będzie czyściej i taniej. W pomorskich gminach powstaną miejsca segregacji śmieci.

Punkty zostaną wybudowane między innymi w: Skarszewach, Cewicach, Dzierzgoniu i Ustce. Dzięki temu mieszkańcy oszczędzą pieniądze i zyskają czystsze otoczenie.

W tych miejscach będzie żyło się lepiej. Ponad 115 milionów złotych unijnej dotacji na rewitalizację pomorskich miast

Odbudowa zniszczonych dróg i chodników. Uporządkowanie parków. Renowacja budynków mieszkalnych. Przede wszystkim jednak pomoc społeczna oraz stworzenie nowych miejsc pracy. Takie mają być najważniejsze efekty działań rewitalizacyjnych w Gdyni, Tczewie, Kartuzach i Wejherowie.

Chcesz wygrać 10 tysięcy złotych? Weź udział w maratonie projektowania, by ułatwić podróżowanie niepełnosprawnym

Jak ma kupić bilet osoba niewidoma czy nie zgubić się na lotnisku, nie słysząc komunikatów? Rozwiązania tych i wielu innych problemów podejmą się 9 i 10 czerwca 2017 r. programiści w Gdańsku i Krakowie.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu