Aktualności

Wioska hobbitów powstaje na Kaszubach. Budowa pierwszej norki ma ruszyć w sierpniu

Niedługo, żeby zobaczyć krainę przeniesioną ze świata tolkienowskiego Śródziemia, nie trzeba będzie organizować wycieczek aż do Nowej Zelandii. Wystarczy pojechać na Kaszuby. Może już tej zimy pierwsi goście będą mogli grzać się przy kominku w hobbiciej norce.

Mobilizacja rowerzystów z całego Pomorza. 11 czerwca Wielki Przejazd Rowerowy na sopockie błonia

Przez Trójmiasto przejadą tysiące rowerzystów. Po raz pierwszy dołączą do nich kolarze z Kociewia i Kaszub. Ulicami przejadą również rolkarze.

Uff, znowu deszcz? Nikt tak nie przejmuje się pogodą, jak alpiniści remontujący zegar na Biskupiej Górce

Alpiniści prowadzą już ostatnie prace przy zegarze na wieży na Biskupiej Górce. Kiedy oficjalne otwarcie? Teraz wszystko zależy już tylko od pogody.

Niezapomniane zaręczyny na plaży nudystów w Łebie? Miasto funduje imprezę najbardziej pomysłowej parze

Szukasz oryginalnego pomysłu na zaręczyny. Chcesz zrobić to w nietypowy i romantyczny sposób. A może wolisz opalać się nago na plaży?

Konkurs skoków, gry, zabawy dla dzieci i rękodzieło. Jeździecki piknik z Iskrą na Sztumskim Polu

Popularyzacja jeździectwa, prezentacja walorów turystycznych Powiśla, promocja lokalnych produktów, rekreacji i zdrowego stylu życia – tak zapowiada się IV Piknik z Iskrą, który odbędzie się na Sztumskim Polu, w niedzielę, 4 czerwca 2017 r.

70 lat muzeum w Kartuzach. Są tam eksponaty, których nie zobaczysz nigdzie indziej

Jedna z najstarszych i najważniejszych placówek muzealnych na Kaszubach dziś rozpoczyna świętowanie. Premiera filmu o Franciszku Trederze oraz występ wokalistki Damroki, to tylko niektóre atrakcje przygotowane na 70. urodziny kartuskiego muzeum.

Wycinanki czy kręcenie powrozów? A może przejażdżki drezyną? Atrakcje z okazji Dnia Dziecka na Pomorzu

Od 1 do 4 maja, na najmłodszych czeka wiele niespodzianek. Wszystkich wydarzeń nie sposób wymienić. Zobaczcie, co przygotowała dla was Pomorska Kolej Metropolitalna, Skansen w Klukach czy Muzeum we Wdzydzach.

Lato warto spędzić nad Bałtykiem. Pomorskie plaże wśród najlepszych w Europie

Czysta woda i bezpieczeństwo. 11 kąpielisk i 5 marin na Pomorzu zostało uhonorowanych przez jury międzynarodowego programu Błękitną Flagą na sezon 2017.

Na Pomorzu mamy jedną z najciekawszych tras rowerowych w Polsce. Z Helu do Ustki śladami latarni

Nadmorski szlak Hel – Ustka znalazł się wśród ośmiu najciekawszych tras rowerowych wyróżnionych  przez „Magazyn National Geographic Polska".  Trasa liczy 170 km i prowadzi śladami latarni morskich.

Kto w tym roku zdobędzie nagrodę marszałka województwa pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki za 2016 r.?

Szukamy najlepszej oferty turystycznej, najciekawszego wydarzenia i ludzi promujących Pomorze. Kandydatów można zgłaszać od 1 do 30 czerwca 2017 r.