Aktualności

Uczelnie i samorząd województwa dają duże pieniądze na pozyskanie zagranicznych studentów

Co zrobić, by studenci z całego świata zdobywali u nas wiedzę, a później otwierali w Pomorskiem swoje biznesy? Pomoże w tym specjalny projekt przygotowany na Pomorzu.

Sopocki hipodrom, a może centrum Gdyni? Pomorskie nieruchomości na targach w Cannes

We Francji zaprezentuje się prawie 3 tys. wystawców z 90 krajów. Jedne z największych targów nieruchomości na świecie przyciągnęły ponad 5 tys. inwestorów oraz 23 tys. uczestników. Na zagranicznych inwestorów czekają m.in. działki w centrum Gdyni.

Miliony euro dla Pomorza. Zobacz, co już realizujemy [RAPORT]

Nowe miejsca pracy, innowacyjne przedsiębiorstwa, ciekawa oferta edukacyjna, przyjazny pasażerom transport publiczny – to niektóre z efektów sprawnego wykorzystania środków unijnych na Pomorzu. Pod tym względem nasz region nieprzerwanie utrzymuje najlepszy wynik w kraju.

Chciałbyś sprzedawać swoje produkty w Chinach? Teraz jest okazja, przedłużony termin zgłoszeń

W wyjeździe na targi SIAL China w Szanghaju mogą uczestniczyć przedstawiciele pomorskich mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw działających w branży spożywczej. Udział jest dofinansowany ze środków unijnych.

Kolej na... rozmowy. Na trasie PKM spotkaj samorządowca, naukowca, pisarza, artystę, sportowca

Chcesz zobaczyć znaną na Pomorzu osobę na żywo? A może wolisz podpatrzyć ekipę filmową w pracy? Oba marzenia są możliwe do spełnienia. Wystarczy przejechać się pociągiem na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i zobaczyć, jak wygląda nagranie.

Inaczej na trasie z Trójmiasta do Kościerzyny. Sprawdź nowy rozkład jazdy pociągów SKM

Nowe połączenia kolejowe, więcej pociągów w weekendy. Zmiany od 12 marca dotyczą tras Gdańsk – Gdańsk Port Lotniczy – Gdynia i Kościerzyna – Gdańsk /Gdynia.

Napisałeś ciekawą pracę magisterską lub inżynierską? Zgłoś ją do konkursu o Nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego

Jesteś absolwentem Politechniki Gdańskiej? Napisałeś ciekawą pracę magisterską lub inżynierską z zakresu nowoczesnych technologii i obroniłeś ją z wynikiem co najmniej bardzo dobrym? Zgłoś ją do konkursu i wygraj 10 tysięcy złotych!

Panie, bądźcie odważne! Marszałek Struk zachęca kobiety do aktywności na rynku pracy

W Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku marzec jest miesiącem kobiet. Trwa czwarta już edycja warsztatów dla pań, które chcą znaleźć pracę lub zdobyć nowe kwalifikacje.

Remont przystanku SKM Rumia Janowo od 12 marca. Sprawdź, jakie zmiany czekają pasażerów

Szybka Kolej Miejska Trójmiasto rozpoczyna modernizację przystanku osobowego Rumia Janowo. Zastępczy rozkład jazdy pociągów omijających stacje Gdynia Cisowa i Rumia Janowo będzie obowiązywał do 14 kwietnia 2017 r.

Dokąd na wakacje? Ameryka, Azja, Afryka, a może Karaiby. Z Gdańska przez Amsterdam podróżuj po świecie

Regularne połączenie lotnicze linii KLM z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku już od 15 maja 2017 r. Umożliwi to podróż po czterech kontynentach

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu