W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, poradnie ambulatoryjne wznawiają działalność w szerszym zakresie. Od poniedziałku 25 maja pacjenci do budynku dostaną się innym wejściem.
W słupskim szpitalu jest 25 poradni.
Preferowane są teleporady
Pacjenci na wizytę mogą umówić się telefonicznie 59 84 60 700 w godz. 7.00.14.30. Mimo powolnego odmrażania służby zdrowia, nadal większość pacjentów ambulatoryjnych przyjmowanych jest w trybie teleporad. Jedynie w przypadku pierwszych wizyt i w sytuacjach uzasadnionych względami medycznymi pacjenci przyjmowani są w poradniach. – Podczas umawiania do poradni pracownicy szpitala wskazują, czy pacjenci umawiani są na teleporadę, czy na wizytę osobistą w poradni. Prosimy pacjentów, aby pamiętali o wskazanym im trybie porady – informuje rzecznik szpitala Marcin Prusak. – Pacjenci, którzy umawiani są na teleporadę mają wyznaczany przedział godzinowy, w którym umówionego dnia telefonuje do nich lekarz z poradni. Aby teleporady były udzielane sprawnie pacjenci zobowiązani są odbierać telefony we wskazanych godzinach – wyjaśnia Prusak.
Nowe wejście do poradni
Pacjenci kierujący się do poradni wchodzą do szpitala wejściem do części E szpitala od strony wewnętrznego parkingu. Jednak od poniedziałku, 25 maja nastąpi zmiana. Wejście do poradni ambulatoryjnych możliwe będzie jedynie przez dodatkowe wejście usytuowane z boku budynku D. Dotychczasowe wejście do poradni z holu głównego budynku szpitala zostanie zamknięte. Droga dojścia do nowego wejścia do poradni zostanie oznaczona plakatami informacyjnymi.
W poradniach przyszpitalnych reżim sanitarny
W przypadku konieczności osobistej wizyty w poradni pacjenci umawiani są na konkretne godziny. Na terenie szpitala pacjenci zobowiązani są do noszenia maseczek na twarzach oraz rękawic na rękach. Należy pamiętać, że z powodu trwającej pandemii COVID-19 przyjmowanie pacjentów w poradniach musi odbywać się zgodnie z reżimem sanitarny. – Z tego powodu do budynku poradni wpuszczana będzie tylko określona przepisami liczba pacjentów. Wejście kolejnego pacjenta będzie następowało tylko po wyjściu jednej z osób przebywających w środku. Każdy wchodzący będzie miał przeprowadzany pomiar temperatury ciała i dezynfekowane ręce – tłumaczy Prusak.