Aktualności

CIMC inwestuje w Gdyni

China International Marine Containers (Group) Co., Ltd. (CIMC) to pochodząca z Chin globalna spółka zatrudniająca ponad 60 000 pracowników i posiadająca ponad 300 firm członkowskich między innymi w Azji, Ameryce Północnej, Europie, Australii. Zasięg CIMC obejmuje ponad 100 państw. Teraz firma rozszerza swoją działalność i otwiera fabrykę naczep samochodowych w Gdyni.

O nowoczesnej ochronie roślin

W Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Gdańsku w Oddziale w Starym Polu, 5 listopada 2015 r. odbędzie się konferencja „Nowoczesne techniki ochrony roślin. Aktualne zagadnienia integrowanej ochrony roślin. W programie spotkania m.in. wykłady i pokaz spryskiwaczy na torze przeszkód.

Konferencja Związku Miast Bałtyckich

W Gdyni, w dniach 27-30 października 2015 r. odbędzie się XIII Konferencja Generalna Związku Miast Bałtyckich „Tworzenie inteligentnych miast w regionie Morza Bałtyckiego", organizowana przez Gdynię oraz Związek Miast Bałtyckich. Konferencja prasowa inaugurująca wydarzenie odbędzie się w środę, 28 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Coffitivity #7 w Sopocie

Pomorskie Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość" oraz Miasto Sopot zapraszają na kolejne spotkanie adresowane do sopockiej społeczności twórców, organizatorów i przedsiębiorców. Nadchodzące Coffitivity, pod hasłem „To są roboty, których szukacie albo jak skonstruować fajny biznes", odbędzie się 28 października 2015 r. w Sopocie.

Szwedzka pomoc po wojnie

W gdańskim Dworze Artusa, 22 października 2015 r. odbędzie się konferencja otwierająca 4-letni projekt „Potop pomocy. Szwedzka pomoc dla Trójmiasta i Pomorza po II wojnie światowej". Fundacja Bowke, inicjator wydarzenia, przedstawi założenia programu dotyczącego historii szwedzkiej pomocy humanitarnej dla Polski po zakończeniu II wojny światowej.

Możliwości rozwoju produkcji rolniczej

W Oddziale Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu, 29 października 2015 r. (czwartek) odbędą się warsztaty naukowe „Możliwości rozwoju różnych kierunków i systemów produkcji rolniczej w województwie pomorskim oraz ich wpływ na środowisko przyrodnicze". Spotkanie poprowadzą przedstawiciele IUNG w Puławach.

Wsparcie dla pomorskich firm w handlu zagranicznym

Bank Zachodni WBK oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, 20 października 2015 r. podpisały list intencyjny w sprawie współpracy, której celem jest pomoc polskim firmom z województwa pomorskiego w ich działalności importowej oraz eksportowej. Wspólna inicjatywa przewiduje działania edukacyjne mające zachęcić regionalnych przedsiębiorców do otwierania się na nowe rynki zbytu.

Akademickie Targi Pracy Trójmiasto

W Gdańsku, 21 października 2015 r. odbędą się Akademickie Targi Pracy. To jedno z największych wydarzeń organizowanych przez biura karier największych pomorskich uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Marynarki Wojennej oraz Akademii Morskiej w Gdyni.

Future 3 Camp – targi pracy IT

W Gdańsku, 20 października 2015 r. będzie miał miejsce Future3 – Dzień Kariery i Rozwoju. To największe na Pomorzu targi pracy dla branży IT. Podczas wydarzenia zaprezentuje się ponad 40 pomorskich firm. Zaplanowano też serię wykładów i warsztatów oraz dwa konkursy programowania z atrakcyjnymi nagrodami. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.

Smart Metropolia i czas wolny

W Gdańsku, 22 i 23 października 2015 r. odbędzie się czwarta edycja międzynarodowego kongresu Smart Metropolia. Tematem przewodnim spotkania będzie „Metropolia czasu wolnego". Weźmie w nim udział ok. pół tysiąca uczestników i wystawców. Tematyka została podzielona na 6 bloków: przestrzeń miejska, zarządzanie miastem, nowoczesne myślenie o odpadach, sport i rekreacja, kultura oraz kuchnia regionalna. Obradom towarzyszą Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji Technikon, Targi Recyklingu i Ekologii Re:miasto oraz Forum Energii.

