Aktualności

Poznaj Pomorskie!

Nadchodzące dni czerwcowego długiego weekendu mają nas w końcu zachwycić pogodą, warto więc ten czas wykorzystać, by dopiero poznać lub pokochać na nowo całe bogactwo atrakcji, jakie oferuje nam Pomorskie. Podpowiadamy, co robić, gdzie pojechać, co zobaczyć w naszym województwie.

Rowerzyści dla transplantacji

Fundacja im. Bartka Kruczkowskiego „ORGANiści" organizuje od 2 do 7 czerwca 2015 r. kolejny rajd rowerowy dla transplantacji. 17 osób, w tym ludzie po przeszczepach serca i wątroby, a także na tandemach – ludzie niewidomi, przejadą ze Szczecina do Gdańska.

Otwarcie sezonu żeglarskiego na Pomorzu

W gdyńskiej marinie przy nabrzeżu Młodych Żeglarzy, w piątek, 29 maja 2015 r., otwarty zostanie sezon żeglarski na Pomorzu.Na uroczystość zaprasza Pomorski Związek Żeglarski.

Gdańsk liderem programu Błękitna Flaga

Jelitkowo, Molo Gdańsk Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Gdańsk Stogi, Sobieszewo oraz Orle to kąpieliska, co do których gdańszczanie i turyści mogą mieć pewność, że gwarantują bezpieczny i komfortowy wypoczynek. Wraz z wyróżnionymi marinami, w Gdańsku będzie powiewało aż 8 Błękitnych Flag – największa liczba w skali kraju.

O bezpieczeństwie turystów

Gdańska Organizacja Turystyczna/ Gdańsk Convention Bureau zaprasza do udziału w szkoleniu na temat bezpieczeństwa pt. „Zadbajmy o bezpieczeństwo turystów w Gdańsku!". Odbędzie się ono w środę, 27 maja 2015 r., w Gdańsku.

Rozwój turystyki wodnej na Pomorzu

O rozwoju oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej dyskutowali uczestnicy konferencji, która odbyła się 15 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. Spotkanie z władzami województwa, z przedstawicielami pomorskich gmin oraz żeglarzami posłużyło dyskusji nad kontynuacją programu, który dotychczas przyczynił się do odrodzenia żeglugi w rejonie Żuław.

Pielgrzymka Oliwska do Wejherowa

Z Oliwy do Wejherowa, 15 maja 2015 r. po mszy św. o godz. 7.00 wyruszy 347. Piesza Pielgrzymka Oliwska z feretronem Matki Bożej Oliwskiej. Z archikatedry oliwskiej na trzydniowy szlak pójdą duszpasterze, młodzież i dorośli. Powrót ok. 100 pielgrzymów zaplanowano 17 maja ok. godz. 21.00.

Tramwaj wypływa na wody!

Możliwość niezapomnianego zwiedzania Gdańska i okolic drogą wodną dają rejsy tramwajami wodnymi. Taka forma odpoczynku i rekreacji dla całych rodzin od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Sezon 2015 startuje 1 maja i potrwa do 30 września.

Tramwaj wodny na Zalewie Wiślanym

Pływanie tramwajem wodnym pomiędzy Tolkmickiem a Krynicą Morską rusza już od piątku, 1 maja 2015 r. Zobacz harmonogram rejsów i zaplanuj wycieczkę ze zwiedzaniem.

3. Biegun – Marek Kamiński w Niemczech i Belgii

Za Markiem Kamińskim kolejny etap wyprawy w ramach projektu 3. Biegun. Podróżnik jest na szlaku Camino od ponad miesiąca i przeszedł prawie 2 tys. km. Za nim setki inspirujących spotkań, mnóstwo zdjęć i jeszcze więcej refleksji. Po przejściu przez Polskę i Niemcy, teraz czeka na niego Belgia.