Aktualności

Zobacz niesamowite miejsca nad wodą. Promocja turystyki aktywnej w Pomorskiem

Dla mieszkańców Pomorza i turystów przygotowano nową wystawę fotografii w Galerii Handlowej Madison w Gdańsku. Mariny, przystanie, szlaki kajakowe i trasy rowerowe mają zachęcać do aktywnego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Nadmorskie miejscowości skąpane w kolorowym pyle. Dołącz do radosnego tłumu

Nieważne ile masz lat i jakiej muzyki słuchasz. Ważne, że potrafisz się uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie zwariowanych osób. Przyjdź i pokoloruj siebie i swoich najbliższych. W weekend 15 i 16 lipca 2017 Holi Festival Poland odbędzie się w Sarbinowie, Łebie i Redzie.

Tabaka, heklunki oraz… porady zdrowotne. Skansen we Wdzydzach zaprasza na jarmark

Jarmark Wdzydzki to największa na Kaszubach impreza folklorystyczna. W sobotę i niedzielę, 15-16 lipca 2017 r., w Kaszubskim Parku Etnograficznym odbędzie się tradycyjny kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. W tym roku program imprezy obejmie także bezpłatne badania i konsultacje.

Bagaż na kilkudniową wyprawę rowerową. Sprawdź, co ze sobą zabrać [PORADNIK]

Opracowanie trasy i ustalenie planu to podstawa dobrej i bezpiecznej wycieczki rowerowej. Pamiętaj, by nie przeceniać swoich możliwości i realnie podejść do długości trasy. Niezwykle ważny jest też sprawny i trafnie wyposażony rower. Odkryj, jak przygotować się do dłuższej trasy rowerowej. Mamy gotową listę.

Wodolotem z Gdyni do Helu dopłyniemy w 25 minut. Jaką prędkość osiągają te jednoski?

Żegluga Gdańska uruchamia ekspresowe połączenie wodne na Hel. Wodoloty będą pływać codziennie.

Pięć najpiękniejszych tras rowerowych na Pomorzu, które pokochają mieszczuchy. Dokąd wybrać się na jednodniową wycieczkę? [NASZ RANKING]

Liczba tras rowerowych na Pomorzu przyprawia o zawrót głowy. Część z nich przeznaczona jest na długie, kilkudniowe wycieczki dla wprawionych rowerzystów, część zachwyci miejskich cyklistów. Przygotowaliśmy subiektywny przegląd wycieczek rowerowych, które pokochają ci drudzy – miłośnicy krótkich i mało wymagających tras na dwa kółka.

Lot samolotem z małym dzieckiem? Bez obaw! Wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad [PORADNIK DLA RODZICÓW]

Do drugiego roku życia dzieci podróżują za darmo na kolanach rodziców, a jedynym płynem, jaki można zabrać na pokład samolotu jest pokarm dla dziecka. O tym i o jeszcze kilku ważnych zasadach powinni pamiętać rodzice wybierający się w podróż lotniczą ze swoją pociechą.

Plaża w środku miasta, gry i zabawy, szanty i bitwa morska. 21 żaglowców na 21 lat Baltic Sail Gdańsk

Tegoroczne spotkanie z żaglowcami to zajęcia sportowe, kulturalne, edukacyjne, liczne koncerty szantowe oraz pokaz sztucznych ogni. Wstęp – wolny.

Katarzyna Pniewska-Undro: „Kobiety w ciąży mogą bezpiecznie podróżować samolotem na wakacje.” [PORADNIK DLA PRZYSZŁYCH MAM]

Dbając o zdrowie kobiety i dziecka linie lotnicze określają zasady bezpiecznego podróżowania pań oczekujących potomstwa. Przed podróżą należy to dokładnie sprawdzić. Najważniejsze informacje przewoźnicy publikują na swoich stronach internetowych.

Wakacyjne połączenia kolejowe z Lipusza do Bytowa. Pierwsze pociągi pojadą w weekend

Pociągi jadą powoli. Malownicza trasa prowadzi przez lasy i jeziora. Podróż trwa ponad godzinę.