Aktualności

Kolejny nowoczesny pociąg na pomorskich torach. Pasażerowie jeżdżą nim wcześniej niż zakładano

Na Pomorze trafił ostatni z dziesięciu elektrycznych pojazdów typu Impuls. Samorząd województwa pomorskiego odebrał pociąg od producenta we wtorek, 18 lutego 2020 roku. Pojazd obsługuje linię Słupsk – Elbląg i już wjechał na tory. Producent zrealizował zamówienie ponad siedem miesięcy przed terminem.

Klimatyzowane, z monitoringiem i z wi-fi. Jeszcze w tym roku na pomorskie tory wyjadą nowe pociągi

Samorząd województwa pomorskiego ogłosił przetarg na nowe składy elektryczne. Zastąpią one wysłużone pociągi na trasie do Słupska, Tczewa czy Malborka.

Pomorskich Impulsów będzie dziesięć. Samorząd województwa wykorzysta opcję przewidzianą w przetargu

Dziesiąty Impuls przyjedzie na Pomorze w pierwszym kwartale 2020 roku. Skład kosztuje 24,6 mln zł. „Dziesątka" będzie taka sama, jak pozostałe, już jeżdżące, składy pomiędzy Słupskiem a Elblągiem.

Nowe Impulsy już wjechały na pomorskie tory. Kursują do Elbląga i do Słupska [ZDJĘCIA]

Wraz z nowym rozkładem jazdy, od 9 grudnia 2018 r. na pomorskie szlaki wyjadą dwa pierwsze najnowsze elektryczne składy. Zbudowane na zamówienie samorządu województwa Impulsy w komfortowych warunkach zawiozą pasażerów do Elbląga i Słupska. Które konkretnie pociągi będą obsługiwane nowym taborem?

Nie pięć, a dziewięć. Tyle nowych elektrycznych składów będzie jeździć na Pomorzu

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o zakupie większej liczby pociągów Impuls. Dodatkowe cztery składy przyjadą na Pomorze za około rok. Łącznie po naszych torach kursować będzie dziewięć Impulsów.

Nowe pociągi przyjadą jeszcze w tym roku. Impulsem pojedziemy do Słupska i Elbląga [ZDJĘCIA]

Pociągi będą komfortowo wyposażone i klimatyzowane. Do końca roku z nowosądeckiej fabryki na Pomorze przyjadą cztery nowe składy 45WE Impuls.

Nowe pociągi elektryczne coraz bliżej. Impulsy przyjadą jeszcze w tym roku. Umowa z producentem podpisana

Klimatyzacja, wi-fi i defibrylator to tylko niektóre z udogodnień, jakie będą posiadać pociągi elektryczne wykonane przez firmę z Nowego Sącza. Składy pojadą do Słupska. Pierwszy kurs już w grudniu.

133 miliony złotych na tabor kolejowy. Pierwsze składy, które kupi samorząd województwa mogą przyjechać pod koniec roku

Pięć nowoczesnych pociągów elektrycznych obsłuży między innymi linię Słupsk – Trójmiasto. Po elektryfikacji będą też mogły wjeżdżać na linię Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.