Aktualności

Rwanda – kraj tysiąca wzgórz

Jak wygląda współczesna Rwanda? Czy to jest bezpieczny kraj? Jaka jest codzienność jego mieszkańców? Dlaczego Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć Jean Marie Vianney Sindayigaya. Spotkanie odbędzie się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jagiellońskiej 8 w piątek, 9 grudnia 2016 r.


Mikołajkowy spływ Motławą

Jedną z wielu atrakcji, w jakiej warto wziąć udział, będzie spływ kajakowy w czerwonych kajakach i kamizelkach i koniecznie w czapce lub innym elemencie garderoby symbolizującym Mikołaja. Niezwykły spacer po Gdańsku wystartuje z Kamiennej Grobli w sobotę, 3 grudnia 2016 r. Biletem wstępu będzie cegiełka, a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dożywienia najbardziej potrzebujących dzieci.


Gujana oczami Michała Kochańczyka

Podróżnik Michał Kochańczyk opowie o trzech wyprawach na Wyżynę Gujańską w latach 2009, 2011 i 2012. Prezentacja multimedialna odbędzie się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Manifestu Połanieckiego 32/34 w poniedziałek, 5 grudnia 2016 r.


Wyróżniony debiut Pomorskich Szlaków Kajakowych na targach Boatshow 2016 w Łodzi

W niedzielę, 13 listopada 2016 r. zakończyły się w Łodzi Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2016. Podczas trzydniowej imprezy zaprezentowało się 156 wystawców z Polski, Chorwacji, Włoch, Niemiec, Grecji, Łotwy, Ukrainy oraz Szwecji. Nie zabrakło też naszego regionalnego akcentu – Pomorskie Szlaki Kajakowe zostały docenione nagrodą – wyróżnieniem Dziennikarzy Boatshow 2016 za promocję pomorskich szlaków kajakowych i nowy przewodnik kajakowy zaprezentowany w stoisku Pomorskiego Szlaku Kajakowego.


Maria Giedz opowie o Gruzji

Gruzja – piękna, zaskakująca, czasem dzika. Kraj 125 narodów i grup etnicznych, religii, zwyczajów i wspaniałej kuchni. O Gruzji, jaką zna, opowie podróżniczka i dziennikarka Maria Giedz. Spotkanie odbędzie się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Gospody 3 b w piątek, 18 listopada 2016 r.


Iran perłą Orientu

Jaki jest Iran? Gościnny czy niebezpieczny? Czy warto wybrać się w samotną podróż, czy lepiej wyruszyć z wycieczką? Na te i wiele innych ważnych dla turystów pytań dotyczących Iranu odpowie przewodnik Wojciech Chomka. Spotkanie odbędzie się w filii naukowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Obrońców Wybrzeża 2 w środę, 7 grudnia 2016 r.


Islandia – kraina lodu

Jak żyje współczesny wiking? Czy można poradzić sobie z brakiem światła dziennego? Jak najlepiej przygotować dorsza ? Jak przetrwać największą od 25 lat burzę śnieżną? Grudniowe przygody na Islandii to materiał na niejedną sagę. Filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku przy ul. Pilotów 3 zaprasza w czwartek, 24 listopada 2016 r. na spotkanie z podróżniczką Aleksandrą Golec, która opowie o przygodach w krainie lodu.


Jak podróżować dowiesz się w Bibliotece pod Kotem i Myszą

Jak zaplanować wyjazd do jednego z państw skandynawskich? Którą z wysp południowych warto odwiedzić? Gdzie robić zakupy i gdzie smacznie zjeść? Tego wszystkiego i znacznie więcej można dowiedzieć się podczas spotkania w Bibliotece pod Kotem i Myszą, w czwartek, 10 listopada 2016 r.


Wyrusz w drogę 816 z Michałem Książkiem

Opowieść o pograniczu, o splątaniu i nakładaniu się na siebie kultur, kierunków, wyznań oraz znaczeń to tematyka najnowszej publikacji Michała Książka. Spotkanie z autorem „Drogi 816" odbędzie się w Bibliotece Manhattan w czwartek, 10 listopada 2016 r.


Finlandia jakiej nie znacie

Biblioteka Manhattan zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Aleksandrem Chocholem-Piotrowskim, które odbędzie się w czwartek, 27 października 2016 r., o godz. 18.00. Bogato ilustrowana prezentacja będzie dotyczyła Finlandii i turystyki wodnej.