Aktualności

Doświadczenia, dobre praktyki i nowe technologie energetyczne

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego SA i samorząd województwa pomorskiego zapraszają 12 października 2016 r. do Słupskiego Inkubatora Technologicznego na konferencję „Doświadczenia, dobre praktyki i nowe technologie energetyczne" połączoną z Targami Technologii Energetycznych oraz specjalistycznymi warsztatami tematycznymi. Wydarzenia są organizowane w ramach 6. edycji Pomorskich Dni Energii.


SME Instrument, czyli jak skutecznie pozyskać fundusze

Jesteś innowacyjnym przedsiębiorcą? Chcesz zdobyć fundusze na ukończenie prototypowania i komercjalizację swoich rozwiązań? Dowiedz się, jak to zrobić podczas seminarium i warsztatów z udziałem międzynarodowego eksperta H2020, które odbędą się 18 października 2016 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.


XX Konkurs Prac Magisterskich i XIII Konkurs Prac Licencjackich

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Gdańsku zaprasza do udziału w dorocznych konkursach prac magisterskich i licencjackich. Edycja trwa od września 2016 r. do marca 2017 r. Składanie prac konkursowych wraz z rekomendacją recenzenta przewidziano do 31 grudnia 2016 r.


Rusza Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+. 430 mln zł na przedsiębiorstwa w regionie

Zarząd Województwa Pomorskiego 30 września 2016 r. podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę, na mocy której zostanie uruchomiony program wsparcia dla przedsiębiorstw w regionie. 430 mln zł trafi do mikro, małych i średnich firm w postaci kredytów, pożyczek, poręczeń i inwestycji kapitałowych. Województwo pomorskie jest pierwszym samorządem, który podpisuje umowę z BGK na zarządzanie tego typu środkami w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.


Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni

W Gdyni, 14 października 2016 r. odbędzie się Forum Gospodarki Morskiej – 30 prelegentów, 10 godzin, 4 panele, 500 uczestników. Spotkają się i będą dyskutować czołowi przedstawiciele świata biznesu, eksperci, przedstawiciele samorządów terytorialnych oraz środowisk naukowych. Patronat honorowy nad forum objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.


Targi Kosmetyczno-Fryzjerskie Uroda

Targi to 300 wystawców i marek, tysiące produktów w supercenach, inspiracje, nowości, trendy, pokazy wizażystów i fryzjerów, konkursy i mistrzostwa. Ponad 50 wydarzeń, m.in. warsztaty, pokazy i szkolenia dla profesjonalistów, prezentacje produktów i zabiegów medycyny estetycznej. Wszystko to czeka na odwiedzających AmberExpo w Gdańsku, w dniach 8 i 9 października 2016 r.


3camp#69 – Big Data i Marketing Automation

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, 4 października 2016 r. odbędzie się 69. spotkanie z cyklu 3camp. Tematem rozmów będą Big Data i Marketing Automation. Na uczestników czekają spora dawka wiedzy i inspiracji oraz networking i okazja do rozmów i zawierania nowych kontaktów.


Kwalifikowalność, luka finansowa i pomoc publiczna w projektach unijnych

Interaktywne szkolenie opierające się na przykładach z życia i pracy na dokumentach z wykorzystaniem flipcharta oraz arkusza kalkulacyjnego Excel odbędzie się w Gdańsku, 3 i 4 października 2016 r. Spotkanie kierowane jest do pracowników samorządów i jednostek im podległych, zakładów budżetowych, szpitali, spółek komunalnych, instytucji kultury, urzędów marszałkowskich i osób współpracujących z ww. podmiotami.


IV E(x)plory Week o innowacjach w sporcie

W Gdyni, 5 i 6 października 2016 r. będzie miała miejsce IV edycja Kongresu E(x)plory. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będą „Innowacje w sporcie". Zaproszono najwybitniejszych przedstawicieli światów innowacji, nauki i biznesu, innowatorów i start-upowców, którzy dzisiaj zmieniają otaczającą nas rzeczywistość i są źródłem inspiracji, ale również wiary i siły w swoje możliwości, pomysły i projekty.


Szwedzka firma otwiera centrum IT w Trójmieście

Pochodząca ze Szwecji firma DGC we wrześniu 2016 r. otworzyła w gdańskim Starterze swoje centrum IT, które będzie odpowiedzialne za tworzenie nowoczesnych systemów do zarządzania procesami biznesowymi. Gdańsk to pierwsza lokalizacja firmy poza granicami Szwecji. Na początku znajdzie tu zatrudnienie około 30 osób.