Aktualności

Wakacje 2016 – w Pomorskiem na pewno nie będziesz się nudzić

Na sportowo, na imprezach kulturalnych bądź wędrówkach śladami historii regionu, z dziećmi podczas edukacyjnych zabaw, w mieście lub na łonie natury… Wolny letni czas można spędzać przeróżnie. Zobacz, co oferuje Pomorskie podczas wakacji 2016.


Bazuna w Sulęczynie

Podczas Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej Bazuna w Sulęczynie od 1 do 3 lipca 2016 r. spotkają się miłośnicy piosenki turystycznej. Rocznice działalności na scenie obchodzić będą: Łukasz Majewski, EKT – Gdynia, Słodki Całus od Buby i Seta. Zagrają i zaśpiewają też Wolna Grupa Bukowina, Mikroklimat, Browar Żywiec i Jerzy Filar z zespołem. Wstęp – bezpłatny.


XXV Międzynarodowy Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego

Krzyżacka warownia w Gniewie zaprasza na XXV Międzynarodowy Konny Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego. Rycerze z całej Europy stawać będą w szranki i konkury 25 i 26 czerwca 2016 r.


Wakacje 2016 – kajakiem po Żabim Kruku

Kolejna propozycja na spędzanie wolnego czasu łącząca rekreację i zwiedzanie gdańskich szlaków wodnych z opieką przewodnika. Tym razem, w ramach programu Aktywuj się na wodzie w każdy czwartek, od 23 czerwca do 31 sierpnia 2016 r., w godz.17.00-19.00 będzie można wypożyczać kajaki i rowery wodne i uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach. Dla chętnych przygotowano dwie trasy o rożnym stopniu trudności. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy.


Gdynia zaprasza na Święto Morza 2016

Pokazy na wodzie, zwiedzania okrętów i statków, bezpłatne rejsy jachtami dla wszystkich chętnych, dni otwarte muzeów, a nawet festyn kulinarny z rybami w tle i najprawdziwszy chrzest morski – to tylko część atrakcji jakie znalazły się w programie tegorocznej, czwartej edycji Święta Morza w Gdyni, które potrwają od 24 do 26 czerwca 2016. Część atrakcji ruszy już 20 czerwca!


Regaty o Puchar Trzech Marszałków

Wody Zalewu Wiślanego w okolicach Tolkmicka i Fromborka staną się areną VII Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków. Impreza odbędzie się od 30 czerwca do 3 lipca 2016 r. Wydarzenie – poza wymiarem sportowym i promocją żeglarstwa w regionach przygranicznych obu państw – ma również na celu wzmocnienie relacji mieszkańców regionów przybrzeżnych Zalewu Wiślanego w Polsce i Zalewu Kaliningradzkiego w Obwodzie Kaliningradzkim.


Kulturalna plaża Trójki w Sopocie

Radiowa Trójka znowu odwiedza Sopot – tym razem Program 3 Polskiego Radia zaprasza wszystkich mieszkańców Pomorskiego oraz ich gości na otwarcie Kulturalnej Plaży Trójki w Sopocie. Od 17 do 19 czerwca 2016 r. w nadbałtyckim kurorcie będzie można wziąć udział w plenerowych audycjach i koncertach oraz zdobyć autografy znanych i lubianych dziennikarzy z Myśliwieckiej 3/5/7.


Z lotniska na przystanek PKM podążaj za czerwoną linią

Wzorem najlepszych światowych lotnisk, również Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy ułatwia swoim klientom znalezienie jak najprostszej drogi do różnych środków komunikacji, którymi można dostać się do centrum miasta. Już na płycie lotniska pojawiła się więc m.in. czerwona linia prowadząca pasażerów najprostszą drogą do kładki łączącej terminal z przystankiem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.


Kajakiem i na nartach na Spitsbergenie

Rafał Król – podróżnik, eksplorator, a także publicysta, razem z Damianem Laskowskim wyruszy 24 czerwca 2016 r. na kolejna wyprawę. Ekspedycja o roboczej nazwie Spitsbergen Kayak and Ski ma na celu dotarcie w morskich kajakach z jedynej osady archipelagu Svalbard Longyerbyen na północny kraniec arktycznej wyspy Spitsbergen, do okrytego złą sławą przylądka Verlegenhuken.


Poznaj świat z podróżnikiem Tomaszem Grzywaczewskim

Z Syberii do Indii trasą polskich uciekinierów z gułagu albo szlakiem syberyjskiej kolei widmo – dziennikarz Tomasz Grzywaczewski znany jest z wyjątkowych pomysłów podróżniczych. 15 czerwca 2016 r. w gdyńskim Muzeum Emigracji podróżnik opowie o wyprawie śladami XIX-wiecznego polskiego odkrywcy Afryki, Stefana Szolc-Rogozińskiego. Wstęp jest wolny.