Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/23a5644f-9336-45c5-9c0c-d7acf147af14-e1596099463709.png Kardiologia w słupskim szpitalu czeka na pacjentów

Masz skierowanie na badanie lub zabieg kardiologiczny? Szpital w Słupsku czeka na pacjentów

Budynek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. Fot. materiał prasowy szpitala
28.07.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
28.07.2020

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku pacjenci mają szansę na szybsze wykonanie badań i zabiegów kardiologicznych. Dotyczy to m.in. wszczepienia rozrusznika i koronarografii.

Co ważne, pacjenci mogą zgłaszać się niezależnie od miejsca zamieszkania.

Krótki czas oczekiwania na świadczenia

Badania i zabiegi wykonywane są na Oddziale Kardiologicznym. Szpital zaprasza pacjentów posiadających skierowanie z Poradni Kardiologicznej po konsultacji kardiologa. Termin oczekiwania na badania i zabiegi z zakresu kardiologii w ramach NFZ wynosi maksymalnie 3 tygodnie. Natomiast w przypadkach pilnych maksymalnie tydzień. Chodzi o koronarografię, wszczepienie stymulatora serca/defibrylatora serca/CRT-D/rejestratora pętlowego, badanie elektrofizjologiczne oraz ablację zaburzeń serca. – Co istotne, wszyscy pacjenci słupskiego szpitala, przed przyjęciem na oddziały, poddawani są testom wykrywającym koronawirusa – podkreśla Marcin Prusak, rzecznik szpitala w Słupsku.

W sprawie badań i zabiegów pacjenci mogą kontaktować się z sekretariatem oddziału pod numerem tel. 59 84 60 440, e-mail: kardiologia@szpital.slupsk.pl.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.