Aktualności

Żywność z Pomorza bryluje wśród polskich produktów lokalnych. Pomorskie na targach żywności [GALERIA]

Wyróżnienia m.in. dla serów, dań rybnych, pieczywa oraz pierogów świadczą o ogromnym potencjale pomorskiej kuchni tradycyjnej. Marszałek docenił lokalnych wytwórców.

Coraz trudniej znaleźć pracowników. Pomorskie firmy jako organizacje uczące się

Podobnie jak czerwcowe spotkania z pracodawcami z cyklu „Firma jako organizacja ucząca się" w Malborku i w Starogardzie, to październikowe w Chojnicach cieszyło się równie dużym zainteresowaniem. Na zaproszenie organizatorów – Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku i Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – odpowiedziało ponad 60 pracodawców z powiatu chojnickiego.

Z Gdańska do Nevady. Amerykańscy przedsiębiorcy namawiają biznesmenów z Pomorza do współpracy

Już co piaty inwestor w naszym regionie pochodzi z USA. Czas na podbicie Stanów przez pomorskich przedsiębiorców. Spotkanie z Amerykanami ma zacieśnić współpracę między Nevadą a Pomorzem.

Setki projektów, z których skorzystamy na co dzień. Pomorskie najlepsze w Polsce w wydawaniu unijnych pieniędzy

W połowie realizacji regionalnego programu unijnego przewidzianego dla województwa pomorskiego Zarząd Województwa Pomorskiego zakontraktował już 69 procent jego budżetu. To ponad tysiąc podpisanych umów o dofinansowanie projektów, które już niebawem polepszą jakość życia mieszkańców Pomorza.

Uwaga pasażerowie! W weekend utrudnienia na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Od godziny 20.00 w piątek 20 października do 4.00 w poniedziałek 22 października prowadzone będą prace torowe pomiędzy przystankami PKM Gdańsk Matarnia a Gdańsk Rębiechowo. Pociągi będą jeździć po jednym torze.

105 milionów na Inteligentne Specjalizacje Pomorza. Dodatkowa pula dofinansowania dla pomorskich firm

180 projektów z Pomorza otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020. Zarząd Województwa Pomorskiego zwiększył pule środków dla przedsiębiorców.

Nad morze i na Kaszuby. Drogi wojewódzkie 203 i 211 będą jak nowe

Lepszy komfort jazdy, nowe drogi rowerowe i chodniki oraz większe bezpieczeństwo ruchu drogowego. Tak już za dwa lata będzie się jeździć po pomorskich drogach. Przebudowa dróg została dofinansowana przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

Marszałek policzył straty po nawałnicy. Raport w tej sprawie został przekazany do Ministerstwa Rozwoju

2,66 mld zł, na tyle oszacował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego straty po sierpniowej nawałnicy. Raport przekazał 19 października 2017 r. Rząd do 3 listopada ma czas na złożenie Funduszu Solidarności Unii Europejskiej wniosku o uruchomienie unijnej pomocy.

Ulewa, huragan czy upał będą bardziej przewidywalne. Naukowcy stworzą system ostrzegania dla Pomorza

Prognozy pogody będą dokładniejsze, a zagrożenia będą wykrywane szybciej. Dzięki współpracy Zarządu Województwa Pomorskiego i Politechniki Gdańskiej powstanie system prognozowania pogody dla województwa pomorskiego.

Nową drogą do Konarzyn. Otwarcie zmodernizowanego odcinka drogi wojewódzkiej 212

Inwestycja za ponad 3 miliony złotych ukończona. 18 października 2017 r. pierwsze samochody przejechały wyremontowanym odcinkiem Ciecholewy– Babilon.

Konsekwentnie dla Pomorzan – bądź częścią zmian, skorzystaj z Funduszy Europejskich

Rozpoczęła się kampania informacyjna dotycząca Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Przez najbliższy miesiąc, samorząd województwa pomorskiego, przybliży mieszkańcom regionu szanse, jakie niesie ze sobą możliwość skorzystania z Funduszy Europejskich.

