Transgraniczne Trakty
Transgraniczne Trakty

Umowa podpisana. Wkrótce rozpocznie się przebudowa drogi wojewódzkiej 501

Fot. mat. ZDW w Gdańsku
16.12.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
16.12.2020

Około trzech kilometrów drogi wojewódzkiej 501 łączącej Stegnę z Krynica Morską zostanie zmodernizowane. Powstanie nowa nawierzchnia, zatoki autobusowe i odwodnienie. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo pieszych i zmotoryzowanych. Projekt będzie realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja.

Jeśli pogoda nie stanie na przeszkodzie, prace rozpoczną się jeszcze w grudniu 2020 r. i potrwają do połowy 2021 r.

Modernizacja drogi

Kilka dni temu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku podpisał umowę z wykonawcą prac – firmą Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego. Jak zatem zmieni się droga wojewódzka 501? Przede wszystkim zostanie wzmocniona jej konstrukcja i położona nowa nawierzchnia. Przebudowane będą skrzyżowania. Powstaną azyle dla pieszych i wysepki spowalniające ruch pojazdów. Zmodernizowane zostanie również oświetlenie. Wartość wszystkich przewidzianych prac to ponad 4,2 mln zł.

Transgraniczne trakty

Przebudowa DW 501 realizowana jest w ramach projektu „Transgraniczne Trakty”. Projekt realizowany jest w formule partnerskiej. Rolę Beneficjenta Wiodącego pełni Województwo Pomorskie. Partnerem projektu po stronie rosyjskiej jest jednostka samorządu terytorialnego „Bałtyjski Okręg Miejski”. Głównym celem projektu jest wzrost poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w Polsce i w Obwodzie Kaliningradzkim. Projekt przyczyni się również do zbudowania trwałej współpracy transgranicznej. Po stronie rosyjskiej w ramach projektu realizowana będzie modernizacja ulicy Ushakova w Bałtijsku. Tam rozpoczęcie prac planowane jest na styczeń.

„Ta strona została utworzona i utrzymywana w związku ze wsparciem finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszej strony internetowej ponosi Województwo Pomorskie i w żadnym wypadku nie może ona być uważana za odzwierciedlającą oficjalne stanowisko Unii Europejskiej, instytucji zarządzającej lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego PWT Polska – Rosja 2014-2020”.

Poland-Russia

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.