Aktualności

A ty co wiesz o naszych żaglowcach…?

Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP zaprasza szkoły i organizacje młodzieżowe do udziału w konkursie wiedzy o Zawiszy Czarnym i Generale Zaruskim. Nagrodą jest rejs na Zawiszy. Zgłoszenia trwają do 30 stycznia 2017 r.


Naukowe miksowanie z Heweliuszem

Myślisz, że dźwięku nie da się ugryźć? Chciałbyś posłuchać jak bęben wybija rytm twojego serca, a może chcesz wykrzyczeć się do woli i sprawdzić siłę swojego głosu? Jeśli tak, to koniecznie odwiedź Centrum Hewelianum, w którym od listopada uruchomiona zostanie nowa wystawa interaktywna „Wmiksuj się!"


Gdańsk animowany dla dorosłych i dzieci

120 filmów krótkometrażowych, pokazy filmów pełnometrażowych, retrospektywy, warsztaty oraz koncert do animowanego filmu niemego – tak w skrócie zapowiada się tegoroczne święto kreskówek i nie tylko. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych, który w Gdańsku gości już po raz piąty, potrwa od 3 do 6 listopada 2016 r.


Poetyckie podróże po Kaszubach – konkurs

Poznawanie i popularyzacja literatury, tradycji i folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej – to cele konkursu „Poetyckie podróże po Kaszubach". Skierowany jest on do uczniów szkół podstawowych. Można w nim wystąpić w części dla recytatorów, można przesłać własny wiersz do oceny. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 listopada 2016 r.


O historii Stoczni Gdańskiej w ECS

Europejskie Centrum Solidarności, Instytut Pamięci Narodowej, Narodowe Muzeum Morskie oraz NSZZ „Solidarność" zapraszają do udziału w konferencji naukowej „Historia Stoczni Gdańskiej", która odbędzie się 3 i 4 listopada 2016 r. w siedzibie ECS.


Jak rozmawiać o uczuciach – warsztaty dla dzieci i rodziców

Wyrażanie miłości, wdzięczności i wzruszenia nie jest łatwe ani dla dorosłych, ani dla dzieci. Na szczęście można nauczyć się rozmawiać o uczuciach. Co więcej, można także – a nawet trzeba – nauczyć się je okazywać. Jak? O tym porozmawiać będzie można w Sopocie, 28 października 2016 r., podczas warsztatu „Co mamy dla Mamy". Eksperci wprowadzą dużych i małych uczestników w tajniki dobrej komunikacji.


Biblioteka na Żabiance zaprasza na Sierotkę Marysieńkę

Czy warto słuchać starszych? Co się dzieje, gdy dziecko jest nieposłuszne? Czy Marysieńka wykona powierzone jej zadanie? Odpowiedzi na te pytania znajdą dzieci, które w filii przy ul. Gospody 3 b w piątek, 28 października 2016 r. obejrzą przedstawienie „O Sierotce Marysieńce". Na spektakl Teatru Fantazja zapraszają Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku wraz z Radą Dzielnicy Żabianka.


25. Lekcja Niegrzeczności w Teatrze Wybrzeże

Teatr Wybrzeże w Gdańsku zaprasza 30 listopada 2016 r. na 25. Lekcję Niegrzeczności, która odbędzie się w na Dużej Scenie. Tematem spotkania będzie „Baśń o takim, co wyruszył w świat, żeby nauczyć się bać" Wilhelma i Jacoba Grimmów w przekładzie Elizy Pieciul-Karmińskiej.


Biblioteka dzieciom… na Halloween

Biblioteka pod Kotem i Myszą w piątek, 28 października 2016 r. zaprasza dzieci w wieku od 8 do 13 lat do świętowania Halloween z przymrużeniem oka. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.


Ogólnopolska Szkoła Chemii 2016 w Rozewiu

Ogólnopolska Szkoła Chemii jest cykliczną konferencją studentów chemii, organizowaną przez Akademickie Stowarzyszenie Studentów Chemii. Jest to okazja do prezentacji badań, wymiany poglądów oraz naukowych dyskusji. Tegoroczna jesienna odsłona wydarzenia potrwa od 10 do 14 listopada.