Plebiscyt Mistrzowie Smaku rozstrzygnięty. Wielka gala w Filharmonii Bałtyckiej [WYNIKI]

Najlepszych kucharzy i kelnerów oraz restauracje i cukiernie na Pomorzu wybierali czytelnicy Dziennika Bałtyckiego.

Katarzyna Weremko: Najważniejsza w pomocy społecznej jest praca u podstaw. 17 października to Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem [INFOGRAFIKA]

W Polsce w 2016 roku 21,9 proc. mieszkańców było zagrożonych ubóstwem. Liczba ta z roku na rok maleje. Dla porównania w Bułgarii, Macedonii, Rumunii, Serbii i Turcji w 2015 i 2016 roku było ok 40 proc. osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. To największy odsetek w Europie. Najmniej osób na skraju biedy mieszka w Czechach, Islandii i Norwegii (13-15 proc.)

Dwa kliknięcia i wiesz, kiedy przyjedzie autobus czy tramwaj. Rozszerzona rzeczywistość i zawsze aktualny rozkład jazdy

Brak tablicy informującej o przyjazdach? To już nie problem. Wystarczą dwa kliknięcia i masz tablicę na smartfonie.

Bardzo dobre wieści dla rowerzystów. Ponad 17 mln zł dofinansowania dla rowerów metropolitarnych na Pomorzu

13 października 2017 r. Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę, dzięki której możliwe będzie wprowadzenie w życie projektu roweru metropolitarnego. Na te pieniądze czekało 14 pomorskich gmin.

Z Kartuz do Mojusza nową drogą. Dofinasowanie na remont wojewódzkiej 211

Nowa nawierzchnia, chodniki dla pieszych i ułatwienia dla rowerzystów. Bezpieczniejszy i szybszy przejazd. Tak będzie po modernizacji ponad 15 km drogi

Na gorące południe czy chłodną północ? Nowe atrakcyjne połączenia z gdańskiego lotniska

Ateny to kolejne miasto, do którego dolecimy z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

1,4 mln pasażerów tego lata obsłużył Port Lotniczy w Gdańsku. To prawie o 20 procent więcej niż w ubiegłe wakacje

Riwiera turecka oraz greckie wyspy Zakynthos i Rodos, to najpopularniejsze wakacyjne kierunki wśród połączeń czarterowych. Powodzeniem cieszyły się też miasta w Bułgarii.

Zwiedzanie laboratoriów, konkurs robotów, dyskusje i rozmowy. Gdańskie Dni Elektryki

Gdańskie Dni Elektryki to kompleksowe połączenie konferencji naukowo-technicznej, targów firm, zwiedzania laboratoriów, a także konkursu robotów. Tegoroczna spotkanie będzie związane z nowoczesnymi technologiami w stacjach i liniach elektroenergetycznych.

Doradcy zawodowi a wybory edukacyjno-zawodowe Pomorzan. Seminarium Dobrych Praktyk Publicznych Służb Zatrudnienia

Co można zyskać korzystając z pomocy doradców zawodowych? Zdobyć wiedzę dotyczącą potrzeb pracodawców, nauczyć się, jak radzić sobie ze zmianami na rynku pracy, zdiagnozować własny potencjał, odkryć mocne strony i talenty bądź wybrać odpowiednią ścieżkę rozwoju zawodowego.

Nawiąż kontakty z Chinami. Zgłoś swoją firmę na pomorską misję gospodarczą i pojedź z Agencją Rozwoju Pomorza do Państwa Środka

W dniach 18-24 listopada 2017 r. Pomorski Broker Eksportowy zaprasza firmy z branży chemicznej, stoczniowej oraz spożywczej na wyjazd do Chin. Będą spotkania z chińskimi przedsiębiorcami oraz wizyty studyjne. Zgłoszenia do 9 października.

