Aktualności

Sprawdź wiedzę z historii, czyli konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Lubisz współzawodnictwo? Interesujesz się historią? Jesteś uczniem szkoły podstawowej lub gimnazjum? Weź udział w konkursie dotyczącym wydarzeń z lat 1978-1989 na Wybrzeżu oraz osób z nimi związanych. Zgłoszenia szkół z województwa pomorskiego można nadsyłać do 30 października 2016 r.


Poruszaj się dla zdrowia

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza na wydarzenie rodzinne Move up together, czyli cykl aktywności sportowo-rekreacyjnych dla rodziców, dzieci i nie tylko. Impreza odbędzie się w Gdynia Arenie w niedzielę, 6 listopada 2016 r. Wśród atrakcji znajdą się m.in.: zajęcia sportowe, edukację żywieniową, warsztaty kulinarne oraz zabawy kreatywne. Wstęp – bezpłatny.


O gospodarce morskiej w Kawiarni Naukowej BFN

Zbliża się na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pod tytułem „Czy Polska jest morska – prawdy i mity" przedstawi prof. Marek Grzybowski z Akademii Morskiej w Gdyni. Prelekcja odbędzie się w czwartek, 27 października 2016 r., w Sopocie.


Ranking wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

Departament Edukacji i Sportu informuje, że zakończono etap oceny merytorycznej wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/2017.


Fitness dla najmłodszych

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku po raz kolejny dba o sprawność gdańszczan. Tym razem zaprasza dzieci wraz z rodzicami do udziału w zajęciach fitness, które odbywają się na hali sportowej w każdą niedzielę, do 18 grudnia 2016 r., o godz. 12.00. Wstęp – wolny.


Pierwsze kroki w muzeum

Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza najmłodszych (od 1 do 3 roku życia) zwiedzających na cykl rodzinnych morskich warsztatów. Na maluchy czekają spotkania z morskimi opowieściami, zajęcia ruchowe i plastyczne i pierwsze eksperymenty z wodą. Zapisy trwają.


Konkurs Nauczyciel Pomorza – kto zdobędzie tytuł?

Złota dziesiątka finalistów konkursu Nauczyciel Pomorza, którego celem jest uhonorowanie wybitnych przedstawicieli tej grupy zawodowej, została wybrana. 9 listopada poznamy najlepszego nauczyciela 2016 r. W tegorocznej, pierwszej edycji konkursu wzięło udział 110 kandydatów, reprezentujących wszystkie pomorskie powiaty.


Posmakuj sztuki podczas słupskich warsztatów

Czy kolor może mieć smak? Czy słowa mają zapach? Czy muzyka ma jakiś kształt? Na te i inne pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestniczy zajęć praktycznych związanych z wystawą „Kolekcja pomorska 72 dzieł sztuki Edwarda Dwurnika z lat 1977-2005". W warsztatach „Smaki sztuki", na które zaprasza Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, może brać udział młodzież i dorośli. Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 17 października 2016 r.


Rusza Akademia Dokumentalna dla Seniorów

Cykl, który powstał z myślą o seniorach, obejmuje 14 tytułów. Po każdej projekcji zaplanowano dyskusję. Misją Akademii, która już 24 października 2016 r. rusza w Gdyńskim Centrum Filmowym, jest zainteresowanie widzów wszystkich pokoleń filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na świecie.


Statystycznie rzecz biorąc, czyli nowy konkurs dla uczniów

„Olimpiada Statystyczna. Zmierzysz się?" – pod takim hasłem rusza w roku szkolnym 2016/2017 I edycja Olimpiady Statystycznej. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny – jej zakres obejmuje wiedzę z obszaru statystyki w powiązaniu z wybranymi zagadnieniami z matematyki, informatyki, geografii, przyrody, przedsiębiorczości oraz przedmiotów ekonomicznych. Zapisy trwają.