Transgraniczne Trakty
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/09/3.-DW-501-PO_2.jpg Droga wojewódzka nr 501 jak nowa. Jej remont to efekt projektu Transgraniczne Trakty

Droga wojewódzka nr 501 jak nowa. Jej remont, to efekt projektu Transgraniczne Trakty

Fot. mat. UMWP/Nadzory-GL
14.09.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
14.09.2021

Nowe skrzyżowania, wzmocniona nawierzchnia i oświetlenie. Tak wygląda teraz droga wojewódzka nr 501 na Mierzei Wiślanej. Zmienia się również ulica Ushakova w Bałtijsku w Federacji Rosyjskiej. To efekt projektu w ramach Programu Instrumentu Sąsiedztwa

Całkowita wartość projektu to około 9 mln zł.

Nowa 501

Prace były prowadzone na odcinku o długości ok. 2,57 km. Droga została wzmocniona i zyskała nową, równą nawierzchnię. Przebudowane zostały skrzyżowania. Zadbano nie tylko o wygodę kierowców, ale i bezpieczeństwo pieszych. W kilku miejscach powstały bowiem azyle dla pieszych. Zmodernizowane zostało oświetlenie drogi. Wszystkie te prace kosztowały ponad 4,8 mln zł. Trwają też analizy możliwości remontu kolejnego odcinak drogi wojewódzkiej nr 501 w miejscowości Piaski.

Zmiany na Ushakova

Rosyjska część projektu „Transgraniczne Trakty” obejmuje kompleksową modernizację ulicy Ushakova w Bałtijsku. Tam roboty budowlane są w dalszym ciągu prowadzone. Co ważne, dzięki oszczędnościom w ramach robót budowlanych udało się o ponad 100 metrów wydłużyć przebudowywany odcinek ulicy. Wartość prac to ok. 4,2 mln zł. Zarówno w Bałtijsku, jak i na Mierzei Wiślanej planowane są w lecie 2022 r. festyny promocyjne projektu.

Ulica Ushakova w Bałtijsku przed rozpoczęciem projektu. Fot. mat. UMWP/Bałtyjski okręg miejski

O Transgranicznych Traktach

Głównym celem projektu jest wzrost poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz poprawa stanu infrastruktury drogi wojewódzkiej nr 501 oraz ulicy Ushakova w Bałtijsku. Oprócz działań infrastrukturalnych, realizowane są także działania miękkie, np. spotkania robocze partnerów projektu lub wspólnie organizowane wydarzenia. Dzięki temu, projekt przyczyni się również do wzmocnienia współpracy transgranicznej.

 

„Ta strona została utworzona i utrzymywana w związku ze wsparciem finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Instrumentu Sąsiedztwa. Wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszej strony internetowej ponosi Województwo Pomorskie i w żadnym wypadku nie może ona być uważana za odzwierciedlającą oficjalne stanowisko Unii Europejskiej, Instytucji Zarządzającej lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego”.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.