Aktualności

Najpierw Starogard Gdański i Słupsk, potem Szwecja, Niemcy i Litwa. Przez Bałtyk z jednym biletem. Tak ma być za trzy lata

Przedstawiciele Pomorza, Szwecji, Niemiec i Estonii spotkali się w Gdańsku, aby zainaugurować prace nad wspólnym biletem, który ma ułatwić podróżowanie po krajach bałtyckich.

Gdyńska Szkoła Filmowa wygrała w ubiegłym roku. Kto zdobędzie tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej 2017?

Które miejsca na Pomorzu są bezpieczne dla mieszkańców, ciekawe dla turystów i atrakcyjne dla przedsiębiorców? Rozpoczęła się XII edycja prestiżowego konkursu o nagrodę marszałka województwa pomorskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 sierpnia 2017 r.

Inwestycja w odpady? To się opłaca. Będzie czyściej i taniej. W pomorskich gminach powstaną miejsca segregacji śmieci.

Punkty zostaną wybudowane między innymi w: Skarszewach, Cewicach, Dzierzgoniu i Ustce. Dzięki temu mieszkańcy oszczędzą pieniądze i zyskają czystsze otoczenie.

W tych miejscach będzie żyło się lepiej. Ponad 115 milionów złotych unijnej dotacji na rewitalizację pomorskich miast

Odbudowa zniszczonych dróg i chodników. Uporządkowanie parków. Renowacja budynków mieszkalnych. Przede wszystkim jednak pomoc społeczna oraz stworzenie nowych miejsc pracy. Takie mają być najważniejsze efekty działań rewitalizacyjnych w Gdyni, Tczewie, Kartuzach i Wejherowie.

Chcesz wygrać 10 tysięcy złotych? Weź udział w maratonie projektowania, by ułatwić podróżowanie niepełnosprawnym

Jak ma kupić bilet osoba niewidoma czy nie zgubić się na lotnisku, nie słysząc komunikatów? Rozwiązania tych i wielu innych problemów podejmą się 9 i 10 czerwca 2017 r. programiści w Gdańsku i Krakowie.

Amerykańska firma elektroniczna przenosi produkcję z Chin na Pomorze. Kilkaset nowych miejsc pracy

W ostatnich latach Polska i Pomorze stały się ważnym producentem elektroniki. W województwie pomorskim w sektorze elektronicznym pracuje już 17 tys. osób. – Liczba ta niedługo wzrośnie do blisko 20 tysięcy – uważa Anna Rajzer z Invest in Pomerania.

W Stoczni Nauta powstaje coraz więcej statków. Skończyli trawler rybacki, teraz budują okręt... szpiegowski

W Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku zwodowano trawler rybacki "Rockall". To już dziesiąty statek, jaki stocznia zbudowała dla duńskiej stoczni Karstensens Skibsvaerft. Finalnym odbiorcą będzie armator Astrid Fiskeri.

Będzie taniej i bardziej ekologicznie. Blisko 121 milionów na modernizację szkół, urzędów i budynków mieszkalnych

Inwestycje będą realizowanie między innymi w: Jastrzębiej Górze, Kiełpinie, Przetoczynie oraz w Jodłownie. To kolejne miejscowości, w których będzie tańsze ogrzewanie i czystsze powietrze.

Gryf Gospodarczy 2017. Nagrodzono liderów pomorskiej przedsiębiorczości. „Wybór jest coraz trudniejszy" [ZDJĘCIA]

Statuetki Gryfa Gospodarczego przyznano siedmiu przedsiębiorstwom. Jedno zostało uhonorowane podwójnie. W tym roku po raz pierwszy przyznano też wyróżnienie za całokształt działalności. Nagrody wręczono podczas finałowej gali, 5 czerwca 2017 r. w Dworze Artusa w Gdańsku.

Do kogo trafi Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy 2017? Już dzisiaj poznamy laureatów konkursu

Gryf Gospodarczy jest jedną z najbardziej cenionych nagród w naszym regionie, przyznawaną od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego. Statuetkę otrzymują najlepsze przedsiębiorstwa na Pomorzu. Tegorocznych zwycięzców poznamy podczas uroczystości, która odbędzie się o godz. 14.00 w Dworze Artusa w Gdańsku.

Ruszył montaż czerwonych wiat na gdyńskich przystankach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Kronika budowy PKM [FILM]

Prace budowlane na linii kolejowej Gdynia – Kościerzyna ani na moment nie zwalniają. PKM pokazała kolejny film z budowy. Na przystanku Gdynia Karwiny montowane są właśnie pierwsze elementy charakterystycznych dla linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wiat peronowych.

Wybory czempionów i wiceczempionów… zwierząt oraz pasze i maszyny rolnicze. Pomorskie AgroTargi w Lubaniu

Najnowszej generacji nawozy, środki ochrony roślin, ulepszacze glebowe, pasze oraz inne środki żywieniowe dla zwierząt, maszyny i urządzenia rolnicze – to wszystko będzie prezentowane podczas targów. Tradycyjnie towarzyszy im Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której prezentowane są wszystkie gatunki zwierząt gospodarskich.

Uwaga! Utrudnienia na drodze wojewódzkiej w Dzierzgoniu. Rozpoczynają się badania archeologiczne

Od 6 czerwca 2017 r. do końca roku zamknięta będzie ulica Odrodzenia w Dzierzgoniu. Sprawdź, którędy pojechać, aby uniknąć problemów.

Czy wiesz, kto został najlepszym sołtysem w województwie pomorskim? Wielki plebiscyt rozstrzygnięty

Maciej Czarnecki z Rakowska w gminie Gniew oraz sołectwo Rekowo Górne w gminie Puck zostali laureatami plebiscytu Sołtys Pomorza 2017 i Sołectwo Pomorza 2017. Zwycięzca pojedzie na Wyspy Kanaryjskie.

