Aktualności

Rejs przez Rybinę, Sztutowo i Mikoszewo. Obchody 550-lecia pierwszego wolnego flisu na Wiśle

Rok 2017 jest ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Rzeki Wisły. Jest to jubileuszowy rok obchodów 550-lecia pierwszego wolnego flisu na Wiśle. Z tej okazji odbędzie się tygodniowy rejs wyczarterowaną szalupą i mnóstwo atrakcji kulturalnych, ale nie tylko.

Sprawdzamy wypożyczalnie rowerowe. Nieźle wypada Hel, są też usługi na telefon

Na całym Pomorzu nie brakuje ciekawych tras rowerowych, a Gdańsk to miasto z najlepiej rozbudowaną siecią ścieżek w całej Polsce. Do tego możemy korzystać z licznych wypożyczalni rowerowych. Sprawdziliśmy, ile to kosztuje.

Rower metropolitarny. Ile będzie kosztował i kiedy z niego skorzystamy? [7 PUNKTÓW]

W niektórych miastach Polski działają już rowery miejskie, które są częściowo finansowane z budżetów samorządowych. Dzięki czemu są tańsze, a wykorzystanie roweru do 20 min. jest bezpłatne. Kiedy będzie tak u nas?

Gdzie warto pojechać na wakacje? Ranking najlepszych nadmorskich plaż w Polsce

Redakcja portalu internetowego Onet przygotowała ranking 30 nadmorskich letnisk, w których warto spędzić tegoroczne wakacje. Ocenione zostały plaże, baza noclegowa, lokale gastronomiczne, atrakcje turystyczne oraz estetyka kurortów. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż 7 miejscowości z województwa pomorskiego.

Zobacz niesamowite miejsca nad wodą. Promocja turystyki aktywnej w Pomorskiem

Dla mieszkańców Pomorza i turystów przygotowano nową wystawę fotografii w Galerii Handlowej Madison w Gdańsku. Mariny, przystanie, szlaki kajakowe i trasy rowerowe mają zachęcać do aktywnego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Nadmorskie miejscowości skąpane w kolorowym pyle. Dołącz do radosnego tłumu

Nieważne ile masz lat i jakiej muzyki słuchasz. Ważne, że potrafisz się uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie zwariowanych osób. Przyjdź i pokoloruj siebie i swoich najbliższych. W weekend 15 i 16 lipca 2017 Holi Festival Poland odbędzie się w Sarbinowie, Łebie i Redzie.

Tabaka, heklunki oraz… porady zdrowotne. Skansen we Wdzydzach zaprasza na jarmark

Jarmark Wdzydzki to największa na Kaszubach impreza folklorystyczna. W sobotę i niedzielę, 15-16 lipca 2017 r., w Kaszubskim Parku Etnograficznym odbędzie się tradycyjny kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. W tym roku program imprezy obejmie także bezpłatne badania i konsultacje.

Bagaż na kilkudniową wyprawę rowerową. Sprawdź, co ze sobą zabrać [PORADNIK]

Opracowanie trasy i ustalenie planu to podstawa dobrej i bezpiecznej wycieczki rowerowej. Pamiętaj, by nie przeceniać swoich możliwości i realnie podejść do długości trasy. Niezwykle ważny jest też sprawny i trafnie wyposażony rower. Odkryj, jak przygotować się do dłuższej trasy rowerowej. Mamy gotową listę.

Wodolotem z Gdyni do Helu dopłyniemy w 25 minut. Jaką prędkość osiągają te jednoski?

Żegluga Gdańska uruchamia ekspresowe połączenie wodne na Hel. Wodoloty będą pływać codziennie.

Pięć najpiękniejszych tras rowerowych na Pomorzu, które pokochają mieszczuchy. Dokąd wybrać się na jednodniową wycieczkę? [NASZ RANKING]

Liczba tras rowerowych na Pomorzu przyprawia o zawrót głowy. Część z nich przeznaczona jest na długie, kilkudniowe wycieczki dla wprawionych rowerzystów, część zachwyci miejskich cyklistów. Przygotowaliśmy subiektywny przegląd wycieczek rowerowych, które pokochają ci drudzy – miłośnicy krótkich i mało wymagających tras na dwa kółka.