Aktualności

Sopockie Targi Seniora 2016

W Sopocie, 22 i 23 października 2016 r. już po raz 7. odbędą się Targi Seniora. To propozycja na ciekawy aktywny weekend nie tylko dla seniorów, ale i dla całych rodzin. Będzie można zapoznać się z szerokim i różnorodnym wachlarzem produktów i usług dostosowanych do potrzeb osób starszych, dzięki którym mogą dłużej cieszyć się zdrowiem, sprawnością fizyczną oraz radzić sobie w codziennym życiu.


Coaching w rękach menedżerów

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów, 22 września 2016 r. organizuje w Gdańsku warsztat pokazujący, jakimi zagadnieniami w pracy menedżera zajmuje się coach oraz ćwiczenie narzędzi wykorzystywanych w pracy z ludźmi. Podejście coachingowe może być stosowane w pracy menedżerskiej, w której nieodłączną częścią jest realizacja zadań, stawianie celów, komunikowanie się z zespołem oraz monitorowanie zadań wykonywanych przez innych.


Festiwal Jabłka na Targu Węglowym

Cortland, Gloster, Golden Delicious, Ligol, Lobo i wiele innych odmian czeka na wszystkich miłośników jabłek na Targu Węglowym w Gdańsku. W sobotę, 24 września 2016 r. odbędzie się trzecia już edycja Festiwalu Jabłka. W programie wiele atrakcji m.in.: pokazy gotowania zwycięzcy Top Chefa, Tomasza Purola, językowe skojarzenia z jabłkiem Jerzego Bralczyka, warsztaty kulinarne. Wstęp – wolny.


Zostań coachem, to dobry zawód!

Kolejne spotkanie z cyklu Porozmawiajmy o Coachingu, „Zostań coachem, to dobry zawód!", będzie miało miejsce w Gdańsku, 21 września 2016 r. Wydarzenie dedykowane jest menedżerom, pracownikom działów HR i osobom zainteresowanym coachingiem, a organizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza SA.


Absolwencie – poszerz kwalifikacje!

Od października 2016 r. rusza XIV edycja studiów podyplomowych „Aplikacje i usługi internetowe" na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. W tym roku studia realizowane są w zaktualizowanej formie i w ścisłej współpracy z programistami ze znanych firm branży IT: Atena Usługi Informatyczne i Finansowe, Blue Media, Young Digital Planet oraz w partnerstwie z fundacją Edukacyjne Centrum Doskonalenia.


Dzień Kukurydzy w Lubaniu koło Kościerzyny

W Lubaniu koło Kościerzyny, 13 września 2016 r. kukurydza będzie miała swoje święto. Odwiedzający, na poletkach demonstracyjnych, zobaczą 84 odmiany, poszerzą wiedzę o plonowaniu i uprawie kukurydzy. Firmy związane z rolnictwem zaprezentują sprzęt i środki niezbędne przy uprawie tej popularnej rośliny,


Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu

W Lubaniu, 17 i 18 września 2016 r. podczas Kaszubskiej Jesieni Rolniczej będzie można obejrzeć Wystawę Królików i Gołębi Rasowych i wziąć udział w dożynkach diecezjalnych. Będą też wystawy zwierząt hodowlanych i ozdobnych oraz zawody konne w powożeniu.


Kariera IT w Sopocie

W Sopocie, 24 września 2016 r. odbędzie się trójmiejska edycja wydarzenia Kariera IT. To spotkanie dla branży informatycznej, skierowane do specjalistów IT, programistów oraz studentów kierunków informatycznych. Na uczestników czekają liczne atrakcje: prelekcje merytoryczne, prezentacje najlepszych ofert pracy, pokazy nowinek technologicznych i konkursy z nagrodami.


Szkolenie w ramach akcji Masz Głos

Tam, gdzie mieszkasz, dużo można zmienić! Fundacja im. Stefana Batorego zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. „Jaki wpływ ma Twój głos? Narzędzia współpracy z samorządem (budżet obywatelski, inicjatywa lokalna, inicjatywa uchwałodawcza, informacja publiczna) – jak to działa?". Spotkanie odbędzie się we wtorek, 20 września 2016 r. w Słupsku, konieczna wcześniejsza rejestracja.


