Aktualności

Harpagan daje radę

Natura, piękne krajobrazy, szum lasu oraz dawka adrenaliny i sportowej rywalizacji – czy to nie świetne połączenie? Takie emocje proponuje 49. edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan. Wiosenna edycja największej tego typu imprezy w Polsce odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2015 r. w Kaliskach.

Kino pod żaglami zaprasza do Gdańska

Pomorski Związek Żeglarski oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zapraszają na cykl filmowy o tematyce marynistycznej w Ośrodku Kultury Morskiej. Po pokazach zaplanowane są spotkania z twórcami filmów i ich bohaterami. Cykl rozpoczyna w czwartek, 9 kwietnia 2015 r., reportaż „Konstruktor żaglowców".

Podsumowanie polskiego etapu Camino de Santiago

Po ponad dwutygodniowej wędrówce i przejściu niecałych 700 kilometrów, Marek Kamiński 4 kwietnia 2015 r. przekroczył granicę polsko-niemiecką i udał się do miejscowości Gartz. Jego wyprawa do grobu św. Jakuba w Hiszpanii jest częścią projektu 3. Biegun, tworzonego przez Fundację Marka Kamińskiego.

Czas wolny dobrze zagospodarowany

Jak spędzić wolne popołudnie? Gdzie wybrać się na weekend? Co warto zobaczyć w Trójmieście i regionie? Wziąć udział w rajdzie rowerowym, spływie kajakowym, czy może spróbować swoich sił w maratonie? Free Time Festiwal adresowany jest do ludzi nielubiących się nudzić, preferujących nowoczesny styl życia, poszukujących aktualnych trendów, rowerzystów, kajakarzy, pasjonatów sportów ekstremalnych, rodzin z dziećmi i miłośników foodtrucków. Impreza trwać będzie od 10 do 12 kwietnia 2015 r. w gdańskim AmberExpo.

Każdy krok ma znaczenie

Marek Kamiński od 14 dni wędruje szlakiem Camino de Santiago. Swą drogą promuje ideę Europejskich Obozów Zdobywców Biegunów organizowanych przez Fundację Marka Kamińskiego. Fundacja rozpoczęła zbiórkę funduszy na wyjazdy, które na celu mają odmienić życie dzieci z całej Polski.

Gdańskie spacery z przewodnikami

Już po raz piąty Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku organizuje bezpłatne wycieczki po dzielnicach Gdańska z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami. Od 2015 r. do tras po muralach na Zaspie, Biskupiej Górce i Dolnym Mieście dochodzi Nowy Port. Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki od marca przygotowują się do nowego sezonu turystycznego podczas otwartych wykładów, na które może przyjść każdy.

Warsztaty dla przyszłych przewodników

Stowarzyszenie Arteria i Instytut Kultury Miejskiej zapraszają na warsztaty dla osób chcących być przewodnikami po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej w ramach projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorów i seniorek". By latem oprowadzać po Stoczni, należy wziąć udział w cyklu szkoleniowym, który obejmuje wykłady, spacery i praktyczne zajęcia z oprowadzania. Cykl rozpoczyna się 8 kwietnia 2015 r. zajęciami z Anną Perz – przewodniczką i członkinią komisji egzaminacyjnych na przewodnika miejskiego.

Marek Kamiński w Ustce

Marek Kamiński, po 34. km wędrówki, w czwartek, 26 marca 2015 r. dotarł do Ustki. O godzinie 19.00 spotkał się z mieszkańcami w Centrum Informacji Turystycznej.

Gdańsk na szlaku Marka Kamińskiego

Marek Kamiński postawił już pierwsze kroki na szlaku Camino de Santiago. Swoją 100-dniową wyprawę rozpoczął w Kaliningradzie 16 marca 2015 r. W sobotę, 21 marca, dotarł do Gdańska, miasta, w którym się urodził. To tutaj otrzymał od Muzeum Archeologicznego kopie tradycyjnych plakietek, które nosili średniowieczni pielgrzymi. Polarnik zabierał je ze sobą do Hiszpanii.

O przyszłości turystyki w regionie

Trwa rejestracja na 6. edycję konferencji Nowe trendy w turystyce 2015, najważniejsze wydarzenie branży turystycznej i okołoturystycznej na Pomorzu, organizowane przez Gdańską Organizację Turystyczną i jej partnerów. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 31 marca 2015 r., w Gdańsku. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.