Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/be32e5aa-926f-464b-8144-56590ac0220c.jpg Jakie są zadania szkolnego animatora edukacji morskiej? Weź udział w konferencji Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej

Jakie są zadania szkolnego animatora edukacji morskiej? Weź udział w konferencji Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej

Pomorski Program Edukacji Morskiej, żaglówki

Na lekcjach w szkole dzieci i młodzież poznają przyrodę Bałtyku, uczą się wiązać węzły żeglarskie i biorą udział w rejsach po morzu. Konferencja Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej podsumowująca pierwszy rok funkcjonowania programu odbędzie się 7 i 8 czerwca 2018 r. w Porcie Jachtowym w Łebie.

 

Edukacja morska powinna stać się jedną z naszych regionalnych specjalności oraz ważnym elementem kształtowania pomorskiej tożsamości. W spotkaniu wezmą udział samorządowcy, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, nauczyciele oraz przedstawiciele klubów żeglarskich.

 

Czym jest Pomorski Program Edukacji Morskiej?

Projekt stanowi propozycję działań skierowanych do dzieci i młodzieży pomorskich szkół i placówek oświatowych. Jego podstawowe założenia opierają się na włączeniu do programów nauczania tematów związanych z problematyką morsko-żeglarską. Na lekcjach biologii uczniowie poznają faunę i florę Morza Bałtyckiego i właściwości wody morskiej. Na geografii odkrywają atrakcje turystyczne krajów nadbałtyckich, a w ramach wychowania fizycznego odbywają się zajęcia kształtujące umiejętności pływackie. Ciekawym elementem jest też nauka wiązania węzłów żeglarskich i możliwość uczestniczenia w rejsach po morzu.

 

Co wybiorą szkoły?

Elastyczna struktura programu zapewnia autonomię poszczególnych realizatorów i współpracy ze szkółkami, klubami żeglarskimi oraz wzajemne wspieranie się podczas realizacji wybranych działań oraz wzmacnia pomorski potencjał edukacyjny. Szkoły mogą wybrać kilka ścieżek realizacji programu. Mogą nakierować się na rozwój kompetencji kluczowych i kształtowanie odpowiednich postaw wśród uczniów, zachęcać do aktywnego spędzania czasu wolnego nad morzem oraz zainteresowania morską tradycją regionu, odkrywać zawody związane z gospodarka morską lub nastawić się na promowanie żeglarstwa kwalifikowanego i zawodowego.

 

Konferencja w Łebie

Program zainaugurowany został w czerwcu 2018 r., a jego celem jest integracja wiedzy z wielu przedmiotów i całościowe postrzeganie problematyki morsko-żeglarskiej w procesie edukacyjnym. PPEM skierowany jest do uczniów i nauczycieli pomorskich szkół i placówek oświatowych wszystkich etapów kształcenia. To druga konferencja, podczas której uczestnicy będą rozmawiać o roli i zadaniach szkolnego animatora edukacji morskiej. Spotkanie ma formułę dwudniową, ale istnieje możliwość udziału w jednym, wybranym dniu wydarzenia.

Szczegółowe informacje na temat konferencji, program i formularz zgłoszeniowy znajdują się TUTAJ 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.