Aktualności

7 Nowych Cudów Polski – głosuj na pomorskich nominowanych!

W 6. edycji wakacyjnego plebiscytu „7 nowych cudów Polski", organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler, nominacje z województwa pomorskiego otrzymały: Muzeum Emigracji w Gdyni i Teatr Szekspirowski w Gdańsku. Głosowanie online potrwa do 31 sierpnia 2016 r. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody.


Pomorskie Wodne Wakacje 2016 – prześlij zdjęcie na konkurs

Spędzaliście urlop w województwie pomorskim? Zachwyciły Was wodne plenery, jeziora, morskie plaże, a może rejsy czy spływ kajakiem? Uchwyciliście w kadrze swoje wodne wakacje – ten konkurs jest właśnie dla Was. Organizator – Agencja Point PR, właściciel marki Wodna Fiesta – na zdjęcia czeka do 31 sierpnia 2016 r.


Jastarnia pod kołami potworów

Ryk silnika, chmury spalin, pisk opon i trzeszczenie giętej blachy – tak zapowiada się niedziela w Jastarni. 14 sierpnia 2016 r. teren portu opanuje międzynarodowa grupa kaskaderów z pokazem American Monster Truck Motor Show.


Warsztaty i wyjazd dla niepełnosprawnych

Fundacja Podróże bez Granic zaprasza osoby z różnymi niepełnosprawnościami do udziału w warsztatach fotograficznych oraz wyjazdu na terenową wyprawę. Warsztaty odbędą się 11 sierpnia 2016 r. w Gdyni, natomiast wyjazd w okolice Zielonej Góry planowany jest na wrzesień. Zgłaszać się można do 12 sierpnia.


Poznaj świat z członkami wyprawy OdySEA

Dlaczego marynarze tatuują sobie kotwice? I czy to prawda, że delfiny odprowadzają statki w morze? W środę, 10 sierpnia 2016 r. w gdyńskim Muzeum Emigracji Rafał Klepacz i załoga Zjawy IV opowiedzą o rocznej, etapowej wyprawie śladami Władysława Wagnera, pierwszego Polaka, który opłynął świat dookoła na jachcie.


Wyraź swoją opinię o szlakach rowerowych EuroVelo

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego realizuje projekt pn. „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym". Trasy te wpisują się w sieć europejskich szlaków EuroVelo. Zachęcamy do wypełnienia ankiety, która dotyczy zmierzenia wielkości ruchu rowerowego w regionie oraz poznania opinii rowerzystów o pomorskich szlakach rowerowych.


Wiatr, woda i powiew luksusu w gdyńskiej Marinie

Kolejne żeglarskie emocje przed nami. Tym razem wyobraźnię rozbudzać będą piękne, luksusowe jachty, najszybsze motorówki i skutery oraz sprzęt, o którym marzy zapewne niejeden amator żeglarstwa. Od 28 do 31 lipca 2016 r. w gdyńskiej marinie trwać będzie 11. edycja Targów Sportów Wodnych Wiatr i Woda – na wodzie. Uroczyste otwarcie w czwartek o godz. 13.00.


Komunikat drogowy – utrudnienia na drodze w kierunku Łeby

Informacja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, dotycząca sytuacji awaryjnej na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Nowa Wieś Lęborska


Każdy może być rycerski w Kartuzach

Co noszono na królewskich dworach? Ile trwało założenie zbroi? Kto najszybciej wspinał się po drabinie feudalnej? Na te i wiele innych pytań miłośnicy historii i nie tylko znajdą odpowiedź podczas „Festynu Rycerskiego – bądź wzorem postępowania", który 31 lipca 2016 r. odbędzie się w Kartuzach.


Nowe połączenia z Ukrainą

W dniach 23 lipca-26 lipca 2016 r. we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie oraz Ukraińskimi Liniami Lotniczymi Ukraine International Airport, Pomorska Organizacja Turystyczna organizuje warsztaty branżowe oraz wizytę studyjną dla grupy 12 osób – tour operatorów i dziennikarzy z Ukrainy. W wizytę zaangażował się również Urząd Miasta Gdańska oraz Biuro Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.