Aktualności

Centrum Leczenia Otyłości GUMed. Pierwsza tego typu placówka w Polsce działa w Gdańsku

Centrum Leczenia Otyłości i Chorób Metabolicznych otwarte w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym będzie się zajmowało leczeniem i badaniami nad otyłością patologiczną oraz chorobami, które jej towarzyszą.

Gratulacje dla całego zespołu. Ginekologia w Wejherowie na medal. Wyniki rankingu „Wprost”

Wejherowska ginekologia znalazła się wśród najlepszych oddziałów w Polsce. Zajęła 5. na 47 miejsc.

Tramwaj Zwany Pożądaniem. Edukacja dotycząca HIV dla młodych

Gry, konkursy i zabawa przy muzyce. W ten sposób studenci medycyny chcą edukować młodych ludzi w zakresie bezpiecznych zachowań seksualnych, profilaktyki HIV i AIDS. Bezpłatny przejazd oznakowanym tramwajem w Gdańsku, w sobotę, 20 maja 2017 r.

Mammografia i koło fortuny. Drugi z Dni Otwartych Funduszy Europejskich za nami

Kilkaset osób wzięło udział w kole fortuny w Centrum Hewelinum, a kilkadziesiąt kobiet poddało się mammografii. Miłośnicy regionalnej kuchni delektowali się kaszubskimi specjałami.

Wypalenie zawodowe chorobą XXI wieku. Jak pracodawca może pomóc swoim pracownikom?

Praca nie sprawia Ci takiej satysfakcji jak kiedyś. Czujesz się wyczerpany. Przestajesz się rozwijać. Zastanawiasz się, co Ci dolega? Dowiedz się, czym jest wypalenie zawodowe.

Profilaktyka przede wszystkim. Przebadane i zadowolone panie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WCO w Gdańsku

W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii, mogły skorzystać z bezpłatnych badań.

60 złotych czepków, 70 dyplomów uznania i nagroda im. Aliny Pienkowskiej. Pielęgniarki i położne odznaczone podczas ich święta

Są najbliżej pacjenta. Opiekują się, podają leki, karmią, służą radą i dobrym słowem. Pielęgniarki i położne, bo o nich mowa, obchodzą swoje święto. Najbardziej zasłużone otrzymały wyróżnienia przyznawane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych.

Złote czepki i róża dla pielęgniarek. Nagrody w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie

Wyróżnienia dla najlepszych pielęgniarek i pielęgniarza z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej zostały wręczone.

Prawie 1,7 mln zł na utworzenie apteki szpitalnej w Wojewódzkim Centrum Onkologii. Będzie produkowała leki dla chorych na nowotwory

Trzy komory laminarne z nawiewem to europejski standard. Zapewnią najlepsze warunki do przygotowania leków dla pacjentów onkologicznych.

To będzie jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. Wiecha zawisła nad Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku

Nowy szpital powstaje na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Na siedmiu kondygnacjach w tym jednej podziemnej, znajdzie się prawie 700 łóżek. W 2018 roku CMN zostanie oddany do użytku.