Aktualności

Mikołaje wystartują w Sopocie

Mróz czy śnieg nie są starsze, jeśli masz otwarte serce i chcesz pomagać. Każdy, kto ceni dobrą zabawę i miłą atmosferę, może wziąć udział w IV Biegu Mikołajów i tym samym wesprzeć Fundację Hospicyjną im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Wydarzenie na dystansie 10 km wystartuje na sopockim hipodromie w niedzielę, 4 grudnia 2016 r.


Unijne wsparcie na profilaktykę zdrowotną

Samorząd województwa pomorskiego przygotował formularz zgłoszeniowy dla podmiotów/instytucji zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie na projekty dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Formularz należy przesłać do 15 listopada 2016 r. Dla zainteresowanych osób planowane jest także zorganizowanie w najbliższym czasie warsztatów szkoleniowych.


Dni Dawców Szpiku – podziel się tym, co najcenniejsze

W weekend, 5-6 listopada 2016 r. w gdyńskim Centrum Handlowym Klif, podczas Dni Dawców Szpiku będzie można pomóc tym, którzy zmagają się z najcięższymi chorobami. To już kolejna edycja akcji, która ma na celu rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Być może to właśnie Ty uratujesz komuś życie!


Jak przeciwdziałać przemocy w rodzinie?

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Gdańsku zaprasza do udziału w seminariach warsztatowych dla przewodniczących gminnych zespołów ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Warsztaty odbędą się w dwóch turach uwzględniających podział na powiaty. Pierwsza tura potrwa od 21 do 23 listopada 2016 r., a zapisy do niej są przyjmowane do poniedziałku, 14 listopada.


Badania profilaktyczne – nie daj się rakowi jelita

Kolonoskopia to badanie oceniające „od środka" całe jelito grube. Pomaga wykryć ewentualne polipy lub nowotwory jelita grubego u osób bez objawów chorobowych. Teraz z bezpłatnych badań profilaktycznych można skorzystać w placówkach Copernicusa Podmiotu Leczniczego w Gdańsku.


Jak rozmawiać o uczuciach – warsztaty dla dzieci i rodziców

Wyrażanie miłości, wdzięczności i wzruszenia nie jest łatwe ani dla dorosłych, ani dla dzieci. Na szczęście można nauczyć się rozmawiać o uczuciach. Co więcej, można także – a nawet trzeba – nauczyć się je okazywać. Jak? O tym porozmawiać będzie można w Sopocie, 28 października 2016 r., podczas warsztatu „Co mamy dla Mamy". Eksperci wprowadzą dużych i małych uczestników w tajniki dobrej komunikacji.


Poruszaj się dla zdrowia

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza na wydarzenie rodzinne Move up together, czyli cykl aktywności sportowo-rekreacyjnych dla rodziców, dzieci i nie tylko. Impreza odbędzie się w Gdynia Arenie w niedzielę, 6 listopada 2016 r. Wśród atrakcji znajdą się m.in.: zajęcia sportowe, edukację żywieniową, warsztaty kulinarne oraz zabawy kreatywne. Wstęp – bezpłatny.


Daj sobie szansę na zdrowie – o profilaktyce raka piersi w Słupsku

Rak piersi jest najczęstrzym nowotworem złośliwym u kobiet. Ale wykryty we wczesnym stadium w zdecydowanej większości przypadków jest uleczalny. Październik to miesiąc walki z rakiem piersi, więc Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku zaprasza panie na spotkania informacyjno-profilatyczne, które odbędą się 25 i 26 października 2016 r. W programie m.in. nauka samobadania piersi oraz porady dietetyka.


Nie jesteś sama, czyli warsztaty dla młodych mam

Jesteś młodą mamą? Zastanawiasz się, jak radzić sobie z różnymi uczuciami związanymi z opieką nad dzieckiem? Bycie rodzicem to dużo pytań i wątpliwości, to chwile zarówno szczęścia jak i niepewności. W radzeniu sobie z tymi emocjami pomogą bezpłatne warsztaty dla młodych matek i ich partnerów/mężów, które odbędą się w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Pierwsze spotkanie 2 listopada 2016 r.


Seniorze pogimnastykuj się

Zajęcia z elementami pilatesu, jogi, tai chi, aerobiku, szkoły zdrowych pleców, gimnastyki ogólnorozwojowej i relaksacji specjalnie dla seniorów przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Ćwiczenia wskazane są dla wszystkich od 50 do 105 lat. Spotkania odbywają się w poniedziałki i wtorki w sali przy basenie na gdańskim Chełmie. Wstęp – wolny.


Program Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013
II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna
Infolonia onkologiczna numer bezpłatny 800080164

Patronat medialny: Pomorskie.eu