Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Świętuj Europejski Dzień Współpracy!

Świętuj Europejski Dzień Współpracy!

Europejski Dzień Współpracy ma na celu pokazanie, w jaki sposób współpraca transgraniczna wpłynęła na poprawę życia tysięcy obywateli UE w takich dziedzinach jak transport, zielone technologie, zrównoważona turystyka, umiejętności i rozwój, internacjonalizacja małych i średnich przedsiębiorstw. W chwili obecnej w ramach Programu Południowy Bałtyk realizauje się lub zrealizowano 82 projekty w wyżej wymienionych obszarach.

Dzień Współpracy Europejskiej obchodzony jest w około 40 krajach. “Współdzielenie granic, zbliżanie się” to motto obchodów w całej Europie i poza nią.

Pierwsze obchody Europejskiego Dnia Współpracy zorganizowanego przez Program Południowy Bałtyk odbędą się w Gdańsku. 22 września Sekretariat Programu Południowy Bałtyk zaprasza rodziny z dziećmi do Galerii Bałtyckiej (al. Grunwaldzka 141) od godziny 13:00. Dzieci i rodzice zapoznają się z projektami prowadzonymi w ramach Programu. Dzieci dowiedzą się o projektach poprzez zajęcia rysunkowe. Każdy będzie miał okazję spróbować wyjątkowych narodowych potraw 5 krajów Południowego Bałtyku.

25 września (wtorek) impreza odbędzie się w Malmö (Szwecja) w centrum handlowym Emporia Mall (Hyllie Boulevard 19) od godziny 13:00, gdzie rodziny z małymi dziećmi zapraszani są na kolorowanki i do zapoznania się z  kuchnią 5 krajów Południowego Bałtyku.

28 września zorganizowane zostaną warsztaty na temat Programu i projektów Południowego Bałtyku dla uczniów szkół podstawowych w Kłajpedzie. Uczniowie dowiedzą się o Programie poprzez zajęcia rysunkowe, a także poprzez spektakl teatralny. Odwiedzający zostaną zaproszeni do spróbowania potraw i przekąsek z 5 krajów Południowego Bałtyku. Impreza odbędzie się w Fabryce Kultury (ul. Bangų 5) w godzinach 12:00-18:00. 

Również 28 września obchodzić będziemy Europejski Dzień Współpracy w Aakirkeby na Bornholmie (Dania) na Targach Funduszu w głównej hali sportowej (Grønningen 3). Targi rozpoczną się o godzinie 13.00 i obejmą działania promujące wolontariat we wszelkiego rodzaju możliwościach finansowania (fundusze unijne, państwowe, miejskie i prywatne). Planuje się zorganizowanie warsztatów w celu omówienia pomysłu projektu dotyczącego przyciągnięcia wykwalifikowanej siły roboczej. Dzieci dowiedzą się o Programie poprzez zajęcia rysunkowe.

4 października (czwartek) wszyscy, zwłaszcza młodzi malarze z rodzicami, są zaproszeni do zapoznania się z Programem i kuchnią obszaru Południowego Bałtyku na dziedzińcu Pommersches Landesmuseum w Greifswaldzie (Niemcy).

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o działaniach w ramach Europejskiego Dnia Współpracy, prosimy o kontakt z Programem Południowy Bałtyk na adres e-mail: southbaltic@southbaltic.eu.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.