Aktualności

Klimatyczna muzyka z widokiem na morze, a wieczorem jam sessions. W weekend jazz na molo w Sopocie

Światowe gwiazdy jazzu i trójmiejscy artyści w weekend zaprezentują jazzowe standardy oraz autorskie kompozycje. Będzie też kolorowy pochód nowoorleański na Monciaku. Wszystkie wydarzenia są darmowe.

Dwa światy – jedna nić. Warsztaty rękodzielnicze, spotkania z prządkami starszego pokolenia oraz ze współczesnymi instruktorkami

Pamiętacie jesienne wieczory przepełnione miarowym stukotem kołowrotka? Dla młodszych to opowieści o tradycji, która przetrwała już tylko we wspomnieniach. Ale czy na pewno? Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza do udziału w programie edukacyjno-artystycznym Dwa światy – jedna nić. To już trzecie spotkanie i warsztaty przędzenia na wrzecionie i na kołowrotku.

Jarmark św. Dominika w Gdańsku. 757 lat tradycji, 6 mln odwiedzin, 1000 kramów i 23 dni zabawy

Tu się kupuje, targuje, poszukuje skarbów, słucha muzyki i znajduje piękne kadry do pamiątkowych fotografii. Jest gwarnie i barwnie, prawie wszędzie coś się dzieje, a obrazki zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Ponad 250 artystów tatuażu, koncerty, moda, pokazy tańca. Tattoo Konwent w Gdańsku

Tatuowanie na żywo, koncerty cenionych, polskich raperów, pokazy suspension i targi mody to. Piękne modelki alternatywne, biorące udział w pokazie mody Volden Body Art, iluzjonista Paweł Szreter i kontrowersyjna gwiazda konwentów tatuażu, rekordzistka Guinessa w podwieszaniu – Miss Crash. Dla miłośników obrazów na ciele zagrają rockowy skład Bastard Disco i raper Włodi.

Muzyka romantyczna, filmowa i nowe aranżacje współczesnych utworów

Mniej i bardziej znane utwory w wyjątkowym otoczeniu starych, gdańskich zabytków. Wszystkie koncerty będą poprzedzone prelekcjami przewodnika Aleksandra Masłowskiego. Wstęp jest bezpłatny.

Sopot klasycznie i różnorodnie. Czołówka światowych gwiazd muzyki na festiwalu w kurorcie

W programie Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczniemy od gorącej muzyki hiszpańskiej, by ostatniego dnia koncertów wysłuchać nastrojowej muzyki filmowej.

Spektakle, warsztaty i spotkania z twórcami. XXI Festiwal Szekspirowski w Gdańsku

10 dni spektakli, 300 artystów, aktorów, animatorów, twórców, reżyserów, krytyków – tak interesująco zapowiada się 21. edycja Festiwalu Szekspirowskiego. Będzie można zobaczyć przedstawienia m. in. z: Wielkiej Brytanii, Rosji, Chorwacji, Ukrainy, Hongkongu, Indii i Polski. Wydarzenie rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 6 sierpnia 2017 r.

Ponad 70 wystawców będzie prezentowało w Gdyni najlepsze książki. Kupisz je z autografem

Czytelniczy plener, to również seanse filmowe, koncerty i atrakcyjne wydarzenia dla najmłodszych. Nie zabraknie najbardziej znanych i docenianych pisarzy, dziennikarzy oraz osób ze świata polityki, które zajęły się pisaniem

Chcemë le so zażec. Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki w Chmielnie

Po raz XV propagatorzy najbardziej rozpoznawalnego kaszubskiego zwyczaju będą walczyć o miano najlepszego. W tym roku podjęta zostanie próba bicia rekordu mielenia tabaki w największej dënicy.

Garden party u Karola w Słupsku. Mocny rock i WhitePin w parku

W parku im. J. Waldorffa w niedzielę, 30 lipca 2017 r. w samo południe wystąpi WhitePin. To zespół rockowy ze Słupska, który powstał w kwietniu 2016 r., jednak muzyczne drogi jego członków spotkały się już znacznie wcześniej.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu