Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/0d81b0ec-0f03-48c4-968b-ba4171373690.jpg (Nie)Konferencja – Zarządzanie strategiczne w mieście

(Nie)Konferencja – Zarządzanie strategiczne w mieście

(Nie)Konferencja - Zarządzanie strategiczne w mieście

 

Agenda spotkania – (Nie)konferencja Zarządzanie strategiczne w Mieście

 

Zarządzanie strategiczne miastami ma zawsze ten sam cel – zmieniać nasze miasta na lepsze. Coraz częściej mówimy o idei szczęśliwego miasta jako o najprostszym określeniu tego, do czego zmierzamy. W zmienianiu świata na lepsze najważniejsi są ludzie i to wszystko – często zaskakujące – co między nami się dzieje: od rozmowy po emocje, od przyglądania się sobie po wspólne działanie, od spierania się po zrozumienie i zaufanie. W takich relacjach rodzą się innowacje społeczne. Dzięki nim lepiej rozwiązujemy nasze problemy, realizujemy nasze potrzeby albo po prostu polepszamy nasze życie codzienne. To znaczy, że innowacje społeczne sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi. Są więc najważniejszym sposobem urzeczywistniania idei szczęśliwego miasta. Stąd wniosek: innowacje społeczne stają się punktem odniesienia dla zarządzania strategicznego.

  • Dowiemy się, jak tworzą i wdrażają dokumenty strategiczne inne polskie miasta oraz miasta z projektu BoostINNO.
  • Porównamy doświadczenia, sprawdzimy czy nasze rozwiązania stosowane są w innych miastach, czy może ktoś znalazł lepszy sposób rozwiązywania podobnych problemów.
  • Przemyślimy, jak przełamać sektorowość programów i działań na rzecz spojrzenia całościowego, interdyscyplinarnego, wielowymiarowego – czyli jak zwiększyć innowacyjność zarządzania naszymi miastami.
  • Porozmawiamy, jak ewaluacja działań rozwojowych może wspierać prawdziwą refleksję
  • strategiczną a nie być narzędziem jedynie prostych rozliczeń efektywności.
  • Zastanowimy się, jakie są zależności między relacjami ludzkimi, innowacjami społecznymi a tworzeniem szczęśliwego miasta – czyli co jest najważniejsze w rozwoju naszych miast?

Zachęcamy do uczestnictwa!

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.