Miejsca przyjazne mieszkańcom i turystom. Kto zdobył tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej 2017?

W tegorocznej edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego zwyciężył Gdańsk i jego projekt przebudowy ulicy Stągiewnej. Do grona laureatów dołączyły też gminy Stare Pole oraz Czarna Dąbrówka.

Czy Wrocław lub Warszawa są gorsze? Nie. Ale Pomorze jest lepsze. Potwierdzają to przedstawiciele światowych korporacji

Wysoka jakość życia i wykwalifikowana kadra to tylko niektóre z powodów, dla których na Pomorzu bardzo chętnie inwestują światowe korporacje. O tym, co jeszcze przyciąga do nas zagraniczne firmy, w Olivia Business Centre dyskutowali przedstawiciele samorządu oraz biznesu.

Światowy Dzień Mieszkalnictwa. Gdzie na Pomorzu powstaje najwięcej mieszkań? [INFOGRAFIKA]

13 155 mieszkań zostało oddanych do użytkowania w 2016 w województwie pomorskim, a ich przeciętna powierzchnia to 86,9 metrów kwadratowych. 6 października obchodzimy Światowy Dzień Mieszkalnictwa. Z tej okazji Urząd Statystyczny w Gdańsku opublikował specjalną infografikę.

Tu się dobrze żyje, pracuje i wypoczywa. Pomorze na targach nieruchomości i inwestycji w Monachium

Przedstawiciele Invest in Pomerania zaprezentują ofertę biznesową naszego regionu na międzynarodowych targach Expo Real, które odbędą się 4-6 października 2017 r. w Monachium. Są one uważane za najważniejsze tego rodzaju wydarzenie w Europie.

Tysiące uczestników w ponad 160 państwach. Włącz się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - zgłoszenia do 20 października 2017 r.

Chcesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem biznesowym? Zorganizuj wydarzenie i promuj rozwój gospodarczy swojego regionu. Zostań partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego 10. edycja odbędzie się 13-19 listopada 2017 r.

Bieńkowska: Głos Polski w UE przestał być słyszany na nasze własne życzenie. Dialog obywatelski na zakończenie EFNI 2017

Od środy 27 września Sopot na trzy dni zamienił się w miejsce rozmów i debat m.in. o przyszłości Europy, kobietach w polityce, roli przywódców, integracji przemysłowej i wspólnej dla Europy polityce obronnej. Panelem, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem podczas Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI) był dialog obywatelski Bezpieczna przyszłość Polski w Unii Europejskiej z udziałem Elżbiety Bieńkowskiej, Roberta Biedronia i Jacka Karnowskiego, na którym poruszano tematykę europejskiego potencjału obronnego i Europejskiego Programu Badań Obronnych, który będzie wspierał innowacyjne badania nad technologiami w zakresie obronności.

Nareszcie koniec korków w Kościerzynie. Kierowcy czekali prawie 3 lata, by od 1 października pojechać nową obwodnicą

Na ten dzień czekali wszyscy kierowcy i mieszkańcy Kościerzyny. Kilka minut po godzinie 12 pierwsze samochody przejechały obwodnicą Kościerzyny.

Ikra ze śledzia, pierogi z kaczką i co jeszcze? Pomorskie produkty nagrodzone na największych w kraju targach żywności regionalnej i tradycyjnej

Na targach w Poznaniu wyróżnionych zostało aż sześć produktów regionalnych z województwa pomorskiego. Imprezie towarzyszyły pokazy gotowania na żywo.

Gdzie kupić owoce i warzywa, sadzonki kwiatów i krzewów? W Słupsku zapanuje jesień… ogrodnicza

Jubileuszowe złote Targi Ogrodnicze Jesień w Słupsku odbędą się w weekend 30 września-1 października 2017 r. Doroczne spotkanie to szeroka oferta warzyw, owoców, a także drzew owocowych i ozdobnych oraz akcesoriów dla ogrodników i majsterkowiczów.

Archiwum wiadomości