Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zespół pielęgniarski  ze szpitala w Wejherowie finalistą ogólnopolskiego konkursu. Zajął II miejsce

Zespół pielęgniarski ze szpitala w Wejherowie finalistą ogólnopolskiego konkursu. Zajął II miejsce

Budynek Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie

Zespół pielęgniarski Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie zajął II miejsce w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2019. W konkursie wyłoniono dobre i innowacyjne praktyki dotyczące opieki pielęgniarskiej, które służą poprawie jakości i bezpieczeństwa pacjenta.

 

Plebiscyt jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie pod patronatem Ministerstwa Zdrowia oraz prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

 

Standaryzacja opieki pielęgniarskiej

Zgłoszony do konkursu projekt pod nazwą Standaryzacja opieki pielęgniarskiej z zastosowaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej ICNP jest realizowany pod kierunkiem dyrektor ds. pielęgniarstwa dr Beaty Wieczorek-Wójcik już od 2015 r. Jest stosowany na wszystkich 18 oddziałach szpitalnych. Dotyczy otolaryngologii, okulistyce, urologii, neurologii i udarowym, chorób wewnętrznych, kardiologii i angiologii interwencyjnej, kardiochirurgii, ortopedii, chirurgii ogólnej i onkologicznej, chirurgii dziecięcej, położnictwie, neonatologii, ginekologii, patologii ciąży, intensywnej terapii, pediatrii, chorób płuc i rehabilitacji. Projekt został zgłoszony przez Zarząd Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. – Głównym odbiorcą innowacji są nasi pacjenci przebywający na oddziałach szpitalnych – mówi Beata Wieczorek-Wójcik z wejherowskiego szpitala. – Oprócz pacjentów, beneficjentem innowacji jest również kadra pielęgniarek i położnych oraz kadra zarządzająca w pielęgniarstwie, bowiem jednolity system planowania i dokumentowania opieki  ułatwia i systematyzuje proces pielęgnowania oraz pozwala na określenie zakresu pożądanej i zrealizowanej opieki pielęgniarskiej – wyjaśnia dyrektor ds. pięlegniarstwa.

 

Ważny projekt

Wdrożenie standaryzacji opieki z zastosowaniem ICNP® w całym szpitalu wymagało zaangażowania wielu osób. Dotyczyło liderów na poziomie osób zarządzających opieką oraz praktyków klinicznych reprezentujących obszary zachowawcze, zabiegowe, pediatryczne i intensywnej opieki oraz wzajemnego zgrania oraz zaufania do liderów, którzy są również koordynatorami koła PTP działającego przy szpitalu. Przewodniczącym Koła PTP  jest Szymon Bielicki, z-cą przewodniczącego Beata Wieczorek-Wójcik, pozostali członkowie Zarządu: Małgorzata, Hir, Magdalena Dykas-Rogalewska, Barbara Gajewska.

Dodatkowym atutem jest możliwość oceny jakości opieki pielęgniarskiej oraz kontynuowania opieki w innych oddziałach, a także w przyszłości wprowadzenia go w innych podmiotach leczniczych m.in. w pozostałych jednostkach spółki Szpitale Pomorskie. – Projekt ten jest wyjątkowy, bo stanowi przykład  innowacji w obszarze przywództwa w pielęgniarstwie – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu Szpitali Pomorskich.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.