Aktualności

Koleją z Kościerzyny do Gdańska

Nowy rozkład jazdy na kolei wszedł w życie 11 grudnia 2016 r. Po raz pierwszy w historii zostało uruchomione bezpośrednie połączenie kolejowe Kościerzyny z Gdańskiem. Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski, 12 grudnia wyruszyli do Kościerzyny pociągiem obsługiwanym przez Szybką Kolej Miejską, by uroczyście podpisać dwie umowy na realizację transportowych węzłów integracyjnych w Kościerzynie oraz w Chojnicach i Człuchowie.

Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora po raz kolejny w krajowej czołówce

Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora znalazło się na drugiej pozycji wśród 16 regionalnych partnerów, które otrzymały tytuł Certyfikowanego Partnera Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. PCOI działa w ramach inicjatywy Invest in Pomerania, skupiającej najważniejsze instytucje w regionie związane z obsługą inwestorów zagranicznych.


O spółce z o.o. bez tajemnic – seminarium dla przedsiębiorców

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza startupowców, przedsiębiorców MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału w drugiej edycji seminarium poświęconego spółce z o. o. jako formie prawnej przedsiębiorstwa. Spotkanie odbędzie się 9 grudnia w Gdańsku, ponownie w siedzibie AIP Business Link Trójmiasto.


Startuj w Strefie Start-up Gdynia

Masz innowacyjny pomysł na biznes? Marzysz o stworzeniu własnego start-upu? Właśnie rusza 3. edycja programu akceleracji w Strefie Start-up Gdynia. To propozycja dla osób, które mają ciekawy pomysł na biznes, ale potrzebują wiedzy merytorycznej i praktycznej, aby zrealizować go z sukcesem. Rekrutacja potrwa do 11 stycznia 2017 r.


O inwestycjach w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu zaprasza 16 grudnia 2016 r. na konferencję „Kierunki i możliwości rozwoju gospodarstw rolnych na obszarach Natura 2000". Celem spotkania jest dostarczenie uczestnikom kompleksowych informacji, co ułatwi ubieganie się o środki finansowe oraz realizację przedsięwzięć zgodnie z obowiązującymi przepisami. Udział w konferencji jest bezpłatny.


Odcinkowy pomiar prędkości na drodze Trójmiasto – Hel

Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 216, pomiędzy Redą a Rekowem Górnym, 1 grudnia 2016 r. uruchomiono odcinkowy pomiar średniej prędkości. Jest to pierwsza w Polsce instalacja, która została wybudowana na drogach wojewódzkich. Podjęte działania mają zwiększyć bezpieczeństwo jazdy i przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków na drogach województwa pomorskiego.


Godzina kodowania – włącz się w akcję

Kodowanie to nic innego jak programowanie. Jeśli jeszcze nie zacząłeś przygody z kodowaniem, teraz masz okazję włączyć się w globalną akcję pod hasłem Godzina kodowania, która potrwa do 11 grudnia 2016 r. Miliony osób ze 180 krajów świata kodują. Do udziału we wspólnym projekcie zachęcali prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, Bill Gates czy Mark Zuckerberg. Dołącz i Ty!


Zwycięzcy z PPNT

Firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia zbierają kolejne laury za rozwój innowacyjnych technologii. Tym razem, parkowa firma Endoto została wyróżniona w polskiej edycji prestiżowego konkursu Galileo Masters.


Pomorskie inteligentne specjalizacje wyróżnione przez Euronews

Telewizja Euronews wyróżniła Inteligentne Specjalizacje Pomorza. Województwo pomorskie zostało docenione za osiągnięcia we wspieraniu rozwoju gospodarczego. Wyróżnienie to przyczyni się do jeszcze lepszej pracy na rzecz przedsięwzięć skupionych wokół specjalizacji i inwestycji znajdujących się na terenie naszego regionu.


Pierwsze unijne umowy z przedsiębiorcami podpisane!

W ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania dla 100 pomorskich przedsiębiorców, przekazując na ten cel ponad 52 mln zł. W obecności marszałka Mieczysława Struka, 29 listopada 2016 r. zostały podpisane pierwsze dwie umowy pomiędzy przedsiębiorcami a Agencją Rozwoju Pomorza.