Aktualności

Lego® i wyspa kreatywności w Gdańsku

Firma Lego Polska zaprasza na wielką, rodzinną, bezpłatną imprezę pod hasłem „Lego® - wyspa kreatywności". W Centrum Handlowym Galeria Bałtycka w Gdańsku, 17 i 18 września 2016 r. dzieci będą bawić się klockami Lego i budować wszystko, co podpowie im wyobraźnia.


Zapisy dzieci do turnieju piłkarskiego

Twoje dziecko lubi piłkę nożną? Marzy, żeby stać się kolejnym Lewandowskim? Już dziś można je zapisać do drużyny, która uczestniczy w XVII edycji turnieju Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku. Zgłoszenia będą przyjmowane do piątku, 30 września 2016 r. W poprzednich latach podczas takich zawodów odkryto talenty obecnych gwiazd piłki nożnej m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego i Pauliny Dudek.


Młodzi biznesmeni na start

Tczewski Dom Przedsiębiorcy zaprasza wszystkich przyszłych biznesmanów ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Mój biznesplan". Pomysły na biznes muszą być związane z działalnością na Starym Mieście. Liczy się przede wszystkim pomysł, oryginalność i nieszablonowe podejście. Zgłoszenia trwają do 31 października 2016 r.


Uczniowie z Pomorskiego w finale E(x)plorów!

Aż 13 uczniów z województwa będzie walczyć o zwycięstwo w krajowym finale Konkursu Naukowego E(x)plory, który odbędzie się za miesiąc w Gdyni. Dodatkowo, dwóch z nich startuje w internetowym plebiscycie Innowator Jutra na osobowość, która ma szansę zmienić świat.


Wolontariusze na UEFA Euro U21 poszukiwani

Jesteś fanem piłki nożnej? Interesują Cię przygotowania dużych wydarzeń sportowych? Chcesz zobaczyć, jak od kuchni wyglądają imprezy piłkarskie? Jeśli tak, to przed Tobą niepowtarzalna szansa. Już dziś zgłoś się i zostań wolontariuszem podczas UEFA Euro U21 Polska 2017. Jednym z miast-gospodarzy będzie Gdynia.


Ponad 260 mln zł na poprawę jakości edukacji w województwie pomorskim

111 projektów otrzyma dofinansowanie unijne na poprawę jakości edukacji ogólnej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził właśnie wyniki oceny merytorycznej największego konkursu pod względem kwoty przeznaczonej na dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Absolwencie – poszerz kwalifikacje!

Od października 2016 r. rusza XIV edycja studiów podyplomowych „Aplikacje i usługi internetowe" na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. W tym roku studia realizowane są w zaktualizowanej formie i w ścisłej współpracy z programistami ze znanych firm branży IT: Atena Usługi Informatyczne i Finansowe, Blue Media, Young Digital Planet oraz w partnerstwie z fundacją Edukacyjne Centrum Doskonalenia.


„Kaszubskie Bajania” dla małych i dużych

Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie zaprasza w niedzielę, 11 września 2016 r., do Kościerzyny na „Bajkowy Festyn Rodzinny" będący inauguracją szóstej edycji kampanii społecznej „Kaszubskie Bajania". Wydarzenie objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


Żywa Biblioteka wraca do Tczewa

Ludzie są jak książki – każdy ma swoją opowieść – z tą różnicą, że ich scenariusze napisało samo życie. Książki można wypożyczyć w bibliotece, ale czy ludzi też? O tym jak to jest „przeczytać" ludzką książkę będą mogli przekonać się mieszkańcy Tczewa, w którym 10 września 2016 r., odbędzie się druga edycja projektu Żywa Biblioteka.


„Nie jest kolorowo”… Już jest!

Druga edycja akcji zbierania przyborów szkolnych dla polskich dzieci na Litwie, organizowanej przez Stowarzyszenie Traugutt.org pod nazwą „Nie jest kolorowo" odbyła się w województwie pomorskim latem 2016 r. Na apel odpowiedziało blisko 70 edukacyjnych ośrodków w całym województwie. W maju tego roku przybory szkolne były zbierane przez uczniów i nauczycieli w pomorskich szkołach i przedszkolach, przekazując pomoc materialną inicjatywę wsparły także firmy, osoby prywatne oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.