Konkurs o Bursztynowy Mieczyk

Trwa XXI edycja Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego. Tegoroczne zmagania odbędą się w trzech kategoriach: pomoc społeczna, ochrona środowiska i edukacja ekologiczna oraz ekonomia społeczna. Zgłoszenia przyjmowane będą do piątku, 6 listopada 2015 r.

Gala konkursu na najpiękniejszą wieś

Zakończyła się 22. edycja konkursu Piękna Wieś Pomorska 2015. Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach – Wieś i Zagroda. Eliminacje przebiegły w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 30 października 2015 r. w Gdańsku.

Targi Spożywcze Abo

W AmberExpo w Gdańsku, 16 października 2015 r. odbędą się otwarte spożywcze targi handlowe. Firma Detal Pomorze sp. z o.o., operator sieci sklepów spożywczych Abo, zaprasza na właścicieli sklepów spożywczych z terenu Trójmiasta i okolic.

Jesienne targi mieszkaniowe

W trójmiejskiej Ergo Arenie, 17 i 18 października 2015 r. odbędzie się druga gdańska edycja Targów Mieszkaniowych Nowy Dom Nowe Mieszkanie. Swoją ofertę domów oraz mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego pokażą najwięksi deweloperzy na rynku trójmiejskim i ogólnopolskim. To ostatnia szansa w tym roku, dla tych którzy szukają własnego M, by za rozsądną cenę, w dobrej lokalizacji i w atrakcyjnym kredycie kupić mieszkanie czy dom w Trójmieście i okolicy.

Zostań partnerem Tygodnia Przedsiębiorczości

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza organizacje, instytucje i firmy do przygotowania własnych wydarzeń promujących przedsiębiorczość w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości będzie trwać od 16 do 22 listopada 2015 r. Jest to ogólnoświatowa inicjatywa, która ma na celu wspieranie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży.

Lepsza droga do mleczarstwa

W Sopocie przez dwa dni, 8 i 9 października 2015 r. odbędzie się interdyscyplinarne seminarium „Lepsza droga do mleczarstwa w Polsce", organizowane przez BetterSolutions. To okazja do dyskusji na temat roli technologii satelitarnych, rozwiązań geoinformatycznych i systemów wspierających zarządzanie transportem w branży mleczarskiej.

Giełda produktów finansowych JEREMIE

Giełda produktów finansowych JEREMIE – wsparcie kapitałowe dla pomorskich przedsiębiorców odbędzie się w Gdańsku, 21 października 2015 r. w Centrum Konferencyjno-Biznesowym PGE Arena Gdańsk. Konferencja kierowana jest do przedsiębiorców zainteresowanych wsparciem kapitałowym. Jest to możliwość zapoznania się z ofertą pożyczek i poręczeń JEREMIE w województwie pomorskim.

Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni

W Gdyni, 9 października 2015 r. już po raz piętnasty odbędzie się forum gospodarcze. Jednak tegoroczne wydarzenie będzie miało nową formułę i zostało całkowicie poświęcone gospodarce morskiej. Temat przewodni Forum Gospodarki Morskiej, organizowanego w PPNT Gdynia, to „Rozwój polskiej gospodarki morskiej na tle globalnej sytuacji ekonomicznej" i nawiązuje do wyzwań i perspektyw dla coraz bardziej liczącej się dla Polski branży.

O rozwoju gospodarstw rolnych

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Oddział w Starym Polu, zaprasza na konferencję, która odbędzie się 8 października 2015 r. w Oddziale Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu. Podczas spotkania zostaną poruszone ważkie tematy dotyczące m.in. nowych zasad obrotu gruntami rolnymi, informacje dotyczące płatności bezpośrednich czy modernizacji gospodarstw rolnych.

Sopockie Targi Seniora

W Sopocie, 3 i 4 października 2015 r. odbędzie się 6. edycja Sopockich Targów Seniora. W tym roku motywem przewodnim są innowacje i inspiracje kierowane do osób starszych. Podczas Targów będą promowane nowoczesne rozwiązania technologiczne, społeczne, komunikacyjne, edukacyjne.

Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie Uroda

Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie Uroda odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo Gdańsku w dniach 3-4 października 2015 r. To największe targi kosmetyczno-fryzjerskie w północnej Polsce, 200 marek, premiery, nowości, trendy, pokazy i szkolenia. Ubiegłoroczną edycję targów odwiedziło ponad 6 tys. gości z Polski i obwodu kaliningradzkiego.

Dla przyszłych rodziców

Drugie targi „Będę Mamą" odbędą się w dniach 2-11 października 2015 r. w sklepie Mama i Ja w Gdańsku. Patronat honorowy nad imprezą objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

8 miliardów i Ty!

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego rozpoczyna kampanię informacyjną poświęconą Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Technicon-Innowacje w Gdańsku

Oryginalne pomysły, niekonwencjonalne rozwiązania, innowacyjne idee i prototypy produktów – oto wizytówka targów Technicon-Innowacje, które 22 i 23 października 2015 r. Międzynarodowe Targi Gdańskie organizują w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo. W targach uczestniczą instytucje otoczenia biznesu, inwestorzy, parki i inkubatory technologiczne, innowacyjne firmy oraz szkoły wyższe i wynalazcy. Technicon-Innowacje to połączenie nauki i biznesu.

Coffitivity #6 w Sopocie

Pomorskie Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość" oraz Miasto Sopot zapraszają na kolejne spotkanie adresowane do sopockiej społeczności twórców, organizatorów i przedsiębiorców. Nadchodzące Coffitivity, pod hasłem „Otoczenie ma znaczenie, czyli o aranżowaniu przestrzeni i relacji w biznesie ", odbędzie się 30 września 2015 r. na terenie sopockiego Skansenu Archeologicznego „Grodzisko".

Targi Ogrodnicze Jesień w Słupsku

W Słupsku, 26 i 27 września 2015 r. odbędą się Targi Ogrodnicze Jesień. To szeroka oferta warzyw, owoców, a także drzew owocowych i ozdobnych oraz akcesoriów dla ogrodników i majsterkowiczów. Targi dają szansę na zaopatrzenie i uzupełnienie zapasów w spiżarniach i piwnicach domowych.

Targi Motoryzacyjne 3TM

VII edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM odbędzie się w Ergo Arenie, w dniach 25-27 września 2015 r. Jest to najważniejsza i największa impreza motoryzacyjna w północnej Polsce, która przybliża ofertę najlepszych firm – dealerów samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli, skuterów, quadów, a także propozycje z zakresu usług branży motoryzacyjnej. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Pomorskie Dni Energii

Pomorskie Dni Energii to największe wydarzenie energetyczne w północnej Polsce. Inaugurację zaplanowano 18 i 19 września 2015 r. w Sopocie. Następnie na terenie województwa pomorskiego od 20 do 26 września 2015 r. odbędzie się wiele atrakcyjnych wydarzeń. Wstęp – bezpłatny.

Targi Kolejowe Trako

Ponad 600 wystawców z 20 państw, 20 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej, 800 m torów do ekspozycji taboru, innowacyjne rozwiązania, nowe technologie, ponad 30 debat, seminariów, konferencji, pokazów i prezentacji, prestiżowe konkursy i co najmniej jedna oczekiwana premiera. W Gdańsku od 22 do 25 września 2015 r. będą miały miejsce 11. Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako. To największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Targi odbywają się w cyklu 2-letnim.

Jesień rolnicza i dożynki w Lubaniu

W Lubaniu, 19 i 20 września 2015 r. będzie miała miejsce Kaszubska Jesień Rolnicza i Dożynki Diecezji Pelplińskiej. To czas szczególny, czas podsumowań i podziękowań rolnikom za trud ich mozolnej pracy. Po raz kolejny odbędą się też Wojewódzka Wystawa Królików i Zawody Konne w Powożeniu Zaprzęgami o Memoriał Wojciecha Dąbrowskiego – człowieka, który całą swoją karierę zawodową poświęcił rozwojowi hodowli koni na Pomorzu. Nie zabraknie też koncertów muzycznych – gwiazdą będzie zespół Vox.

Archiwum wiadomości