Nowe pociągi Pesa Link już jeżdżą po Pomorzu. Mają wielką zaletę: posiadają specjalną strefę dla najmłodszych [ZDJĘCIA]

Na dworcu w Gdańsku Wrzeszczu, 29 maja 2017 r., zaprezentowano nowy pociąg spalinowy LINK wyprodukowany przez bydgoską PESĘ.

Nowe węzły integracyjne w Gdańsku, Pruszczu Gdańskim, Rumi, Redzie, Somoninie. Inwestycje za 170 mln zł

Powstanie 11 węzłów integracyjnych z drogami dojazdowymi, 13 parkingów dla aut i rowerów, nowe ścieżki rowerowe, przystanki i wiaty. Takie udogodnienia będą dla mieszkańców Gdańska, Somonina, Redy, Pruszcza Gdańskiego, Cieplewa, Pszczółek i Rumi. Szacuje się, że w ciągu roku z inwestycji skorzysta ponad 27 mln pasażerów.

Marek Kamiński i doradcy zawodowi – co łączy polarnika ze specjalistami od poszukiwania pracy innym?

Planuj, motywuj, działaj – to hasło tegorocznego spotkania doradców zawodowych. Ścisła współpraca całego środowiska w ramach regionalnego systemu poradnictwa zawodowego jest bardzo ważna dla doskonalenia warsztatu pracy, wymiany dobrych praktyk oraz podejmowania wspólnych przedsięwzięć.

Wygodne przesiadki i ekologiczne ciepło. Miliony złotych z Unii na inwestycje w Przodkowie i Żukowie

W Żukowie powstanie węzeł integracyjny a w Przodkowie ekologiczne ogrzewanie. Kolejne inwestycje z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego

Pomorskie Mamy – ile ich mamy? Dzień Matki na Pomorzu w liczbach

Pomorskie mamy swoje pierwsze dziecko rodzą średnio w wieku 27 lat i częściej chłopców niż dziewczynki. Tak wynika z danych przygotowanych z okazji Dnia Matki przez Urząd Statystyczny w Gdańsku [INFOGRAFIKA].

Pomorski biznes współpracuje z Kanadą. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o transatlantyckiej wymianie

Chcesz nawiązać kontakty biznesowe z kanadyjskimi partnerami? Przyjdź na seminarium w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Znasz się na elektronice lub logistyce? Czeka 200 etatów w kwidzyńskim Lacroix Electronics

Firma Lacroix Electronics to największy w Polsce producent elektroniki motoryzacyjnej. Swoim pracownikom, oprócz stabilnego zatrudnienia, oferuje też atrakcyjne świadczenia socjalne. Nauka języków obcych, masaże i… spa – sprawdź, co jeszcze?

W pomorskich gminach będzie cieplej i oszczędniej. Blisko 60 milionów na modernizację ogrzewania

Kępice, Skarszewy, Skórcz i Kwidzyn. To tylko niektóre z gmin, w których będą nowoczesne instalacje grzewcze.

Nie jesteśmy dziećmi gorszego boga. Mieszkańcy Pomorza chcą budowy całej trasy S6

Kilkadziesiąt osób protestowało w Darżynie, Lęborku, Mostach i Godętowie przeciwko opóźnieniu budowy trasy S6. Mieszkańcy w poniedziałek blokowali drogi chodząc po przejściach dla pieszych.

Atrakcje z trolejbusem w tle czy siłownia pod chmurką? Ostatni z Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Jeszcze tylko dzisiaj jest szansa na skorzystanie z bezpłatnych atrakcji zorganizowanych przez beneficjentów funduszy europejskich. Dobra zabawa i niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Mammografia i koło fortuny. Drugi z Dni Otwartych Funduszy Europejskich za nami

Kilkaset osób wzięło udział w kole fortuny w Centrum Hewelinum, a kilkadziesiąt kobiet poddało się mammografii. Miłośnicy regionalnej kuchni delektowali się kaszubskimi specjałami.

Poczuj się jak maszynista. Wielki festyn w Malborku

Konkursy z nagrodami, pokaz zdobienia ceramiki i lokalne specjały kulinarne. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na uczestników festynu „Festiwal szwajcarski – Siła regionów". W sobotę, 20 maja 2017 r. koniecznie przyjedz do Malborka.

Odkrywali niedostępne zakamarki portu lotniczego. Dni Otwarte Funduszy Europejskich na lotnisku w Gdańsku

50 osób, które najszybciej i poprawnie odpowiedziały na przygotowane pytania miały niepowtarzalną okazję zwiedzenia Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku od kuchni.

Zbudują część S6. Ale protesty trwają, w poniedziałek blokady na drogach

Mieszkańcy gmin Nowa Wieś Lęborska, Potęgowo, Łęczyce, oraz Lębork zaprotestują przeciwko opóźnianiu budowy trasy S6. W poniedziałek 22 maja 2017 r. zablokują drogę w swoich miejscowościach. Tymczasem minister ogłasza przetarg na część trasy.

Pomorskie najlepsze w Polsce w wykorzystaniu unijnych środków. Wyprzedziliśmy nawet programy rządowe

Pomorskie wykorzystało już 52 procent budżetu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. To najlepszy wynik w Polsce.

Gdyński Solaris i kościerska drezyna przyciągnęły najwierniejszych fanów komunikacji. Pierwszy z Dni Otwartych Funduszy Europejskich za nami

Czwartek, pierwszy z Dni Otwartych Funduszy Europejskich, bez wątpienia należał do miłośników transportu. W Kościerzynie swoje drzwi otworzyło Muzeum Kolejnictwa, a w Gdyni Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej.