Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Urologia w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni otwarta po zmianach. To inwestycja za ponad 2,7 mln zł

Urologia w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni otwarta po zmianach. To inwestycja za ponad 2,7 mln zł

Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Urologii w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni działem członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszki Kapały-Sokalskiej

Dzięki modernizacji Oddziału Urologii w szpitalu w Gdyni powstało nowoczesne ambulatorium urologiczne, dziewięć sal chorych dla 25 pacjentów. Zostały odnowione też m.in. pomieszczenia zabiegowe i łazienki i zainstalowano monitoring.

 

Otwarcie po remoncie Oddziału Urologii w Szpitalu Morskim im PCK w Gdyni z udziałem członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszki Kapały-Sokalskiej odbyło się w środę, 8 stycznia 2020 r.

 

Co się zmieniło?

Na Oddziale Urologii o powierzchni prawie 430 mkw powstało nowoczesne ambulatorium urologiczne. Są np. dwa gabinety diagnostyczne, kabiny higieny i pomieszczenia porządkowe. Oddział znajduje się na I piętrze budynku nr 2 przy ul. Powstania Styczniowego 1. Do Szpitala Morskiego im. PCK został przeniesiony ze Szpitala św. Wincentego a Paulo. Decyzja ta spowodowana była tym, że w szpitalu kompleksowo leczy się choroby nowotworowe. W 2018 r. przyjęto na oddział 2581 pacjentów, a do końca listopada 2019 r. – 2180. Na oddziale wykonywane są zabiegi metodami tradycyjnymi, endoskopowymi i laparoskopowymi. Są na nim też pracownie m.in. ultrasonografii diagnostycznej i zabiegowej oraz badań urodynamicznych.

Do dyspozycji pacjentów jest 9 sal chorych (3 sale 4-osobowe, w tym jedna pooperacyjna, 2 sale 3-osobowe, 3 sale 2-osobowe oraz izolatka), na których jest 25 łóżek  Znajdują się też m.in.: pomieszczenie zabiegowe, punkt pielęgniarski, łazienki i toalety dla pacjentów, dyżurka lekarska, pomieszczenia socjalne i gospodarcze.

Podczas remontu wykonano m.in.: prace elektryczne oraz sanitarne. Zainstalowano też monitoring. Ponadto, kupiono m.in.: elektryczne łóżka szpitalne i szafki przyłóżkowe, kardiomonitory, fotel zabiegowy, lampę operacyjną oraz wózki pielęgniarskie.

Inwestycja kosztowała ponad 2,7 mln zł, z czego ponad 2,65 mln zł przekazał samorząd województwa pomorskiego, a pozostałą część (ponad 50 tys. zł) pokrył szpital ze środków własnych.

– To drugi w ciągu ostatniego tygodnia Oddział Urologii w Szpitalach Pomorskich, który oddajemy do użytku po przeprowadzonej modernizacji. Inwestycja w znacznej części została sfinansowana z budżetu województwa pomorskiego – mówiła członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska. – Dzięki niej poprawią się warunki, w jakich diagnozowani i leczeni są pacjenci. Zwiększy się ich bezpieczeństwo oraz jakość pobytu w szpitalu. Głównym zadaniem oddziału jest leczenie nowotworów, ale także leczenie takich schorzeń jak: kamica nerkowa, przerost gruczołu krokowego oraz wady wrodzone układu moczowego. Na Oddziale Urologii dotąd średniorocznie przyjmowanych było około 2500 pacjentów – dodała Kapała-Sokalska.  

 

Fot. Dorota Patzer

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.