Aktualności

Ponad 100 dzieł 53 artystów polskich. Legendarne malarstwo XIX/XX wieku z kolekcji rodzinnej

Wystawa „Legendarna Młoda Polska. Malarstwo polskie przełomu XIX i XX wieku z kolekcji rodzinnej" to prezentacja interesującej kolekcji prywatnej. Będzie można zobaczyć ponad dzieła polskich artystów, które należą do rodzinnej kolekcji od wielu lat i z głębokim rozmysłem tworzonej wokół dokonań polskich malarzy Młodej Polski.

Weekendowe spotkania ze sztuką ludową, rękodziełem i folklorem w ogrodzie. Letni Jarmark Etnograficzny w Gdańsku

Spotkania ze sztuką ludową, rękodziełem i folklorem w ogródku przy Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku zaplanowano w każdy weekend od 3 czerwca do 10 września 2017 r. Jarmark to kiermasz sztuki ludowej, rękodzieła i pomorskich produktów regionalnych, sprzedaż książek, możliwość zapoznania się z tradycyjnym rzemiosłem i działalnością artystów ludowych.

70 lat muzeum w Kartuzach. Są tam eksponaty, których nie zobaczysz nigdzie indziej

Jedna z najstarszych i najważniejszych placówek muzealnych na Kaszubach dziś rozpoczyna świętowanie. Premiera filmu o Franciszku Trederze oraz występ wokalistki Damroki, to tylko niektóre atrakcje przygotowane na 70. urodziny kartuskiego muzeum.

Co łączy „Ojca chrzestnego” z „Gwiezdnymi wojnami” i Chopinem? Gdańskie Lato Muzyczne nad Motławą

Muzykę klasyczną i filmową, arie operowe czy kompozycje Fryderyka Chopina będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. A na scenie letniej nad Motławą odbędą się letnie Koncerty Promenadowe. Pierwszy z nich w piątek, 2 czerwca 2017 r.

Szczególne znaczenie światła w sztuce. Spektakle, warsztaty i konkurs – Gdański Festiwal Tańca

Tegoroczna 9. edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca odbędzie się pod hasłem lumière. W programie spektakle z Polski, Węgier, Niemiec i Szwajcarii, w których światło ma szczególne znaczenie. Młodzi polscy tancerze przygotowali nowe widowiska, będą także projekcje filmowe, warsztaty oraz międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest i specjalny program dla dzieci.

Prawdziwym detektywem możesz być nawet w… bibliotece. Gry i zabawy dla młodszych i trochę starszych

Lubisz rozwiązywać zagadki? Chcesz sprawdzić detektywistyczne umiejętności? A może masz ochotę przenieść się do indiańskiej wioski i poznać kulturę i zwyczaje Indian? Jeśli tak, to warto odwiedzić filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku w sobotę, 3 czerwca 2017 r.

Co łączy „Sąd Ostateczny” z „Damą z gronostajem”? Rozmowy o Memlingu i Da Vincim w Muzeum Narodowym

Jaka jest siła oddziaływania obrazów? Jak dalece ich stereotypowe postrzeganie odbiega od rzeczywistego przesłania? Jaki potencjał promocyjny ma każdy z nich? Muzeum Narodowe zaprasza na Akademię Sądu Ostatecznego. Pierwsza z dyskusji o dziełach odbędzie się w piątek, 2 czerwca 2017 r.

Wycinanki czy kręcenie powrozów? A może przejażdżki drezyną? Atrakcje z okazji Dnia Dziecka na Pomorzu

Od 1 do 4 maja, na najmłodszych czeka wiele niespodzianek. Wszystkich wydarzeń nie sposób wymienić. Zobaczcie, co przygotowała dla was Pomorska Kolej Metropolitalna, Skansen w Klukach czy Muzeum we Wdzydzach.

Chcesz nauczyć się śpiewać? Marzysz o występach na scenie? Weź udział w warsztatach w Teatrze w Oknie

Nietypowa atrakcja dla wszystkich zainteresowanych nauką śpiewania. Fundacja Theatrum Gedanense zaprasza chętnych do udziału w zajęciach. Podstawą będzie śpiew otwartym głosem.

Kolejowy Dzień Dziecka w Gdańsku i Kościerzynie. Dwa dni pełne atrakcji

Zagraj w kolejową planszówkę, zobacz zabytkowe parowozy i maszyny do naprawiania torów. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka przez Pomorską Kolej Metropolitalną