O zwiększeniu atrakcyjności inwestycyjnej regionu

Agencja Rozwoju Pomorza, koordynator inicjatywy Invest in Pomerania, zaprasza na spotkanie „Invest in Pomerania 2020 – zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej regionu", które odbędzie się w czwartek, 8 września 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.


Pomysł, startup i przetrwanie na rynku, czyli Coffitivity #15

Aż cztery piąte startupów upada! Chcesz zatem wiedzieć, jak złapać przedsiębiorczy wiatr w żagle swojego pomysłu i nie utknąć na biznesowej mieliźnie? Przyjdź na najbliższe spotkanie dla kreatywnych i przedsiębiorczych, na które zaprasza Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość". Coffitivity #15 odbędzie się w środę 14 września w wyjątkowej scenerii Skansenu Grodzisko w Sopocie.


Fujifilm otwiera w Gdańsku pierwsze europejskie Centrum Usług Wspólnych

Firma Fujifilm właśnie ogłosiła utworzenie nowego oddziału w Gdańsku. Od 1 września 2016 r. nowe centrum będzie wykonywać procesy operacyjne dla Fujifilm w Europie głównie w obszarze finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.


Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku

Oferty największych i najpopularniejszych deweloperów, agencji nieruchomości, propozycje kredytów hipotecznych od banków i pośredników finansowych, darmowe seminaria i porady ekspertów – wszystko to na Targach Mieszkań i Domów, 10 i 11 września 2016 r. w Gdańsku. Tylko podczas targów można spotkać się ze wszystkimi wystawcami w jednym miejscu, porównać oferty, zebrać doświadczenia i podjąć świadomą decyzję o zakupie nowego lokum.


Forum Edukacyjne Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Warszawie

Na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, 14 i 15 września 2016 roku odbędzie się Forum Edukacyjne Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Uczestnicy wezmą udział w 2-dniowych bezpłatnych warsztatach i prelekcjach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Konferencja o dostępnym finansowaniu dla małych i średnich firm

W Gdańsku, 22 września 2016 r. odbędzie się konferencja o dostępnym finansowaniu dla małych i średnich firm. Przedsiębiorcy, być może ostatni raz w takiej skali, mogą sięgać po środki z Unii Europejskiej. Czas na decyzję jest do końca 2020 r. Udział – bezpłatny.


XXII Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne w Starym Polu

W Starym Polu, 10 i 11 września 2016 r. odbędą się Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne. Wydarzenie jest imprezą promocyjno-doradczą rolnictwa, ogrodnictwa i obszarów wiejskich w rejonie Żuław i Powiśla.


Dzień Ziemniaka 2016 w Lubaniu

Na Dzień Ziemniaka do Lubania koło Kościerzyny, 6 września 2016 r. zaprasza Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Dział Systemów Produkcji Rolnej Standardów Jakościowych i Doświadczalnictwa. W programie przewidziane jest zwiedzanie poletek pokazowych z 40 odmianami ziemniaka. Nie zabraknie też prezentacji maszyn do zbioru ziemniaków.


Wykryją antybiotyki w żywności

Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia powiększyło swoją ofertę w zakresie analiz laboratoryjnych o usługę badań metodą chromatografii gazowej. Technika może być stosowana m.in. w przemyśle spożywczym do wykrywania antybiotyków i szkodliwych substancji w żywności. Z oferty mogą korzystać zarówno firmy mające swoją siedzibę w Parku, jak i zewnętrzni zleceniodawcy.


Studio zmiksowanej rzeczywistości

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia powstaje pierwsze europejskie studio zmiksowanej rzeczywistości, które pozwala przenieść aktorów i prezenterów w dowolną trójwymiarową przestrzeń. Może to być zarówno powierzchnia Księżyca, tropikalna wyspa, jak i klasyczny newsroom czy wirtualne wnętrze promowanego produktu. Możliwości są nieograniczone – wszystko zależy tylko i wyłącznie od inwencji twórców.


Targi Nowy Dom, Nowe Mieszkanie w Gdyni

Gdyńską edycję Targów Mieszkaniowych Nowy Dom, Nowe Mieszkanie zaplanowano w dniach 3-4 września 2016 r. w hali Gdynia Arena. Będzie można poznać najnowsze inwestycje mieszkaniowe na terenie Trójmiasta i okolic oraz zasady udzielania kredytów i warunki udziału w programach pomocowych państwa skierowanych do młodych.


