Transgraniczne Trakty
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/06/IMG-20210413-WA0013.jpg Za nami rok współpracy. Jak przebiega projekt Transgraniczne Trakty?

Za nami rok współpracy. Jak przebiega projekt Transgraniczne Trakty?

Fot. mat. UMWP/Nadzory-GL
02.06.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
02.06.2021

Projekt Transgraniczne Trakty realizowany w Województwie Pomorskim i Obwodzie Kaliningradzkim ma na celu między innymi poprawę bezpieczeństwa na drogach. Jakie są efekty trwającej już rok współpracy?

27 maja 2021 r. Wspólny Sekretariat Techniczny PWT Polska-Rosja 2014-2020, zorganizował wydarzenie roczne. W związku z obowiązującymi pandemicznymi obostrzeniami miało formułę on-line.

Rok współpracy

Wirtualne spotkanie było okazją do przedstawienia stanu realizacji zatwierdzonych projektów z celu tematycznego „Dostępność”. W jego ramach realizowany jest m.in. projekt „Transgraniczne Trakty”.  Po polskiej stronie, realizowana jest przebudowa fragmentu drogi wojewódzkiej 501 pomiędzy Stegną a Krynicą Morską.

–  Początkowy zakres inwestycji obejmował odcinek o długości 2,15 km, ale dzięki oszczędnościom, które pojawiły się w projekcie odcinek ten uda się wydłużyć do 2,57 km. – poinformowała uczestników Izabela Fludzińska, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury UMWP. Z kolei rosyjscy partnerzy realizują przebudowę ulicy Ushakova w Bałtijsku. – Również i tam w wyniku oszczędności udało się powiększyć zakres prac, dzięki czemu powstanie parking samochodowy – dodała.

Uczestnicy spotkania podkreślili, że współpraca z partnerami z Federacji Rosyjskiej rozwija się wzorowo, a partnerstwo powinno być przedłużone na kolejne projekty.

Czym są Transgraniczne Trakty?

Głównym celem projektu jest wzrost poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz poprawa stanu infrastruktury drogi wojewódzkiej nr 501 oraz ulicy Ushakova w Bałtyjsku. Oprócz działań infrastrukturalnych, realizowane są także działania miękkie np. spotkania robocze partnerów projektu lub wspólnie organizowane wydarzenia. Dzięki temu, projektu przyczyni się również do wzmocnienia współpracy transgranicznej. Województwo Pomorskie Pełni rolę beneficjenta wiodącego.

 

„Ta strona została utworzona i utrzymywana w związku ze wsparciem finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Instrumentu Sąsiedztwa. Wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszej strony internetowej ponosi Województwo Pomorskie i w żadnym wypadku nie może ona być uważana za odzwierciedlającą oficjalne stanowisko Unii Europejskiej, Instytucji Zarządzającej lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego”.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.