Aktualności

V Europejski Kongres Finansowy

W Sopocie od 22 do 24 czerwca 2015 r. będzie trwać V Europejski Kongres Finansowy. Tegorocznym tematem wiodącym spotkania jest „Integracja europejska wobec kryzysu bezpieczeństwa". Zaplanowano kilkadziesiąt debat na temat m.in. bezpieczeństwa energetycznego i rynków finansowych w UE.

Regionalne Orły Eksportu

W ramach cyklu 10 spotkań w regionalnych stolicach Polski, w Gdańsku odbyła się konferencja „TOP10 najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu", w której udział wziął członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski. Wydarzenie odbyło się w czwartek, 18 czerwca.

O pomorskim bursztynie

Problematyka poszukiwania, rozpoznawania i eksploatacji złóż bursztynu niezmiennie stanowi ważny problem na różnych płaszczyznach, zarówno administracyinoprawnej, jak i gospodarczej. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, 22 czerwca 29015 r., z udziałem marszałka Mieczysława Struka, odbędzie się konferencja poświęcona tym zagadnieniom.

I Forum Biznesu i Organizacji Pozarządowych w Powiecie Lęborskim

W Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lęborku, 24 czerwca 2015 r. odbędzie się I Forum Biznesu i Organizacji Pozarządowych w Powiecie Lęborskim. W programie m.in. prezentacja programów aktywizujących społeczność lokalną i podsumowanie rocznej działalności Rady Organizacji Pozarządowej Powiatu Lęborskiego. Udział bezpłatny – konieczna wcześniejsza rejestracja.

PKM laureatką konkursu MediaKreator 2015

Drugi rok z rzędu Pomorska Kolej Metropolitalna została laureatką ogólnopolskiego konkursu MediaKreator. Tym razem PKM zdobyła pierwsze miejsce w kategorii event/konferencja, za zorganizowany w 2014 r. cykl dni otwartych na budowie PKM. W ubiegłorocznej edycji tego prestiżowego konkursu nagrodzone zostały z kolei promocyjne działania internetowe PKM.

Europa to my – konkurs

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Radio Zet i Telewizja Polska Program 1 organizują akcję informacyjną „Europa to my", poświęconą wykorzystaniu funduszy europejskich z perspektywy finansowej 2007-2013. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 czerwca 2015 r.

Samorząd przyjazny energii – konkurs

Samorząd Przyjazny Energii to konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Udział jest bezpłatny, a zgłoszenia do 10 lipca 2015 r. mogą przesyłać jednostki samorządu terytorialnego reprezentowane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz, w przypadku Warszawy, także przez poszczególne dzielnice miasta.

Dzień Pola w Lubaniu

Pole ma swoje święto, które jest obchodzone w Lubaniu koło Kościerzyny. Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2015 r. W programie przewidziano m.in. prezentację pól wdrożeniowo-upowszechnieniowych, środków ochrony roślin i pokaz maszyn rolniczych.

Czas na włoską rewizytę!

Włoscy przedsiębiorcy i turyści przyjadą do Trójmiasta, by osobiście poznać pomorskie atuty. Przez tydzień promowano je na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie. Były rozmowy o turystyce, biznesowa giełda kooperacyjna, a także wystawy, degustacje i koncerty. Polski pawilon odwiedziło w tym czasie blisko 50 tysięcy gości z całego świata.

III Pomorski Piknik Seniora

Z okazji Światowego Dnia Praw Osób Starszych, 13 czerwca 2015 r. odbędzie się Trzecim Pomorski Piknik Seniora. Celem wydarzenia jest edukacja obywatelska oraz podniesienie dostępności do informacji o prawach osób starszych, ze szczególnym uwzględnieniem praw do życia, samostanowienia, pomocy społecznej oraz ochrony zdrowia. Będzie też można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne.

Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu

Żuławskie Targi Rolne tradycyjnie odbywają się w trzeci weekend czerwca i są jednymi z największych w Polsce organizowanych przez ośrodki doradztwa rolniczego. W tym roku w Starym Polu, 20 i 21 czerwca 2015 r. ponad 500 wystawców zaprezentuje najnowsze osiągnięcia krajowej i światowej techniki, technologii i genetyki, co dobrze służy postępowi, rozwojowi i restrukturyzacji rolnictwa.

Festiwal Kobiecości w Gdyni

W Gdyni, 17 i 18 czerwca 21015 r. będzie miał miejsce Festiwal Kobiecości. W programie spotkania ze wspaniałymi kobietami świata biznesu, warsztaty i szkolenia. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem: Twój Talent – Twój Rozwój – Twój Sukces. Udział – bezpłatny, jednakże konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Jarmark Francuski w Gdańsku

Sukces ubiegłorocznej edycji Jarmarku Francuskiego w Gdańsku przerósł oczekiwania zarówno wystawców, jak i zwiedzających. Od 10 do 14 czerwca 2015 r. niepowtarzalne francuskie smaki i wyroby rzemieślnicze powrócą nad polskie morze. Organizowany przez PAQ Organisation jarmark to wyśmienita francuska kuchnia oraz lokalni rzemieślnicy.

Giełda jest kobietą

Grupa Energa oraz Ministerstwo Skarbu Państwa zapraszają na konferencję „Giełda jest kobietą", która odbędzie się 3 czerwca 2015 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Podczas spotkania szkoleniowo-warsztatowego ekspertki rynku kapitałowego przedstawią podstawy inwestowania oraz możliwości, jakie giełda tworzy dla rozwoju firmy czy lokowania oszczędności.

Pierwsze konkursy w Regionalnym Programie Operacyjnym

Na piątkowej konferencji prasowej marszałek Mieczysław Struk ogłosił trzy pierwsze konkursy, w których wnioskodawcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie swoich projektów. Zarząd Województwa Pomorskiego ma do dyspozycji 1,86 mld euro, które do 2020 roku przeznaczy na rozwój regionu.

Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w Słupsku

Słupsk włącza się w europejskie promowanie zrównoważonego transportu, lepszej jakości życia, innowacyjności, równości szans. Spotkanie ze słupską młodzieżą zaangażowaną w rozwój nowoczesnych technologii związanych z zieloną energią, festyn „Miasto w ruchu", to tylko część wydarzeń zaplanowanych od 31 maja do 3 czerwca 2015 r.

Kapitał dla rozwoju

Wiosną i jesienią w szesnastu miastach wojewódzkich odbędzie się cykl jednodniowych spotkań pn. „Kapitał dla rozwoju". 27 maja w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca oficjalne otwarcie tego wydarzenia. W spotkaniu wziął udział marszałek Mieczysław Struk, prezes Giełdy Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Paweł Tamborski, przedstawiciel Ministerstwa Skarbu Państwa oraz dyrektor Doradztwa Biznesowego PWC Jakub Kurasza.

Targi Rolno-Przemysłowe w Lubaniu

W Lubaniu koło Kościerzyny, 6 i 7 czerwca 2015 r. będą miały miejsce XXIV Targi Rolno-Przemysłowe, którym towarzyszyć będzie Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Jest to doroczne święto hodowców, rolników, przetwórców i wszystkich osób pracujących na rzecz rolnictwa.

Najsłodsze targi w Gdańsku

Na trzy dni, od 27 do 29 maja 2015 r., AmberExpo w Gdańsku stanie się miejscem prezentacji nowych produktów, technologii, widowiskowych konkursów i pokazów. Swoją ofertę zaprezentuje blisko 200 wystawców z Polski, Niemiec, Litwy, Danii, Wielkiej Brytanii, Islandii, Włoch i Pakistanu. Imprezom towarzyszą szkolenia i wykłady dla profesjonalistów z branży spożywczej i gastronomicznej oraz konkursy kulinarne i cukiernicze, którym pikanterii doda prowadzący je showman Krzysztof Skiba.

Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom – relacja

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku, 8 maja 2015 r. odbyła się gala III edycji konkursu Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom. Wydarzeniem towarzyszącym była konferencja „Nowa perspektywa czy ostatnia szansa? Jak realizować projekty rozwojowe w budżecie UE 2014-2020".

„Sześć stóp pod ziemią”, czyli Coffitivity #3

Pomorskie Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość" oraz Miasto Sopot zapraszają na kolejne spotkanie adresowane do sopockiej społeczności twórców, organizatorów i przedsiębiorców. Nadchodzące Coffitivity, poświęcone będzie nowoczesnemu designowi w nietypowych branżach, odbędzie się 28 maja 2015 r. w Klubie Atelier w Sopocie.

Kapitał dla rozwoju w Gdańsku

W Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku, 27 maja 2015 r. odbędzie się konferencja „Kapitał dla rozwoju". To cykl jednodniowych bezpłatnych spotkań, które odbędą się wiosną i jesienią 2015 r. w 16 miastach wojewódzkich. Projekt adresowany jest do samorządów terytorialnych wszystkich stopni oraz firm z danego regionu. Gospodarzem gdańskiego spotkania jest marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

X Pomorskie Forum Przedsiębiorczości

Już po raz dziesiąty w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, 21 maja 2015 r. odbędzie się Pomorskie Forum Przedsiębiorczości. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie zarządzanie zasobami ludzkimi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

„O dobrych i złych praktykach rozwiązywania sporów” w Gdyni

Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką rozwiązywania sporów i mediacji do udziału w szkoleniu „Houston mamy problem!... czyli o dobrych i złych praktykach rozwiązywania sporów". Spotkanie odbędzie się 26 maja 2015 r., w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Rolno-kwiatowe targi w Słupsku

Majówkowo-kwiatowo będzie w Słupsku przez dwa dni, 16 i 17 maja 2015 r. Przyjadą producenci sprzętu rolniczego, urządzeń do przetwórstwa rolno-spożywczego, środków ochrony roślin, nawozów i pasz. Będzie wystawa zwierząt pochodzących z najlepszych ośrodków hodowli zarodowej i mnóstwo kwiatów. Dla smakoszy przewidziano pokaz potraw kuchni regionalnej i konkurs kulinarny makaronowe cuda.

INNO3city – Arena Liderów

W Sopocie, 29 maja 2015 r. będzie miała miejsce 4. edycja międzynarodowej konferencji dedykowanej rozwojowi innowacyjności. W programie spotkania prezentacje, dyskusje, warsztaty i rozmowy w strefie networkingowej.

Alexander Mann Solutions w Gdańsku

W związku z planami dynamicznego rozwoju firmy w roku 2015, Alexander Mann Solutions (AMS), pionier w zakresie outsourcingu procesów rekrutacyjnych, podjął decyzję o rozwoju firmy w Polsce. Jako projekt pilotażowy, AMS planuje otwarcie w Gdańsku oddziału regionalnego, ukierunkowanego na wsparcie wewnętrzne firmy w zakresie rekrutacji oraz pozyskiwania kandydatów.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W całej Polsce od 7 do 10 maja 2015 r. trwają Dni Otwarte Projektów Unijnych. W województwie pomorskim czeka na mieszkańców i turystów niemal 100 atrakcji. Warto skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki, która pozwoli zorientować się, co będzie się działo w okolicy.

Samorząd terytorialny i rynek kapitałowy

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza 18 maja 2015 r. na ogólnopolską konferencję naukową połączoną z giełdą kooperacyjną w ramach projektu CATALYsator – jednostki samorządu terytorialnego na rynku kapitałowym. Spotkanie skierowane jest do studentów, doktorantów, pracowników naukowych i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom – konferencja i gala

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku, 8 maja 2015 r. będą miały miejsce gala III edycji konkursu Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom oraz konferencja „Nowa perspektywa czy ostatnia szansa? Jak realizować projekty rozwojowe w budżecie UE 2014-2020". Gościem będzie dr Janusz Lewandowski, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Archiwum wiadomości