Aktualności

Rezerwaty przyrody jako atrakcje turystyczne

W Borowie koło Kartuz, 7 września 2016 r. odbędzie się wernisaż wystawy „Rezerwaty przyrody na terenie gminy Kartuzy jako niedoceniana atrakcja turystyczna". Ekspozycja ma popularyzować i zapoznać mieszkańców z niecodzienną ofertą atrakcji turystycznych gminy Kartuz.


Bolszewo – najlepsze sołectwo 2016 roku

Jest w powiecie wejherowskim przepiękna wieś, leżąca w pradolinie rzeki Redy, otoczona zielonymi lasami Puszczy Darżlubskiej. To Bolszewo – duża i dynamicznie rozwijająca się kaszubska miejscowość.


Kolorowe latawce nad Łebą

Ostatni weekend wakacji w Łebie zapowiada się naprawdę gorąco. Od 26 do 28 sierpnia 2016 r. na plaży A odbędzie się VI Międzynarodowy Festiwal Latawców. Mieszkańcy i turyści będą mogli podziwiać unoszące się nad ziemią kolorowe konstrukcje, przeróżnych wzorów i gabarytów. Patronat honorowy nad imprezą objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Ranking miejscowości i gmin turystycznych

W ponad 1,5 tys. gmin w Polsce istnieje baza noclegowa: hotel, motel lub np. pensjonat. Według danych GUS, bezkonkurencyjne pod tym względem jest Władysławowo, a nadmorskie miejscowości wypoczynkowe mają przewagę nad górskimi kurortami.


7 Nowych Cudów Polski – głosuj na pomorskich nominowanych!

W 6. edycji wakacyjnego plebiscytu „7 nowych cudów Polski", organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler, nominacje z województwa pomorskiego otrzymały: Muzeum Emigracji w Gdyni i Teatr Szekspirowski w Gdańsku. Głosowanie online potrwa do 31 sierpnia 2016 r. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody.


Pomorskie Wodne Wakacje 2016 – prześlij zdjęcie na konkurs

Spędzaliście urlop w województwie pomorskim? Zachwyciły Was wodne plenery, jeziora, morskie plaże, a może rejsy czy spływ kajakiem? Uchwyciliście w kadrze swoje wodne wakacje – ten konkurs jest właśnie dla Was. Organizator – Agencja Point PR, właściciel marki Wodna Fiesta – na zdjęcia czeka do 31 sierpnia 2016 r.


Jastarnia pod kołami potworów

Ryk silnika, chmury spalin, pisk opon i trzeszczenie giętej blachy – tak zapowiada się niedziela w Jastarni. 14 sierpnia 2016 r. teren portu opanuje międzynarodowa grupa kaskaderów z pokazem American Monster Truck Motor Show.


Warsztaty i wyjazd dla niepełnosprawnych

Fundacja Podróże bez Granic zaprasza osoby z różnymi niepełnosprawnościami do udziału w warsztatach fotograficznych oraz wyjazdu na terenową wyprawę. Warsztaty odbędą się 11 sierpnia 2016 r. w Gdyni, natomiast wyjazd w okolice Zielonej Góry planowany jest na wrzesień. Zgłaszać się można do 12 sierpnia.


Poznaj świat z członkami wyprawy OdySEA

Dlaczego marynarze tatuują sobie kotwice? I czy to prawda, że delfiny odprowadzają statki w morze? W środę, 10 sierpnia 2016 r. w gdyńskim Muzeum Emigracji Rafał Klepacz i załoga Zjawy IV opowiedzą o rocznej, etapowej wyprawie śladami Władysława Wagnera, pierwszego Polaka, który opłynął świat dookoła na jachcie.


Wyraź swoją opinię o szlakach rowerowych EuroVelo

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego realizuje projekt pn. „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym". Trasy te wpisują się w sieć europejskich szlaków EuroVelo. Zachęcamy do wypełnienia ankiety, która dotyczy zmierzenia wielkości ruchu rowerowego w regionie oraz poznania opinii rowerzystów o pomorskich szlakach rowerowych.