Aktualności

Niespotykany widok na Zatoce Puckiej. Regaty drewnianych łodzi rybackich w Chałupach

Kaszubskie Łodzie pod Żaglami to impreza z 40-letnią tradycją. Poza wyścigiem tradycyjnych łodzi rybackich, czyli pomeranek, 29 lipca 2018 r. odbędzie się jarmark kaszubskiej sztuki, degustacja dań kuchni regionalnej oraz koncerty.

Renowacja zabytkowych kościołów, przewodniki, a nawet wirtualne spacery. Na Pomorzu powstaną dwa historyczne szlaki turystyczne [AKTUALIZACJA]

W ramach projektu wytyczony zostanie Szlak Kościołów Książąt Pomorskich oraz Szlak Sanktuariów Maryjnych Pomorza. Prace konserwatorskie i renowacyjne przeprowadzone zostaną w 11 kościołach z całego regionu.

Odkrywcy przyjadą na Pomorze. Podążać będą śladami 10 bohaterów naszego regionu

Pięć dni wakacyjnej przygody, 10 bohaterów, 1000 uczestników z całej Polski, 1000 kilometrów: pieszo, pociągami, kajakami, rowerami i statkiem – to hasła opisujące tegoroczny Rajd Odkrywców. Impreza odbędzie się 1-5 sierpnia na malowniczych szlakach województwa pomorskiego.

Nadmorskie kąpieliska są zamknięte w całym Trójmieście. Do wody można wejść na Półwyspie Helskim i Mierzei Wiślanej

Ratownicy WOPR na wielu pomorskich kąpieliskach wywiesili czerwone flagi, które zakazują wejścia do wody. Wszystko przez liczne sinice, które zakwitły w morzu. Poznamy je po zielonkawo-brązowym lub szaro-brązowym zabarwieniu wody, zgniłym lub ziemistym zapachu i galaretowatym kożuchu, jaki tworzą na wodzie.

Nie ryzykuj podczas zagranicznych wakacji. Ubezpieczenia turystyczne bez tajemnic [PORADNIK]

Jak się ubezpieczyć, czy warto wykupić dodatkowe zabezpieczenie na bagaż i co nam daje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego? Przyglądamy się ubezpieczeniom na wakacje.

Koncerty, warsztaty muzyczne, pokazy filmowe i spotkania z podróżnikami. Globaltica World Cultures Festival

Globaltica to festiwal miłośników muzyki świata, ale także osób, które szukają inspiracji i rozrywki poza głównym nurtem. Od 25 lipca do 29 lipca 2018 r. gdyński Park Kolibki opanują kultury świata w wielu odsłonach. Będą m.in. artyści z Gwinei, Chile, Mauritiusa, Uzbekistanu i Haiti.

Wakacje nad wodą? „Bezpieczeństwo to ostatnia rzecz, o jakiej myślimy, planując urlop” mówi ratownik WOPR

Według statystyk policyjnych, do kwietnia 2018 r. w województwie pomorskim utonęły już 23 osoby, a w całym kraju aż 196. Najwięcej z nich przebywało nad jeziorami, jednak zdarzały się też tragedie nad morzem. Najczęściej topią się osoby powyżej 51 roku życia, a wśród nich mężczyźni – prawie 70 proc. Dane statystyczne pokazują też proste zależności – im ładniejsza pogoda, tym więcej osób na plaży i więcej przypadków utonięć. Jak zatem dbać o bezpieczeństwo podczas wypoczynku?

Próbny egzamin na prawo jazdy, symulator dachowania i alkogogle. Moto Safety Day w Gdyni

Jeśli uwielbiasz motoryzację, interesujesz się nowinkami technologicznymi lub chcesz spróbować swoich sił w egzaminie na prawo jazdy, musisz przyjść 28 lipca 2018 r. na skwer Kościuszki w Gdyni. Podczas 13. Moto Safety Day będzie można spotkać ekspertów i pasjonatów związanych z ruchem drogowym.

Tu są emocje, tu się dzieje… tu trzeba być! Co nowego na Jarmarku św. Dominika?

758 lat tradycji, 3 strefy handlowe, 1000 kramów, wystawcy z 12 krajów i 23 dni doskonałej zabawy – to słynny na cały świat Jarmark św. Dominika. Wielkie święto handlu i rozrywki rozpocznie się w Gdańsku w sobotę, 28 lipca 2018 r.

Wakacje trwają w najlepsze. Czy Kaszuby nadal przyciągają rzesze turystów?

W zeszłym roku całe województwo pomorskie odwiedziło aż 9 mln osób. Region postrzegany jest jako jeden z najatrakcyjniejszych w kraju. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, bogata oferta turystyczna, różnorodność wydarzeń kulturalnych i mnogość atrakcji powodują, że z roku na rok Kaszuby, Kociewie i nadmorskie plaże zyskują na popularności. Czy nawałnica z sierpnia 2017 r. coś zmieniła?