Stu wystawców na Jesieni w ogrodzie

6. edycja kiermaszu Jesień w ogrodzie odbędzie się w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym Rënk w Gdańsku, 11 i 12 września 2016 r. Wśród blisko 100 wystawców znajdą się producenci cebulek kwiatowych, drzew, krzewów ozdobnych, owocowych, iglastych, liściastych, wrzosów oraz wrzośców. Wstęp – bezpłatny.


Sii zwiększa zatrudnienie

Sii, drugi największy pracodawca IT w północnej Polsce, zatrudnia 700 osób w Trójmieście. Gdański oddział w ciągu roku planuje zatrudnić 100 kolejnych programistów. W całej Polsce w Sii pracuje 2400 inżynierów. Spółka rozpoczyna rekrutację do nowych międzynarodowych projektów informatycznych. Oprócz trójmiejskiego rynku pracy, Sii przyciąga do Gdańska specjalistów z całej Polski. Oferuje pakiety relokacyjne i pomaga w przeprowadzce.


Konkurs Darboven Idee Grant dla przedsiębiorczych Polek

Jesteś przedsiębiorcza kobietą prowadzącą firmę dłużej niż 3 lata? A może dopiero zamierzasz rozpocząć działalność na własny rachunek? Jeżeli masz innowacyjną biznesową ideę, złóż wniosek i wygraj 100 tysięcy złotych. Termin składania wniosków upływa 11 września 2016 r.


Wsparcie tworzenia lub rozwoju centrów badawczo-rozwojowych

Ministerstwo Rozwoju przeznaczyło 460 mln zł na wsparcie tworzenia lub rozwoju centrów badawczo-rozwojowych. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski od 1 września do końca października 2016 r.


Targi Bursztynu Ambermart

Ambermart to drugie, największe na świecie – po Amberif – targi bursztynu. Ponad 220 wystawców z 9 krajów, od 25 do 27 sierpnia 2016 r. w Gdańsku zaprezentuje bursztyn w różnych odsłonach – jako element biżuterii, form użytkowych oraz sztuki. Wydarzenie urozmaicą wystawy, spotkania i warsztaty, z których część zostanie poświęcona zagadnieniu autentyczności i rozpoznawaniu surowca.


Expo w Astanie – Platforma Najlepszych Praktyk Energetycznych

Platforma Najlepszych Praktyk Energetycznych znajdować się będzie w jednym z pawilonów tematycznych na Wystawie Światowej Expo w Kazachstanie. W czerwcu 2017 r. prezentowane tam będą projekty i technologie energetyczne dotyczące gospodarki, polityki, współpracy międzynarodowej. Termin zgłoszeń został wydłużony do 15 sierpnia 2016 r.


Pomorska reprezentacja na Expo 2017 – zgłoś swój udział

W 2017 r. Wystawa Światowa Expo zagości w Kazachstanie. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca regiony i reprezentujące je firmy, uczelnie, a także artystów, którzy chcieliby się zaprezentować w Astanie, do zgłaszania chęci udziału w imprezie.


Startupy na start, czyli rozwiń biznes w trzy miesiące

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia już po raz drugi będzie wspierać pomysły na innowacyjny biznes, zgłoszone w programie Startups Wanted. Uczestnicy będą mogli skorzystać z doświadczenia i wsparcia praktyków biznesu, którzy podpowiedzą im, jak uzyskać finansowanie biznesowego przedsięwzięcia lub dotrzeć do pierwszych klientów. Nabór do drugiej edycji programu trwa do 10 sierpnia 2016 r.


Design4Enterprises - weź udział w polskiej edycji programu

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość" i pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network zapraszają przedsiębiorców sektora MŚP do udziału w projekcie rozwoju kompetencji w zakresie design management. Seminarium wprowadzające w ramach polskiej edycji ogólnoeuropejskiego programu Design for Enterprises odbędzie się 6 września w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.


Województwo pomorskie i jego regionalny program operacyjny zaprezentowane w 22 językach

W 57. numerze wydawanej w 22 językach publikacji Komisji Europejskiej „Panorama", województwu pomorskiemu i Regionalnemu Programowi Operacyjnemu na lata 2014-2020 poświęcono okładkę i osiem stron. Znalazł się tam także wywiad z marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem. Pomorskie to pierwszy region tak kompleksowo przedstawiony.


Archiwum wiadomości