Aktualności

W poszukiwaniu punktów kontrolnych z mapą przez Szemud. 54. Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan

Górki, jeziora i pomniki przyrody ożywionej to tylko niektóre z punktów kontrolnych na mapie tegorocznego Harpaganu. Rajd odbędzie się w Szemudzie w dniach 20-22 października 2017 r.

Świętuj Dzień Krajobrazu 2017. Wybierz się na spacer lub wycieczkę rowerową pomorskimi trasami

Od środy do niedzieli na ciekawych krajobrazu przyrodniczego i kulturowego Pomorza czeka kolejnych sześć bezpłatnych spacerów z przewodnikami.

Baza oferty kajakowej na Pomorzu. Termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony do 31 października 2017 r.

Nowa baza ma być kompleksową informacją o możliwościach uprawiania turystyki kajakowej w województwie pomorskim.

Dzień Krajobrazu 2017 zaczyna się na Pomorzu – wycieczką rowerową i spacerem

Dzień Krajobrazu w całej Polsce będzie świętowany 20 października 2017 r. Jednak pomorskie parki krajobrazowe już w najbliższy weekend zapraszają na dwie pierwsze bezpłatne wycieczki z cyklu ośmiu krajoznawczych spacerów po Pomorzu.

Ścieżka rowerowa, chodnik czy jezdnia? Jak jeździć rowerem bez mandatów i bezpiecznie [PRAWO W 10 PUNKTACH]

„Nie prowadzimy szczegółowych statystyk, ale na pewno do najczęstszych przewinień rowerzystów należy jazda po przejściu dla pieszych lub przejeżdżanie na czerwonym" – mówi nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Marszałek Struk: „Jesteśmy najchętniej odwiedzanym regionem w Polsce”. Święto turystyki na Pomorzu [ZDJĘCIA]

Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki w województwie pomorskim zorganizowane zostały 29 września 2017 r. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Tegoroczne hasło tego wydarzenia to „Zrównoważona turystyka – narzędziem rozwoju".

Kajakiem po Pomorzu – powstaje baza oferty operatorów kajakowych. Nowe stanice wodne i lepsza infrastruktura

Nowa baza to kompleksowa informacja o możliwościach uprawiania turystyki kajakowej w województwie pomorskim. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 października 2017 r.

„Na niezwykłej ziemi słupskiej”. XV Pomorski Zlot Przewodników [RELACJA]

Pomorskie zloty przewodników już od 15 lat organizowane są z okazji Światowego Dnia Turystyki. W tym roku gospodarzami tej imprezy byli przewodnicy ze Słupska. Honorowy patronat nad zlotem objął m.in. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Światowy Dzień Turystyki na Pomorzu. Będą nagrody za najlepsze inwestycje w turystyce i wydarzenie roku

Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki odbędą się w piątek, 29 września 2017 r., w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. W tym roku hasłem przewodnim jest „Zrównoważona turystyka – narzędziem rozwoju".

Zgłoszenia przyjmujemy tylko do godz. 15.45! W konkursie fotograficznym z okazji Dnia Krajobrazu możesz wygrać 700, 500 lub 300 zł

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ogłosił konkurs fotograficzny „Krajobrazy !Pomorskie" dla wszystkich miłośników naszego województwa i jego przyrody. Zdjęcia można przesyłać do 9 listopada 2017 r.