Aktualności

„Harpagan”, czyli terenowe wyzwania dla zorientowanych

Nadszedł czas na kolejną odsłonę jednego z najbardziej wymagających wydarzeń sportowych nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju. 48. Ekstremalny Rajd na Orientację „Harpagan", który potrwa od 17 do 19 października 2014 r., zaskoczy kolejnymi wyzwaniami i niespodziankami na pięciu premierowych trasach. Bazą tej edycji terenowych zmagań dla twardzieli będzie Lipusz.

VII Kaszubski Rajd na Orientację „Z kompasem”

Kolejny, siódmy już Kaszubski Rajd na Orientację „Z kompasem" będzie miał miejsce w kaszubskich Sierakowicach koło Kartuz w dniach 27-28.09.2014 r. Impreza za każdym razem odbywa się w najatrakcyjniejszych miejscach Pomorza. Zawody przeznaczone są dla piechurów i rowerzystów, do wyboru jest kilka tras różnych pod względem trudności. Zapisy rozpoczęły się 1 września.

Trzepowo żegna lato

Na terenie wyciągu narciarskiego w Trzepowie koło Przywidza, 20 września 2014 r. w godz. 15.00-22.00 odbędzie się festyn Pożegnanie Lata. W programie przewidziano konkursy, zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, stoiska z rzemiosłem i rękodziełem. Podczas imprezy rozstrzygnięta zostanie II edycja plastycznego konkursu powiatowego dla dzieci i młodzieży „Wakacje i ja", którego organizatorem jest portal PTG Przywidz.

Atrakcje Pomorza

Niewiele jest takich miejsc w Polsce jak Pomorze. Jego magia to szum morskich fal Bałtyku, piękno krajobrazów, malownicze wzgórza z najwyższym szczytem – Wieżycą, pełne tajemnic lasy i bory, setki rzek i jezior.

Żuławy – ulubiony region turystów

Podczas wakacji 2014 uczestnicy sześciu kategorii walczyli o wygraną w konkursie Lubimy Podróżować, organizowanym przez portal społecznościowo-turystyczny SocialTravel.pl. Ulubionym regionem turystów zostały Żuławy.

Turystyka kulinarna - sposób na biznes

Tysiące turystów każdego roku wyrusza w podróż, aby oderwać się od codzienności, przeżyć coś wyjątkowego, poznawać smaki regionów. Coraz częściej o wyborze kierunku wyjazdów decydują kulinaria. Turyści szukają naturalnych, świeżych i wysokiej jakości produktów. Doceniają autentyczność potraw, a co za tym idzie, są w stanie wydać sporo pieniędzy, aby tego doświadczać. Turystyka kulinarna staje się znaczącym biznesem, który trwa cały rok i przyciąga zarówno turystów krajowych, jak i zagranicznych.