Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/08/MM_WalkieDoggy_Regular_Newletter_02-1-scaled.jpg Adoptuj, nie kupuj. Nie możesz adoptować? To wyprowadź

Adoptuj, nie kupuj. Nie możesz adoptować? To wyprowadź

materiał prasowy
12.08.2022
Dorota Patzer
Dorota
Patzer
AUTOR
Dorota Patzer
Dorota
Patzer
12.08.2022

Okres wakacji, to co roku ten sam problem. Wiele psów kończy jako bezdomne i bez rodziny w momencie, kiedy ta postanawia jechać na urlop i nie bierze pupila pod uwagę. Często pozbywa się go w okrutny sposób pozostawiając na drodze wyjazdowej z miasta. Dlatego teraz pod opiekę pomorskich schronisk trafia wiele niechcianych psów, które szukają drugiego domu.

Placówki namawiają do tego, żeby przygarnąć psiego przyjaciela, albo przynajmniej wyprowadzić go na długi spacer. Za to drugie czeka nawet mały upominek podczas sierpniowej akcji Many Walks.

 

Zaadoptuj ze schroniska

Dla niektórych w grę wchodzi tylko popularna rasa z hodowli, adopcja pieska, czy kota ze schroniska nie jest nawet brana pod uwagę. A adopsiaki i kociaki, ani nie są gorsze, ani mniej wartościowe, potrafią kochać tak samo, o ile nie bardziej niż te rodowodowe. Dlatego fundacje dwoją się i troją, zachęcając ludzi do tego, by podarowali dom dla podopiecznych schronisk. Jedną z takich inicjatyw jest Many Walks, które nawiązało współpracę z gdańskim Promykiem.

W tym roku akcja Many Walks wspiera 4 rodzaje aktywności na rzecz schroniskowych zwierzaków. Przede wszystkim jest to promocja stałego wolontariatu. Jednak osoby, które nie mają możliwości ani czasu na długotrwałą współpracę, mogą wyjść z psem na psem, posprzątać boks lub zająć się pracami organizacyjnymi. Można również wesprzeć schronisko przekazując karmę, koc, czy poduszki. No i pozostaje najważniejsza aktywność czyli adopcja. Bo głównym celem akcji, jest znalezienie domu dla zwierzaków. Dla przykładu, w zeszłym roku dzięki akcji udało się wesprzeć 164 procesy adopcyjne i 1050 wizyt wolontariackich.

Za aktywność wdzięczne będą zwierzęta, ale również personel schroniska. Dla uczestników przygotowano upominki za udział w akcji. Otrzymają od organizatorów – łódzkiej, kultowej już Many Mornings parę skarpetek z upcyklingu, które nie trafiają do sprzedaży, a właśnie na cele społeczne. Jeżeli uczestnicy zdecydują się na adopcję, mogą liczyć na 5 par w ramach podziękowania.

Żeby wziąć udział w spacerze, lub w jednej z wcześniej wymienionej aktywności, należy zgłosić się do Promyka pod numerem 58 522 37 80 i umówić na spotkanie.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.