Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/da9989e8-8c43-46a9-aa63-a3b3d970aa3d.jpg Najlepsze polskie wnętrza publiczne 2016 roku. Oba są w Teatrze Szekspirowskim

Najlepsze polskie wnętrza publiczne 2016 roku. Oba są w Teatrze Szekspirowskim

Klubokawiarnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Klubokawiarnia i Bufet Aktora w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim zostały najlepszymi wnętrzami publicznymi 2016 roku w plebiscycie Polskie Wnętrze 2016.

 

Grupa Sztuka Architektury już po raz dziewiąty przeprowadziła wspólne architektoniczne podsumowanie 2016 r. Redakcje wortali Sztuka-Architektury.pl, Sztuka-Wnetrza.pl i Sztuka-Krajobrazu.pl do 20 stycznia 2017 r. zbierały informacje o najciekawszych projektach publicznych i prywatnych w polskiej architekturze ubiegłego roku.

 

Jak przebiegał wybór i kto zwyciężył?

Wynikiem poszukiwań były nominacje w poszczególnych kategoriach, na które głosowali internauci oraz profesjonalne jury, w skład którego weszli architekci – laureaci poprzednich edycji plebiscytu.

Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej gali w Centrum Łowicka w Warszawie.
Nagrodzono zwycięzców głosowania internetowego oraz dwa biura projektowe, których realizacje wybrane zostały na podstawie głosowania jury. Jedną z laureatek została Marta Koniczuk z Pracowni Architektury Wnętrz za projekty Klubokawiarni i Bufetu Aktora w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Gali towarzyszyła wystawa prac nagrodzonych oraz nominowanych w plebiscycie.

 

„Tam, gdzie portowe miasto stawia maszynę do grania, rodzi się teatr”

Marta Koniczuk o projekcie Klubokawiarni/Baru mówiła tak: „Projekt wnętrza miał nawiązywać do spektaklu podszytego techniczną maszynerią oraz do kontekstu renesansowego Gdańska. Subtelne wnętrza dominującej szkatuły były pretekstem do pomysłu na ich aranżację.

Otwory w stropie zostały wykorzystane do podwieszenia lin. Piony sznurów, widoczne na każdym piętrze teatru, przywodzące na myśl teatralną sznurownię, prowadzą widza do przestrzeni baru i galerii, znajdujących się na najniższym poziomie teatru.

Przestrzeń wystawienniczą oddziela od baru przegroda z projekcją cytatów szekspirowskich, wytyczając kierunki w zawiłym układzie podziemnego piętra”.

Artykuł o nagrodzie w Sztuce wnętrza.

Opis projektu w Sztuce wnętrza.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.