Aktualności

Zostań wolontariuszem

Dom Pomocy Społecznej w Sopocie zaprasza wszystkich chętnych do dołączenia do grona wolontariuszy. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek, 10 listopada 2015 r., o godz. 16.00.

Warsztaty dla seniorów

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Forum zaprasza seniorów na ciekawe warsztaty do Domu Sąsiedzkiego w Gdańsku. Spotkania odbywają się w każdy piątek w godz. 16.00-18.00. Spotkania prowadzi mgr Alina Wiśniewska certyfikowany psychotraumatolog i arteterapeuta.

Bardzo wąsaty gdyński listopad

Gdynia znów zapuszcza wąsy. Ich gigantyczny, trójwymiarowy wzorzec stoi przed Gdynia InfoBox. Tym samym miasto już po raz trzeci włącza się do światowej akcji Movember, wzmacniającej świadomość społeczną na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, raka prostaty, raka jąder i innych rodzajów raka dotykających mężczyzn.

Krok po kroku z autyzmem

„Krok po kroku z autyzmem i innymi zaburzeniami neurorozwojowymi" to tytuł bezpłatnego szkolenia, które odbędzie się 9 listopada 2015 r. w Gdańsku. Skierowane jest ono do pedagogów, logopedów, terapeutów, dyrektorów szkół, przedstawicieli fundacji i przede wszystkim rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Zdrowy powrót do pracy

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Stowarzyszenie CEESTAHC zapraszają 6 listopada 2015 r. na konferencję pt. „Zdrowy powrót do pracy. Konstruktywna przyszłość. Edycja 2015". Wydarzenie, które odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku, patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Wolontariat w pomorskich szpitalach

Mając na celu propagowanie i rozwój idei wolontariatu, władze województwa pomorskiego stworzyły program pn. „Wolontariat szpitalny". By wdrożyć go w życie, w piątek, 23 października, wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń podpisała z kierownictwem 11. szpitali porozumienia, dzięki którym wolontariusze wspomagający pracę personelu, znacząco wpłyną nie tylko na jakość opieki, ale także na doskonalenie wizerunku danego podmiotu leczniczego w oczach chorych czy ich najbliższych.

Otwarcie Gdyńskiego Centrum Kardiologicznego

Centrum Kardiologiczne powstało w Szpitalu Św. Wincentego a Paulo poprzez połączenie oddziałów kardiologicznych z obu gdyńskich szpitali. W uroczystym otwarciu nowego oddziału Szpitali Wojewódzkich w Gdyni wzięli udział marszałkowie Mieczysław Struk, Wiesław Byczkowski oraz Hanna Zych-Cisoń.

Po konferencji „Niesłyszący na Pomorzu”

Społeczne postrzeganie problematyki związanej z wadami słuchu cięgle jeszcze zamyka się w stereotypach. Mówi się o „głuchoniemych" zamkniętych w trudno dostępnym świecie ciszy i gestów. Tymczasem rzeczywistość się zmieniła. O tym głośno (!) mówiono na konferencji „Niesłyszący na Pomorzu – nowe wyzwania i możliwości inkluzji", która odbyła się 10 października 2015 r. na Uniwersytecie Gdańskim.

Z Jandą pomóż hospicjum

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, w sobotę, 17 października 2015 r. odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny z cyklu „Głosy dla Hospicjów". Krystyna Janda wystąpi ze spektaklem „Piosenki z teatru".

Gdyński Tydzień Walki z Cyberprzemocą

Dynamiczny rozwój nowych mediów, mediów społecznościowych i Internetu niesie za sobą poważne niebezpieczeństwa. Jednym z nich jest cyberprzemoc. Do 20 października 2015 r. trwa Gdyński Tydzień Walki z Cyberprzemocą, zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem In gremio i ośrodkiem psychologiczno-pedagogiczny Razem.

Charytatywna zumba

Taneczna zabawa z charytatywnym przesłaniem – tak zapowiada się IV edycja maratonu zumby, który odbędzie się w Gdańsku, w sobotę, 24 października 2015 r. Spotkanie poprowadzą licencjonowani instruktorzy zumby – Anna Cegłowska, Misia Mrozińska, Magda Maciejewicz, Bartek Maciejewicz, Agnieszka Piotrowicz, Marta Frydychowska, Maciej Wojtkiewicz i Anna Kostuś.

Aktywuj się, seniorze!

Zajęcia o średnim stopniu intensywności skierowane głownie do osób w wieku 50 + to kolejny element programu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku – Aktywuj się. Gimnastyka dla seniora to ćwiczenia, które obejmują trening zdrowotny z elementami pilatesu, jogi, tai chi, aerobiku, szkoły zdrowych pleców, gimnastyki ogólnorozwojowej i relaksacji.