Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jakie atrakcje czekają na pomorskiej wsi podczas zimowego wypoczynku? Ferie w Swołowie

Jakie atrakcje czekają na pomorskiej wsi podczas zimowego wypoczynku? Ferie w Swołowie

Kury z kogutem

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie na czas zimowego wypoczynku przygotowało dla uczniów ciekawe atrakcje. W programie m.in. opieka nad zwierzętami oraz poznanie tradycji kulinarnych pomorskiej wsi.

 

Ponadto, oprócz warsztatów, można skorzystać z dodatkowych atrakcji: przejażdżek wozem dookoła wsi, kuligów (jeśli będzie śnieżna zima), ogniska i pieczenia kiełbasek. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych, liczba uczestników do 20 osób.

Rezerwacja warsztatów pod nr tel. tel. 59 811 94 10 lub 785 993 597.


Zwierzątka w zagrodzie

Uczestnicy zajęć poznają, jakie zwierzęta mieszkają w muzeum. Nauczą się, jak czyścić konie, głaszkać owce, karmić gęsi, wybierać jajka z kurnika, ścielić słomę, uzupełniać paszę i wodę w korytkach. Dzieci podczas zajęć powinny być zaopatrzone w odpowiednią odzież, która może ulec zabrudzeniu.

  • czas trwania: 1,5 h
  • wiek: 6+

100 lat zatrzymany czas,czyli życie w wiejskiej zagrodzie na początku XX w.

Podczas warsztatów będzie odtworzone życie bogatej pomorskiej wsi sprzed 100 lat. Uczniowie poznają działanie i zastosowanie dawnych sprzętów oraz maszyn wykorzystywanych w codziennych pracach gospodarskich, a także nauczą się obrządku zwierząt. W stodole uruchomią młockarnię, śrutownik i sieczkarnię.

  • czas trwania: 1,5 h
  • wiek: 6+


Pokaż mi, co w garnku masz – co dawniej jadano na pomorskiej wsi

Dzieci poznają dawne wyposażenie kuchni i tradycyjny wiejski jadłospis. Ugotują polewkę na maślance lub kartoflankę, usmażą racuchy na kuchni kaflowej. Młodszym dzieciom organizatorzy proponują opowieść o gólcach, gołach, taciorkach… czyli wspólne wyrabianie klusek ziemniaczanych.

  • czas trwania: 1,5 h
  • wiek: 9+

Dzieciństwo na Pomorzu

Jak wyglądało dzieciństwo 100 lat temu? Jakie było miejsce dzieci w domu i w życiu całej społeczności wiejskiej? Jakie obowiązki należały do dzieci? Jakimi zabawkami dawniej się bawiły? Spotkanie wzbogacą warsztaty ruchowe lub manualne. Nieodłącznym elementem zajęć dla młodszych dzieci są spontaniczne i zaaranżowane zabawy, nawiązujące do dawnych zabaw wiejskich, w trakcie których dzieci uczą się wyliczanek, poznają zasady dawnych gier i zapomniane zabawki. Starsze dzieci uczą się wykonywania lalki z sitowia lub szmacianej zabawki na wzór takiej, jaką mogła bawić się ich prababcia lub pradziadek.

  • czas trwania: 1,5-2 h
  • wiek: 4+ gry i zabawy
  • 7+ warsz. zabawkarskie

Zobacz: Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.